Ви є тут

Учені: Однорічні діти мають почуття справедливості

15/10/2011

  • 1

Діти вже у віці 15 місяців здатні розрізняти справедливі й несправедливі вчинки, заявляють американські психологи в статті, опублікованій в журналі PLoS ONE. 

Раніше вважалося, що діти починають демонструвати перші прояви альтруїзму у віці двох років, а почуття справедливості в них "прорізається" до 6-7 років. 

"Ми виявили, що діти починають розуміти, що таке справедливість і альтруїзм, раніше, ніж передбачалося. Крім того, ми продемонстрували взаємозв'язок між справедливістю й альтруїзмом у дітей - діти, що виявили "загострене почуття справедливості" під час розподілу печива, більш охоче віддавали свою улюблену іграшку іншим людям", - заявила керівник дослідницької групи Джессіка Соммервілль (Jessіca Sommervіlle) з університету штату Вашингтон у місті Сіетл (США). 

Соммервілль та її колеги розробили просту й зрозумілу дітям методику. Маленькі учасники експерименту сиділи на коліні у своїх батьків і переглядали два відеоролика, в яких один дорослий видавав двом іншим печиво з великої чаші або наливав молоко із глечика у пляшки учасників "гри". 

В одному з роликів учасники одержували рівну кількість ласощів, а в другому ведучий-"шахрай" видавав одному з них помітно більше їжі, ніж іншому. 

Автори статті вивчали реакцію своїх підопічних по тому, як уважно діти дивилися відео. Багато вчених уважають, що якщо дітей хвилює або дивує яка-небудь подія, вони довго затримують погляд на цікавому їм предметі. 

"Більшість дітей очікувало, що печиво буде "чесно" розподілене в рівній кількості між учасниками гри, і тому вони дивувалися, коли один з дорослих одержував більше молока або печива", - пояснила Соммервілль. 

"Швидше за все, діти отримують ці норми невербальним шляхом - спостерігаючи за тим, як люди ставляться один до іншого", - відзначає Соммервілль.

За матеріалами: РИА "Новости"

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

18/10/2011

Очень интересная и познавательная статья!!!

Додати відповідь