Ви є тут

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ: Щоб дитина не загубилася

21/03/2016

  • 1

Розпочинаємо серію статей, присвячених дитячій безпеці, а також діям у разі настання загрози їх життю і здоров'ю 

 

Поради та рекомендації, які навчать батьків і дітей уникати подібних ситуацій, а також знаходити один одного в разі, коли все ж таки загубилися

 

Що варто продумати завчасно  і чому саме навчити дитину з метою безпеки:

 1. Власні ім'я, вік, імена батьків, домашня адреса - це та обов'язкова інформація, котру діти повинні знати з найменшого віку. У внутрішні кишені дитячого одягу варто поставити вашу візитку з контактними даними батьків, а також домашню адресу, контакти друзів, до яких можна телефонувати у разі Вашої недоступності, а також медичні протипоказання, якщо вони є.

2. Вчіть дитину користуватися мобільним телефоном. Так, для наймолодших користувачів підійдуть моделі з невеликим числом кнопок та функцій, а ще краще присвоїти кожній кнопці швидкій набір номеру близької людини, щоб для того, щоб зробити дзвінок, достатньо було виконати найменше число маніпуляцій. Майте на увазі, що телефон може допомогти у визначенні місцезнаходження дитини, проте багато лікарів поки що сходяться у думці, що не варто давати у постійне активне використання телефони дітям віком до 12 років.

3. Подбайте, щоб у вас завжди були контакти вихователів, вчителів, а також друзів та батьків друзів ваших дітей. Їм зазвичай варто подзвонити в першу чергу, коли сталася біда.

4. Пограйте з дітьми в квест: поговоріть про те, що треба робити, якщо загубився в місті. Проаналізуйте відповіді дитини і зрозумієте, наскільки вона самостійна і як діятиме у критичній ситуації. Спитайте, чи знає вона, як бути, якщо розминулися в громадському транспорті, що робити, якщо на вулиці підходять незнайомці і т.п. Заодно поясніть, чому варто робити саме так і які є небезпеки у подібних ситуаціях. Найменшим діткам пояснюйте, розігруючи казку з улюбленими персонажами. 

5. Пам'ятайте, що всі діти, як правило, дуже бояться, що на них кричатимуть, якщо вони заблукають чи загубляться. Через це дитина може запанікувати і просто забути, як саме слід діяти у складній ситуації. Поясніть, що треба робити у таких випадках, наголошуючи при тому, що в жодному разі не станете її сварити, і дуже важливо заспокоїтися і намагатися згадати, що вчили робити батьки у таких ситуаціях.

6. Одне з найпростіших правил дорослі пам'ятають з дитинства - "Стій там, де стоїш". Це дуже корисна порада, якій варто навчити і дитину. Саме так буде найпростіше вам знайти один одного, якщо ви загубилися десь у публічному місці чи магазині.

7. Чому вчити наймолодших? Цікаво, що інстинктивно малюки діють найправильнішим чином: психологи радять у разі, якщо загубився, сісти на підлогу і почати голосно кликати батьків. Насправді, так і діють маленькі дітки. Батькам обов'язково слід пояснити дитині, що, у разі, коли до неї підходять незнайомці і намагаються забрати, відвести кудись, треба гучно повторювати "Ти не мій тато/не моя мама! Ти чужий/чужа!", привертати до себе увагу оточуючих і тоді хтось прийде на допомогу. Таким чином інцидент не розцінюватимуть перехожі як сімейну драму і обовязково втрутяться.

 

Дії у місті

1. Одягайте дитину у яскраві кольори. Якщо весь верхній одяг темний, нехай хоча б шапка або шарф будуть яскравими. У разі, якщо загубилися в натовпі, вам з дитиною буде значно легше відшукати один одного. Нехай кольори вашого одягу теж виділяються, використовуйте якісь унікальні декоративні елементи, по яким вас можна буде упізнати здалеку.

2. Тримайте дитину тільки за руку. Коли дитина тримає вас за рукав, за сумку, у натовпі їй буде дуже легко загубитися.

3. Пробираючись до місця призначення в натовпі людей, ведіть дітей попереду себе.

4. Коли ви доїхали до потрібного вам місця (будь то магазин, музей і т.д.), озирніться і назвіть дитині місце, де ви зустрінетеся, якщо розминетеся.

