Ви є тут

Тетяна Мачабелі: "Індивідуальний підхід та всебічний розвиток дитини - наш девіз"

09/05/2013

  • 0

На порозі – літо, тож багато батьків задумуються про те, як організувати змістовний літній відпочинок дітей та ще й з користю для здоров’я дитини. Нещодавно знайома розповідала, що її син відвідував кілька років тому літній табір на базі навчального центру «Неємія», що в Ужгороді.

Хлопчикові дуже сподобалося у таборі, та й мама залишилася задоволеною, тож ми вирішили завітати до згаданого центру та поговорити з керівником Тетяною Мачабелі, за сумісництвом головою правління «Закарпаття без сиріт», щоб отримати інформацію з перших вуст про можливості літнього відпочинку для дітей і познайомити наших батьків з навчальним комплексом у цілому.

- Давайте познайомимось. Розкажіть нам, Тетяно, що входить у комплекс навчального центру.

- Вивчення англійської, німецької, угорської та словацької мов (при бажанні – італійської) для дорослих та дітей у Школі іноземних мов «Самміт».  Навчання на курсах проводять викладачі з України та з-за кордону (носії мови), сертифіковані за TESOL.

-  Дошкільна освіта:  дитячий розвиваючий центр «Зростайко», на базі якого функціонує садочок цілоденного перебування, проводиться підготовка до школи,  працюють гуртки та заняття іноземною мовою для дітей.

-  Позашкільна освіта - гуртки та заняття іноземною мовою для дітей-школярів, індивідуальні заняття з шкільних предметів, які важко даються школяреві.

-  Проведення тематичних днів народження та свят для дітей з оригінальними програмами за участю аніматорів.

-  Дослідницький та мовний табір для дітей «Експлорер», який працює у період канікул (не тільки літніх).

 -  Перше враження від території Вашого центру дуже сприятливе: сучасна будівля зі світлими приміщеннями, кафе з терасою, впорядкована територія, акуратні газони та багато місця для активного відпочинку на свіжому повітрі, біля лісу…

Мені приємно, що Вам у нас подобалося. Матеріальна база нашого центру включає в себе основний корпус, у якому розміщено міні-готель,  навчальні аудиторії, бібліотеку, конференц-зал на 120 місць, тренажерний зал, кафе, їдальню та терасу. На свіжому повітрі можна займатися спортом: є волейбольний та баскетбольний майданчики, дитячий майданчик  та павільйони на свіжому повітрі. До літа  плануємо влаштувати на території майданчик для активних занять дітей різних вікових категорій.

-  Оскільки наш  сайт є батьківським сайтом, розкажіть нашим батькам, які освітні та виховні послуги пропонує Ваш центр для дітей?

- Батьки можуть привести до нас дитину на навчальні курси англійської та німецької мов для різних вікових категорій дітей (групові та індивідуальні заняття). Особливістю нашої школи іноземних мов є те, що заняття проводять не тільки досвідчені вітчизняні викладачі, але й носії мови з Великобританії, Канади, США.

Дитину дошкільного віку наші педагоги успішно підготують до навчання у школі, а якщо у вашого школяра виникли проблеми з вивчення окремих предметів - ми допоможемо впоратися з важким предметом на індивідуальних заняттях.

Діток з 2 років чекаємо у дитячому  центрі «Зростайко», на базі якого діє дитячий садочок цілоденного перебування. Окремо хочу відмітити, що у центрі «Зростайко» педагоги займаються з дітьми за розвиваючою методикою Марії Монтессорі.

Влітку та на канікулах діти віком від 6 до 13 років можуть корисно та весело провести час у таборі «Експлорер».

Головне завдання, яке ставлять перед собою викладачі, педагоги вихователі нашого центру - максимально розвинути потенціал кожної дитини, враховуючи її індивудуальні особливості та потреби.

- Розкажіть детальніше про дитячий розвиваючий центр «Зростайко» та ознайомте коротко батьків із принципами занять за методикою Марії Монтессорі.

Усі заняття у «Зростайко», а це - заняття з англійської, музики, ритміки, танців, малювання, ліпки та заняття з розвитку уваги, логіки, моторики, проводиться за методикою Монтесорі.

