Ви є тут

Вишивка гладдю: корисні поради початківцям

22/07/2011

  • 4

Вишивка гладдю - це досить складний, творчий процес, який вимагає особливої ​​уваги і точності.

Вишивка гладдю являє собою рівні стібки, які кладуть впритул один одному. Використовуючи цю техніку, можна працювати на різних видах тканини, хоча переваги краще віддати щільним гладким матеріалом.

На перший погляд стібки прості у виконанні, проте як і в будь-якому вигляді рукоділля, щоб домогтися бездоганного результату, слід трохи попрактикуватися. Стібки повинні лягати дуже близько одне до одного - між ними не повинно бути видно тканини.

Вишивайте гладдю тільки на тканині, туго натягнутій на п'яльці. Якщо гладдю необхідно вишити велику частину малюнка або фрагмент, почніть з прокладання стібків поперек позначеної ділянки. Після цього введіть голку на лицьову сторону в нижній частині ділянки, а потім вколіть в початковій точці. Виконавши кілька стібків, ви побачите, що нитками щільно покривають обидві сторони тканини, тобто малюнок ніби повторюється в дзеркальному відображенні на виворітній стороні.

Стібки повинні бути трохи більше за розміром, ніж ділянка, на якій ви працюєте. Вколюйте голку безпосередньо за лінією контуру ділянки, щоб жодна перекладена з шаблону лінія не виглядала по краях стібків.

Гладь застосовують не тільки для заповнення великих ділянок малюнка, але і для вишивки невеликих фрагментів, наприклад для виділення стеблинки квітки або довгих стрічок з бантиками. Спочатку продовжите по контуру стебла або іншого довгого вузького фрагмента невеликі стібки «вперед голку». Потім зробіть короткі стібки гладі під прямим кутом до лінії контуру, покриваючи і наметочним стібком.

Дуже тонкі лінії вишивайте стібками під невеликим нахилом або ж прокладіть їх маленькими стібками поверх одинарної лінії стібків «назад голку».

Гладдю можна вишити велике яскраве панно, або ж підкреслити його фрагменти іншим кольором. Особливо ефектні вишиті гладдю квіти і листя на монохромному фоні.

Корисні поради з вишивки гладдю

Не забувайте про економію - не протягуйте нитку на виворітній стороні поперек усього робочої ділянки, щоб прокласти новий стібок. Замість цього виведіть голку на лицьовий бік максимально близько до точки завершення попереднього стібка (тобто на відстані однієї-двох ниток тканини). Вишитий таким чином малюнок з вивороту буде являти собою ряди маленьких стібків уздовж контурів.

Якщо фрагмент вишивки буде виконаний не на п'яльцях, то шиття може вийти дуже тугим, через що тканина може зморщитися. Уникнути подібного неважко - досить усього лише натягнути тканину на п'яльці. Кожен стібок слід виконувати в два прийоми - виведіть голку на лицьову сторону тканини і повністю протягніть нитку, потім виведіть голку на виворітну сторону і знову повністю протягніть нитку так, щоб на поверхні тканини утворився акуратний рівний стібок.

 Як правильно робити стібки при вишивці гладдю

  1. Виведіть голку з виворітного боку тканини на лицьову за лінією контуру ділянки малюнка. Протягніть нитку.
  2. Введіть голку відразу ж за лінією контуру на протилежному краї елемента і виведіть голку на лицьову сторону максимально близько до самої першої точки.
  3. Стібки можна прокладати як поперек елемента, так і під невеликим кутом. Вони повинні бути паралельними, між ними не повинно бути видно тканину. 
  4. Намагайтеся, щоб краї вишивки вийшли рівними.  Зміна напрямку стібків на різних ділянках одного і того ж елемента посилює ефект гри світла і тіні. Використовуючи цю техніку, стібки на стику таких ділянок прокладайте трохи «внахльост».

Як направляти стібки при вишивці гладдю

  1. Покрийте першу ділянку елемента стібками. Потім прокладаєте прямі стібки, наприклад «назад голку», уздовж краю, що з'єднує дві фігурки. 
  2. Виконайте другу ділянку гладі, покриваючи при цьому стібки, що з'єднують два елемента, що знаходять один на одного. У цьому випадку утворюється трохи підведений край малюнка. 

Вишивка «підбитою» гладдю

Щоб малюнок вийшов злегка опуклим, вишийте його підбитою гладдю. Для цього прокладіть паралельні ряди дрібних стібків шва «вперед голку» всередині робочої ділянки малюнка. Потім поверх прокладених стібків заповніть елемент гладдю звичайним способом.

Корисні поради по цьому типу вишивки ви знайдете у відео

 

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

07/12/2011

cпасибо большое

Зображення користувача Гість.
Гість

14/03/2012

Дуже красиво

Зображення користувача ГістьЛєра.
ГістьЛєра

19/01/2014

Мені подобається

Зображення користувача Гість.
Гість

29/04/2017

Люблю вишивати гладдю. Більше ніж хрестиком. І заспокоює, і результат чудовий.

Додати відповідь