Ви є тут

Як допомогти школяреві, схильному до агресії

01/11/2011

  • 0

Гарні відносини зі шкільним учителем допомагають дітям у молодших класах впоратися зі своєю агресією, а також захищають їх від агресії з боку інших школярів.

На схильність до агресивної поведінки в дитинстві впливають спадкові чинники, однак зовнішні фактори можуть також значною мірою вплинути на дитину, вважають психологи з Канади. У своїй роботі вони спостерігали за 217 парами близнюків у віці 7 років. У кожного з близнюків були різні вчителі та однокласники. Рівень агресивності учнів, а також рівень агресії по відношенню до них самих, виявлявся за допомогою опитування однокласників. Вчителі надавали інформацію про якість відносин зі своїми учнями. Також, наявність близнюка допомагало визначити наявність спадкової схильності до прояву агресії.

У результаті дослідники виявили, що діти, які були схильні до агресивності, також частіше піддавалися нападкам з боку однокласників. Однак вони рідше діяли агресивно і ставали жертвами інших дітей, якщо у них склалися довірливі відносини з учителем (теплота, повага і відкрите спілкування).

«Відносини дитини з учителем та однокласниками в школі грають важливу роль в їх соціально-поведінковому розвитку. Наша робота показала, що гарні відносини з учителем захищають генетично схильних до агресії дітей від агресивної поведінки і від нападок з боку інших дітей», - підсумували дослідники.

Джерело: http://zdravoe.com.

Коментарі
Додати відповідь