Ви є тут

Печворк та квілтінг

23/07/2011

  • 0

Печворк - це особливий вид рукоділля, при якому з клаптиків тканини різної форми і фактури зшивається цілbq виріб. Це можуть бути як прості за формою речі - ковдри, скатертини, серветки, фіранки, так і сумки, декоративні панно і навіть одяг. Майстриням давно відомий цей стиль, який у важкі часи виручав наших прабабусь, які з старого одягу і обрізків тканини створювали нові гарні речі.

На якийсь час цей народний промисел був забутий, але знову повернувся в наше життя вже як хобі і напрям сучасної моди. Якщо ви дивитеся покази модного одягу від знаменитих дизайнерів, то, напевно, звернули увагу, що багато з них нерідко звертаються до цієї техніки для створення своїх шедеврів.

Якщо для вас не стоїть питання «шити або не шити» і ви хочете спробувати свої сили і майстерність у печворк, то для роботи вам знадобляться спеціальні тканини для цього виду рукоділля чи просто різні клаптики, ножиці, лінійки, різнобарвні нитки, викрійки і шаблони, а також схеми орнаментів.

При цьому важливо не тільки вміти акуратно зшивати клаптики, а й правильно поєднувати між собою кольори і різні фактури тканини.

Сьогодні з'явилися магазини для рукодільниць, в яких можна знайти і тканини для печворку, які не вимагають попередньої обробки - прання, накрохмалювання, вони вже готові для застосування. Але можна використовувати те, що у вас накопичилося вдома: це можуть бути як обрізки нових тканин, так і клапті старого одягу. Просто нову тканину бажано намочити або відпарити, щоб уникнути усадки або зміни кольору після прання готового виробу, а шматки тканини, яка була у використанні, потрібно накрохмалити та випрасувати.

Найбільш зручні для роботи бавовняні тканини. З них можна шити ковдри, подушки, серветки, прихватки на кухню. А для пледів, килимків і панно більше підійдуть м'які і пластичні пальтові тканини.

Пошиті клапті для міцності краще прикріпити до основи, якою може бути будь-яка щільна тканина, ватин або синтепон. Обробляти готові вироби і декорувати шви можна різними стрічками, оздоблювальними шнурами і тасьмою.

Починати працювати в стилі печворк найкраще з простих візерунків, що складаються з однакових за розміром і формою елементів. Заготовте заздалегідь шаблони з картону або щільного паперу, щоб спростити викроювання деталей. Для цього накресліть спочатку потрібний елемент без припусків на шви, потім відступіть на кілька міліметрів від краю деталі і позначте зовнішній контур. Виріжте обидва контури. Викроюючи деталь з тканини, накладайте обидва шаблони на виворітну сторону і обводіть внутрішній і зовнішній контури. Вирізати деталь слід по зовнішній лінії, а зшивати - по внутрішній.

Стьобане полотно (стьобана тканина) - це прошиті наскрізь два шматки тканини та покладений між ними шар ватину, вати. Виготовлення стьобаного полотна також називається квілтінг. Квілтінг (англ. - виготовлення стьобаних виробів, підбиття) - популярне ремесло і мистецтво з багатою історією в різних частинах світу.

Лицьова сторона полотна зазвичай виконується в техніці клаптикового шиття (печворк, складений з окремих шматочків тканини), аплікації (цілісний шматок тканини з нашитими візерунками) або являє собою цільний шматок гладкофарбованої або набивної тканини (прикрасою тут є орнамент, виконаний стежкою). Можлива також комбінація печворку та аплікації. Зворотний бік виробу може залишатися одноколірним або також бути зроблений з клаптів різного кольору. При цьому стібки, що з'єднують обидві сторони полотна, створюють химерний опуклий малюнок.

Практичне керівництво з печворку: http://www.e-reading.org.ua/bookreader.php/144735/Zaiiceva_-_Loskutnoe_shit'e%3A_Prakticheskoe_rukovodstvo.html.

Сайт, присвячений печворку: http://www.pechwork.ru/.

Український сайт про печворк: http://pachwork.com.ua.

 

Коментарі
Додати відповідь