Ви є тут

У кількох школах Гамбурга відмінили прописи

11/10/2011

  • 0

У німецьких школах відмовилися від чистописання. Тут більше не прагнуть домогтися від учнів гарних літер, почерк виявився абсолютно неважливим в епоху Facebook і Twitter.

Нерозбірливий почерк - ознака геніальності. Ця поширена думка, судячи з усього, стала девізом у кількох школах Німеччини. Там вирішили скасувати знамениті прописи - предмет, знайомий першокласникові з будь-якої країни.

Хто навчився, пише прописом. Але якщо важко, то можна друкованими літерами. Класна керівниця 2-го «А» називає це зміною навчального плану. Проте для багатьох німецьких філологів йдеться про набагато більше. Деякі з них вважають, що це – крок до прірви й безкультур’я.

З цього року прописи виключили з обов'язкової програми (поки що в порядку експерименту) у двох школах Гамбурга. Чи правильно це? Батьки сумніваються. Трієчник Бенно в повному захваті: «Тепер помилка - це коли я в слові неправильну букву ставлю. А все інше - це не помилка».

У нас про таке кажуть: пише як курка лапою. По-німецьки звучить ще «краще»: як свиня ратицею. Але, здається, коли ці діти виростуть, прислів’я  втратить сенс, адже в епоху Facebook і Twitter писати розбірливо взагалі ні до чого. У школах Гамбурга з цього року головне правило на уроках краснопису: пишу як хочу, і за таке двійок більше не ставлять.

Консерватори в німецькій педагогіці б'ють тривогу: це катастрофа! Адже пропис не просто вчила дитину писати, вона дисциплінувала, розвивала зорову пам'ять і моторику. Але до чого це старанне крючкотворство, якщо набрати СМС можна за пару секунд?

Петра Еріген, вчителька початкових класів: «Тепер же ми вчимо писати без будь-якої краси, просто пов'язуючи сполучними лініями майже друковані літери».

Штефан Паулі, директор початкової школи: «У Німеччині можна почути деколи: у нього аптекарський або професорський почерк. Це коли дуже обдаровані люди пишуть так, що ні слова не розібрати. Так от ми б хотіли, щоб ці дарування змалку розвивали свій мозок, а не три роки підряд мучилися, марно намагаючись освоїти чистописання».

Чим розтрачувати кращі роки на всілякі вензелі, восьмирічний Бенно йде в комп'ютерний клас.  Нотатки в шкільній стінгазеті відтепер не малюють, а друкують. Писати від руки, коли підросте, він стане хіба що коханій з сусідньої парти. У цьому класі вона - перша і остання, хто зміг осягнути старовинне мистецтво прописів.

До речі, за думкою психологів, повна відмова від прописів буде аж ніяк не на користь школярам; акуратне виписування літер працює на розвиток моторики та підвищує уважність. Головне, як і завжди - не переборщити! 

Коментарі
Додати відповідь