Ви є тут

Що зміниться у школах з 1 вересня?

22/08/2020

  • 0

Навчальний рік розпочнеться у звичному режимі 1 вересня, запевнив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, в інтерв'ю Радіо Свобода.

 

Нормальний начальний рік

 

«Навчальний рік почнеться в Україні 1 вересня. Нормальний навчальний рік. Це важливо. Тому що люди переживають. Є якісь спекуляції, маніпуляції, що всі будуть вчитися вдома, що соціалізація дітей не відбудеться. Є маса прохань: пустіть хоч в перший клас хоч на один день дітей, щоб діти побачили, що це таке. Ні. В нас навчальний рік починається 1 вересня», - зауважив прем’єр-міністр України.

«В тих регіонах, де є «червоні» обмеження, звичайно, буде введений карантин такий самий, який вводиться при інших епідеміях. Наприклад, коли епідемія грипу або якась інша інфекція, то закривають школи на 2 тижні, діти вчаться вдома дистанційно, а потім знову йдуть у школу», - підкреслив Денис Шмигаль.

 

Рекомендації щодо кількості учнів у класі

 

МОН має надати рекомендації щодо поділу учнів на групи в умовах карантину, - вважає екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час презентації аналітичної записки «Організація освітнього процесу в школах в умовах карантину».

Вона зауважила, що чинна нормативно-правова база не містить норм щодо поділу учнів на групи в умовах карантину, через що Міністерство освіти і науки вже до 1 вересня повинно вирішити це питання і надати школам відповідні рекомендації.

«Сьогодні чинна нормативно-правова база каже, що кількість дітей у класі не повинна перевищувати дозволену Законом, а Закон обмежує наповнюваність класів 30-ма учнями. Ми прекрасно розуміємо, що дуже важко буде дотримуватись соціальної дистанції між дітьми, коли 30 дітей сидить в класному приміщенні.

Але є навіть гірша ситуація, яка полягає в тому, що у великих містах, зокрема у Києві та інших, класи в багатьох школах переповнені. І у нас є класи по 35 і навіть 40 учнів. І на жаль, ми не знаходимо у нормативно-правовій базі підходів про те, як ділити ці класи, що з ними робити», - зазначила Гриневич.

Отже, це питання залишається відкритим.

 

Двозмінне навчання?

 

Разом з тим у школах рекомендують впровадити двозмінне навчання. Запровадження навчання у дві зміни допоможе школам вирішити питання, що пов'язані з організацією освітнього процесу в умовах пандемії.  

Про це розповів Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти, під час свого виступу на Серпневій конференції. «... навчання у дві зміни надасть вам можливість диверсифікувати кількість учнів у школі одночасно і дасть можливість вирішити дуже багато питань, які є наслідком пандемії. Не ігноруйте цього, візьміть це на озброєння. Тому що зараз, все більше буде залежати від вас і від того, як ви організуєте освітній процес. Натомість подивіться, що батьки і учні абсолютно готові до навчання у дві зміни, навіть більше ніж до змішаного навчання — очного і дистанційного», — зауважив Руслан Гурак.

 

Готовність до нового начального року

 

«Взаємодія учасників освітнього процесу, висококваліфіковані педагогічні кадри й ефективне управління школою — три ключових чинники якісної освіти, які визначили учасники анкетування щодо готовності шкіл до нового навчального року, — зауважив Руслан Гурак на Серпневій конференції 2020 «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021». — Залучаючи та гуртуючи всіх учасників освітнього процесу, школа не лише забезпечуватиме високу якість освіти, а й сприятиме облаштуванню дружнього до дітей середовища, безпечним і комфортним умовам навчання, що особливо важливо в умовах епідеміологічної ситуації».

Крім того, Руслан Гурак повідомив, що протягом вересня–листопада 2020 року заплановано провести 75 інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти. Наразі розглядається можливість проведення окремих етапів інституційного аудиту шкіл дистанційно. Для цього у вересні-жовтні заплановано провести апробацію відповідної процедури у пілотних школах. Також розроблено модель дистанційного вивчення практичного досвіду учасників сертифікації 2020 року. Очікується, що експерти спостерігатимуть за діяльністю вчителя в онлайн-режимі два чи більше уроків

 

Правила використання масок у школі

 

Міністерство охорони здоров'я планує змінити норму своїх рекомендацій щодо обов'язкового носіння маски вчителями під час проведення уроку і дозволить спілкуватись з учнями під час уроку без масок. Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час виступу на Серпневій конференції «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021».

«Стосовно сьогоднішніх рекомендацій вчителі мають знаходитись у масках впродовж усього уроку, але в ході дискусій, які сьогодні ми провели з освітянами, ми змінимо норму і вчителям буде дозволено викладати без маски», - зауважив Ляшко.

 

Всеукраїнська школа онлайн

 

Проведення телеуроків в рамках проекту «Всеукраїнська школа онлайн» у новому навчальному році буде продовжено Про це повідомив в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет в ефірі телеканалу «Дом». Зараз триває робота над тим, щоб охопити проектом набагато більшу аудиторію школярів, включаючи 11-класників.

«Ми в будь-якому випадку повинні готуватися до найгіршого сценарію. Телеуроки продовжаться, тому що телебачення це на сьогодні найпоширеніший канал, який дає можливість донести інформацію до найвіддаленіших куточків», - сказав в.о. міністра.

 

За матеріалами: www.pedrada.com.ua

Коментарі
Додати відповідь