Ви є тут

Діти на дорозі: чому важливо вчити правила дорожнього руху з наймолодшого віку

16/06/2016

  • 2

Дитяча безпека на дорозі перш за все залежить від нас, дорослих: від того, наскільки якісно ми навчимо дітей правилам дорожнього руху і чи будуть вони уважно ставитися до всіх загроз, котрих так багато навколо.

 

Зрозуміло, що діти не вміють так, як дорослі, аналізувати рух транспортних засобів по рівню шуму, на око оцінювати відстані, швидкість і напрямок. Тому дуже важливо, щоб дитина знала базові правила поведінки на дорозі задовго до того моменту, коли вона починає гуляти по місцевим та міських вулицям без супроводу дорослих.

 

Покрокова інструкція:

1. Поясніть дитині, чому потрібно звертати увагу на деякі речі під час перебування на вулиці. Маються на увазі не лише очевидні загрози, як от перевищення швидкості автомобілями, але і не такі явні, наприклад, автомобілі, котрі раптово можуть виїхати з-за рогу будинку, або те, що водії завжди зупиняються, навіть коли бачать пішоходів, що рухаються по переході. Пояснюючи причини пильності і наводячи приклади, коли треба бути особливо уважним, ви допомагаєте дитині зрозуміти, чому те, що від неї очікується, важливо і якими можуть бути наслідки нехтування елементарними правилами.

 

2. Навчайте свою дитину базовим правилам поведінки пішоходів ще тоді, поки ходити разом з нею. Завжди дотримуйтесь дорожніх правил, пояснюйте дитині на прикладі, чому треба робити так чи інакше, як діяти у нестандартних ситуаціях. Таким чином, до того часу, коли дитина стане пересуватися містом без вашого супроводу, ніякі правила і ситуації не мають ставити її у незрозуміле становище.

 

3. Привийте дитині звичку обов'язково зупинятися перед тим, як перейти дорогу. Щоразу, коли вона зупинятиметься, нагадуйте, що необхідно подивитися на всі боки і прислухатися, чи не наближається автомобіль з зони, яка поза полем зору. 

В той же час наголосіть, що важливо не тільки покладатися лише на свій слух, оскільки багато сучасних транспортних засобів їздять дуже тихо. Варто використовувати і слух, і зір для перевірки безпеки.

Перевіряйте знання дитини: ставте питання, моделюйте ситуації, перевіряючи реакцію і дії дитини на них, корегуйте за потреби.

Діти на дорозі

4. Нехай дитина навчається ловити зоровий контакт з водієм перед тим, як перейти дорогу. Так вона зможе бути впевнена у тому, що водій помітив її присутність. 

Буває, що це неможливо, так як деякі транспортні засоби занадто затоновані або надто високі для дитини, щоб бачити людину на водійському місці, але все ж це один з методів забезпечення безпеки.

 

5. Навчіть дитину розуміти, що означають сигнали і кольори світлофора і неухильно дотримуватися цих правил. Розясніть також значення основних дорожніх знаків, коли ви гуляєте разом з вулиці.

Щораніше ви почнете навчати дитину цього, тим краще вона запам'ятає і у неї не виникатиме бажання оминути ці правила.

Використовуйте ігри з вгадування значення знаків.

 

6. Навчіть дитину бути обережною, проходячи нерегульовані перехрестя, поруч з під'їзними шляхами, поворотами, провулками. Нагадайте про те, що, здаючи назад, водій не бачить людей, котрі переходять вулицю, так само добре, як тих, хто попереду, що іноді водій навіть не уповільнює руху, щоб переконатися у відсутності пішоходів. Наполягайте на тому, що на дорозі завжди важливо бути пильним, навіть, якщо поруч на перший погляд нікого нема.

Для пояснення різних ситуацій користуйтеся іграшковими машинками, також можна купити спеціальний набір для гри в дорогу - так в ігровій формі можна освоїти правила поведінки не тільки у типових випадках на дорозі, але і розглянути нестандартні та форс-мажорні ситуації, які можуть виникнути.

 

7. Переконайтеся у тому, що дитина чітко розуміє небезпеку переходження дороги між припаркованими автомобілями. Поясніть їй, що в не можна робити цього, так як у неї нема можливості вчасно побачити автомобіль, котрий може в цей час їхати по дорозі.

Також поясніть дитині, що бігати по дорозі, намагаючись перейти її швидше, - дуже небезпечно.

 

8. Навчіть дитину переходити дорогу тільки на пішохідному переході, навіть якщо перехід далеко.

Поясніть, що завжди краще витратити час, але забезпечити свою безпеку, ніж постраждати через непотрібний поспіх.

 

Будьте обережними на дорогах самі і не забувайте зайвий раз переконатися у безпеці своїх дітей! Береженого Бог береже!

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

08/09/2016

Часто батьки самі тих правил не знають, вибігають на дорогу і взагалі такі чудеса творять, що аж за голову хапаєшся. А діти собі дивляться та й потім все повторюють. На жаль:(

Зображення користувача Гість.
Гість

11/12/2016

Стільки жесті на дорогах - починаючи від велосипедистів ненормальних, і закінчуючи батьками, які своїми машинами всю дорогу перегородять, коли дитину в школу ведуть.

Додати відповідь