5. Завжди майте на телефоні фотографію вашої дитини, бажано свіжу. За знімком перехожі легше її згадають і допоможуть швидко відшукати.

 

Якщо загубили дитину в торговому центрі, супермаркеті, аеропорті, на вокзалі

1. Зверніться в першу чергу до адміністрації закладу. За допомогою камер відеоспостереження та гучного зв'язку вони зможуть відшукати дитину на території.

2. Роблячи оголошення по радіо про розшук дитини, давайте відразу інформацію про зустріч у завчасно обумовленому або легко помітному місці: біля входу, біля кас, біля ліфту і т.д.

3. Поки адміністрація магазину займається пошуками всередині, вам краще вийти на вулицю і пошукати його там.

 

Якщо дитина загубилася в місті

1. Першим ділом подзвоніть всім родичам, а також друзям дитини чи їх батькам.

2. Знайдіть будь-які волонтерські організації, що діють у місті і працюють з дітьми, організуйте з ними співпрацю.

3. Обов'язково зверніться у відділ поліції і напишіть заяву про зникнення людини. Майте на увазі, що таку заяву мають прийняти не на третій день, а відразу! Після подачі заяви не забудьте отримати талон про реєтрацію заяви в книзі обліку заяв.

4. Організуйте пошуки власними силами. Надрукуйте оголошення з фотографією, переліком прикмет і одягу, в який була одягнена зникла дитина, а також дайте контактні номери. Якщо дитина не повернулася зі школи - найкращим місцем для розклеювання таких листівок буде маршрут, яким зазвичай рухається дитина.

5. Попросіть про допомогу друзів, родичів, сусідів чи просто небайдужих. Розділіться на групки по кілька людей і обстежте всі можливі локації пошуку. Шукайте у під'їздах, магазинах, розважальних закладах, громадському транспорті. Не соромтеся зупиняти на вулиці перехожих і запитувати, чи не зустрічали дорогою вашу дитину.

6. Розмістіть в інтернеті та соціальних мережах оголошення про зникнення дитини. В описі разом з фото вкажіть особливі прикмети дитини і у що вона була одягнена. Наведіть кілька способів зв'язати з вами (номери телефонів, електронна пошта)

 

Дії в поїзді

1. Розкажіть про зникнення дитини провіднику.

2. Вимагайте, щоб провідник зв'язався з начальником поїзда і доповів про ситуацію, що склалася.

3. Обшукайте весь вагон і службові приміщення.

4. Просіть, щоб начальник поїзда зв'язався з персоналом станцій, що залишилися позаду.

 

Дії за кордоном

1. Дайте дитині візитку готелю, де ви зупинилися, щоб завжди носила з собою.

2. У разі, якщо дитина відбилася від групи під час екскурсії, негайно повідомте про це керівника групи. Якомога скоріше зверніться по допомогу до місцевого відділення поліції, надайте фото.

3. Негайно знайдіть зв'язок з представництвом України за кордоном (консульський відділ, дипломатичні установи, посольство).

 

Що говорити дитині, коли ви нарешті відшукали один одного

 Якщо ви нарешті помітили свою дитину, не гукайте її відразу, а тримайте її в полі зору і просувайтеся до неї чимскоріш. Розгублена дитина може побігти в протилежну сторону і ви знову загубите її. Можливо, поки вона проводила час, вивчаючи іграшки у вітринах, вона навіть не помітила власного зникнення.

Якщо дитина в стані шоку або перелякана, обійміть її, заспокойтесь разом з нею: подивіться один на одного, пригорніть до себе. Ні в якому разі не кричіть і не дорікайте їй за те, що сталося. Спокійно поясніть, що також злякалися, але боятися більше нічого, ви знайшли один одного і тепер дитина у безпеці, а це головне.

Вдома, заспокоївшись, у спокійній обстановці ще раз обговоріть ситуацію. Похваліть дитину у разі, якщо вона вчинила так, як ви її вчили (нікуди не відходила, набрала ваш номер телефону, звернулася по допомогу до оточуючих, а не незнайомої людини тощо). Якщо дитина допустила помилок, поясніть ще раз, як це спричинило труднощі у пошуках і нагадайте, як варто було робити.

 

Бережіть себе і своїх дітей і хай у вас все буде добре!

 

 

 

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

08/10/2017

Дуже прикольна і повчальна стаття. Автор звертає увагу на доволі прості речі. Дякуємо

Додати відповідь