Ви є тут

Як навчити дитину плавати: практичні поради для батьків

07/07/2017

  • 0

Під час спекотних літніх місяців корисним для дитячого здоров’я є проведення часу біля водойм. Проте дуже важливо, щоб перебування у воді було максимально безпечним, тож слід навчити дітей плавати відповідно до віку та індивідуальних особливостей розвитку.

Збираючи малюка до літнього табору чи на відпочинок в колі сім’ї на пляжі, обов’язково навчайте його триматися на воді.

З якого віку можна навчити дитину плавати?

Практикуючі тренери з плавання сходять в думці, що нема сенсу вчити дитину плавати  до досягнення нею 6-річного віку. Для молодших діток бажано користуватися додатковими плавзасобами, такими як надувні кола, жилети та нарукавники.

 Діти 6-7 років уже можуть зосереджено слухати і дотримуватися інструкцій дорослого, який навчає плавати, та, як говорять тренери, у них з’являється "відчуття води".

swim_kid

Оптимальне місце для навчання

Зрозуміло, що уроки плавання бажано проводити у дитячому басейні разом з інструктором або на мілководді у супроводі дорослих, які впевнено плавають. Добираючи місце для тренування, звертайте увагу на санітарний стан водойм, стан дна та пологий захід у воду.

Середня температура води, в якій відбуватиметься навчання, має сягати від 22-23 градусів, в той час як температура повітря повинна бути не нижчою 25 градусів.

Перед початком тренування перевірте дно водойми на наявність битого скла, гострих, великих каменів, побутового сміття. Переконайтеся у відсутності вирів чи підводних ям.

 

Якщо дитина відчуває страх перед водою

Боязнь води зазвичай є найсерйознішою перешкодою для навчання плаванню як дорослих, так і дітей. Щоб дитина позбулася цього страху, заходьте у водойму поступово, разом з нею, при потребі - тримаючи її за руку. В жодному разі не вдавайтесь до таких агресивних методів, як штовхання в воду чи раптове обливання - такі дії можуть надовго відбити бажання плавати, як і взагалі контактувати з водою.

Приготуйтеся, що процес навчання може бути тривалим, намагайтесь провести його в ігровій формі таким чином, щоб дитина отримувала задоволення і не перевтомлювалася. Щоб навчитися плавати, малюк повинен полюбити воду!

 

Як навчити дитину пірнати

  • Почніть навчання із занурень та кількасекундного перебування під водою, стоячи на одному місці. Так дитина навчиться інстинктивно затримувати подих і не буде боятися захлинутися. Звичайно, можливі не зовсім вдалі спроби, коли малюка тягнутиме на дно, тому варто йому пояснити, як опанувати своє тіло і не втрачати над ним контроль у стресових ситуаціях. Тренери з плавання рекомендують починати освоювати затримки дихання в домашніх умовах у звичайній ванні.
  • Спробуйте підняти дитину над водою і після команди "пірнай" занурте її з головою у воду. Можливо, спочатку буде страшно всім, але поступово малюк привчиться і зможе затримувати подих на довший період часу.

swim_kids

Як навчити дитину пливти

Існую багато способів навчити дитину плавати, однак один із найпростіших - коли дорослий підтримує дитину під животом. Рухаючись вперед по воді, пояснюємо та демонструємо, як правильно слід рухати руками і ногами.

Здійсніть кілька пробних запливів з вашою підтримкою і спробуйте буквально на мить відпустити дитину. Якщо їй вдається триматися на воді, продовжуйте в тому ж дусі, збільшуючи тривалість самостійних рухів. Якщо новий досвід дається важко, пробуйте почергово відпрацювати рухи руками і окремо рухи ногами, характерні для певного стилю плавання. Доведіть навики  до автоматизму, коли у дитини не буде необхідності зосереджувати думки на своїх діях, а все буде відбуватися за рахунок м’язової пам’яті. Відпрацьовувати певні рухи можна, опираючись на тренувальні дошки для плавання або навіть тримаючись за бортики басейна.

Також можна і треба вчити дитину просто лежати на воді, що навіть легше, ніж плавати. Це вміння знадобиться для відпочинку   на воді, коли не буде можливості дістатися дна ногами або на великій відстані від берега. Покладіть дитину на воду і підтримуйте її під спину так, щоб її тіло лежало чітко горизонтально. Дитина сама має знайти рівновагу і інстинктивно відчути, як її підтримувати. 

Вчіть малюка ковзанню по воді, ніби стріла. Так, відштовхуючись ногами від тренера або стінок басейна, плавець перебуває весь час під водою, поступово включаються допоміжні рухи руками і ногами. Освоївши ковзання по воді, починаємо перебирати руками, роблячи гребки долонею, ніби веслом. Це основи техніки плавання кріль.

Не бійтеся вчитися плавати у будь-якому віці, адже це не тільки цікавий спосіб відпочинку, а й гарний спосіб підтримання тіла у формі. Прислухайтеся до наших порад, пробуйте і у вас все вийде!

Гарного вам плавання!

 

Коментарі
Додати відповідь