В основі методики, за якою працює наш центр, лежить оригінальна методика італійського лікаря, педагога і психолога Марії Монтессорі. Метод успішно працює в усьому світі вже більше 100 років. У центрі педагогічної системи Монтессорі стоїть дитина з її неповторними внутрішніми вродженими властивостями, унікальними здібностями, з її потребами, тенденціями, особливостями фізичного, фізіологічного і психічного розвитку. 

У центрі малюки розвиваються у відповідності зі своїми природними схильностями. Сенс Монтессорі-методу полягає в тому, щоб спонукати дитину до самовиховання, самонавчання та саморозвитку. Завдання вихователя - допомогти дитині організувати свою діяльність, реалізувати свою індивідуальність і піти своїм унікальним шляхом. Девіз методу: «Допоможи мені зробити це самому».

Використання індивідуальних матеріалів дозволяє кожній дитині розвиватися в своєму темпі. Тому в групі можуть одночасно навчатися діти з різними здібностями. Молодша або повільна дитина може багато днів займатися одним і тим же матеріалом, не гальмуючи при цьому просування решти дітей. У той же час більш здібна дитина може набагато швидше переходити від однієї навчальної задачі до наступної, від одного матеріалу до іншого. При цьому вона не нудьгує, чекаючи, поки всі інші зуміють розібратися в цьому матеріалі, тому постійно розвивається, не втрачаючи інтерес до пізнання.

Дитина виконує величезну роботу - пізнає світ і себе самого. Особливі навчальні матеріали, спеціально виготовлені для центру, створюють правильне навчальне середовище. Вони розвивають всі органи чуття, привабливі і зручні. Малюки відчувають потребу в навчанні, пропускаючи зовнішній світ через себе. Діти вчаться вибирати, знаходити вихід з будь-яких ситуацій, накопичуючи свій власний досвід пізнання.

Заняття за методом Монтессорі - це вільна робота дітей у підготовленому середовищі при взаємодії зі спеціально навченими педагогами, які можуть зрозуміти і прийняти індивідуальність дитини. Яким вистачає терпіння не натаскувати дітей, а копітко вирощувати їх особу. Кому вистачає мудрості за витівками і пустощами дитини побачити її справжню потребу в розвитку і делікатно допомогти. Хто сам готовий постійно вчитися, розвиватися, вдосконалюватися, щоб не відстати від наших дітей.

Навчання педагогів методиці проводить фахівець із Німеччини Кері Макфарлен, Монтессорі-педагог з Німеччини. Заняття з дітьми проводяться за допомогою оригінальних дидактичних матеріалів методики Марії Монтесорі.

У садочку діти займаються усіма вищеперерахованими заняттями згідно розкладу, але дитина може  відвідувати лише обрані окремі заняття: наприклад, приходити у центр лише на заняття з англійської мови або з розвитку уваги, з ритміки чи малювання.

- Які умови перебування дітей у дитячому садочку та що потрібно знати батькам, які шукають альтернативу державним традиційним садочкам?

Приймаємо дітей від 2 років (якщо дитина вміє відвідувати туалет самостійно). Для попереднього запису у садочок (центр) потрібна довідка від дільничного педіатра про стан здоров’я, заповнена анкета та внесена плата. Дитина може відвідати перше заняття безкоштовно. До речі, на усі навчальні послуги існують абонементи, за якими діють знижки.

Діти знаходяться у центрі з 9.00 до 22.00, також  є можливість перебування дитини неповний день. Крім фахівців-предметників, дітками займаються два педагоги та одна няня. Є умови для денного сну, харчуються дітки в окремій їдальні за спеціальним дитячим меню. Діти дошкільного віку проходять курс підготовки до школи.

- У Вашому центрі діє табір відпочинку для дітей різного віку «Експлорер». Що повинні знати батьки для того, щоб обрати саме Ваш центр місцем літнього відпочинку своїх дітей?

У табір приймаються діти віком від 6 до 13 років. Зміна триває 10 робочих днів (крім суботи-неділі), перебування – від  9.00 до 18.00 години. За два тижні до бажаного терміну перебування дитини потрібно записатися, заповнити анкету та провести передплату (повна плата за зміну - 850 грн.). Також потрібна довідка про стан здоров’я від дільничного педіатра.

Групи формуються по 15 чоловік, у кожної групи – два наставника: один з України, другий – іноземний волонтер, носій англійської або німецької мови. Харчування – триразове (сніданок, обід, підвечірок).

Програма перебування у таборі включає щоденні заняття іноземним мовам, різноманітні розважальні програми, спортивні  змагання, рукодільні майстер-класи, пікніки та екскурсії. Програма дуже насичена, діти у нас у таборі не нудьгують ані хвилини. Цього літа з дітьми займатимуться скаути з США, які навчать дітей основам скаутингу та туризму, правилам поведінки на природі, а лікарі-інтерни ознайомлять дітей з основами надання першої медичної допомоги,  У кінці зміни – обов’язковий кемпінг у палатках, з вогнищем, співами та розвагами (на території центру).

 - Відомо, що МГО «Неємія» займається  багатогранною благодійною діяльністю та надає соціальні послуги, тісно співпрацюючи з обласною владою…

Спільно з обласними соціальними службами ми проводимо літні школи для прийомних батьків та дитячих будинків сімейного типу, сімейні відпочинки з консультаціями сімейних фахівців із залученням іноземних спеціалістів.

Також діє програма адаптації випускників дитячих інтернатів, ми допомагаємо юнакам та дівчатам соціалізуватися у суспільстві,знайти роботу,житло,навчити їх жити самостійно.

Для соціальних працівників, психологів та сімейних консультантів проводимо навчання із залученням практикуючих фахівців з-за кордону.

- Судячи по всьому, Ви ніколи не зупиняєтеся на досягнутому. Які Ваші плани на майбутнє?

- Так, плани на майбутнє великі: плануємо відкриття клубу спілкування для матерів, де вони можуть ділитися своїми проблемами, що стосуються виховання дітей, займатися цікавими спільними справами, відчувати у клубі підтримку та захищеність, отримувати допомогу для вирішення проблем.

Плануємо також розширити дитячий центр «Зростайко» розвиваючими заняттями батьків з дітками з 6 місяців до 2 років теж за методикою Монтесорі.  У цьому нам буде допомагати фахівець з Німеччини Кері Макфарлен.

У розробці знаходиться проект із соціалізації матерів-одиначок, яка буде спрямована на попередження у молодих жінок відмов від дитини шляхом надання житла та соціальної і психологічної підтримки.

До речі, й у роботі усіх навчальних програм ми практикуємо суттєві знижки, часто навіть відміну плати за навчання, для дітей з неблагополучних сімей, багатодітних сімей, усіх соціально незахищених діток нашого краю.

- Бажаємо Вам успіхів у Вашій роботі та здійснення планів!

P.S. Після розмови з Тетяною я вже виходила з будівлі і зустріла у дверях маму, яка прийшла за своїм сином у садочок «Зростайка». На питання, чи задоволена вона перебуванням дитини у садочку, пані Надія розповіла, що її 6-річний син  у звичайному садочку хворів дуже часто, постійно лікувався. А  у садочок «Зростайко» син ходить півроку і за цей час ні разу не захворів. Пані Надія впевнена, що цьому сприяє якісне харчування дітей, чистота, увага персоналу до дитини, гарні педагоги. «Андрійку тут дуже подобається,  він із задоволенням ходить у центр «Зростайко»  і вже навіть навчився читати, тож я дуже рада, що у нас у місті з’явилася альтернатива звичайним садочкам», -  сказала пані Надія.

 

Розмовляла та записувала Маріанна Пайда


Адреса центру: м. Ужгород,вул. Верховинська, 36.

Телефон для попереднього запису та довідок: (0312) 64 44 28.

Добиратися можна автобусом (маршрутним таксі) №4 або №6-4, які відправляються з пл. Корятовича кожну цілу годину й 10 хвилин (9.10, 10.10, 11.10 і так далі).

Коментарі
Додати відповідь