Ви є тут

Святкуємо Новий рік з дітьми

10/12/2015

  • 2

Новорічне свято з нетерпінням чекають всі: від малого до великого. Святковий  настрій відчувається задовго до зустрічі Нового року. Але, якщо в сім'ї є маленькі діти, то до 31 грудня треба підійти особливо продумано, щоб не зіпсувати веселий настрій ні собі, ні дітям. На що звернути увагу, щоб свято пройшло весело та вдало, читайте у нашій передноворічній статті.

Мабуть, ви вже вирішили, де будете зустрічати Новий рік. Якщо ще ні, то, можливо, кілька аргументів на користь сімейного свята з дітьми допоможуть вам зробити вибір.

Перше. Шановні батьки, святкувати Новий рік без дітей нечесно. Сумнівно, що вам буде спокійно на душі та радісно. А дітям й поготів!. Не кидайте дітей (особливо сильно дошкільного віку) у цю особливу Новорічну ніч на батьків-друзів-знайомих.

Друге. Чекаємо гостей! А навіщо? На вас чекає натовп сторонніх людей, що голосно розмовляють, танцюють, дістають дітей питаннями типу "як тебе звуть" і "чому ти ще не спиш". Гості все з'їдять, залишаться на ніч і пізній сніданок. Про яке свято можу бути мова, а дітей взагалі шкода. Висновок: гостей не потрібно. Ви навіть не уявляєте, наскільки чудовим  може виявитися Новий рік у "рідному" складі - тато, мама, дітки. Виняток можуть становити бабусі та дідусі, яким онуки завжди раді. А інших гостей ви можете запросити в наступні 365 днів Нового року.

Третє. Йдемо в гості! Запитайте у господарів, чи готові вони прийняти вас в повному сімейному складі. Подумайте про організацію такого походу (як повертатися, де дитині поспати, що взяти з собою). А потім ще раз подумайте, вам це дійсно треба?

Отож, уявімо, що ви прислухались наших порад, залишилися вдома і весело святкуватимете Новий рік у сімейному колі з дітками. Як зробити так, щоб було дійсно весело?

Головне правило правильного святкування Нового року з дітьми: ялинка повинна бути справжньою! Погодьтеся, пластмасове дерево, яке дістають з антресолей, запорошене і до болю знайоме, навряд чи буде оцінене дітьми по достоїнству. Ну, і де тут чари? Зелена, пухнаста, запашна лісова гостя - вже запорука справжнього свята. Чудово було б, якби ви разом з дітьми власноруч змайстрували новорічні прикраси. Ідеї для оригінального новорічного декору можна знайти тут: Створюємо особливе свято усією родиною.

Не полінуйтеся, влаштуйте карнавал. Не потрібно шити найскладніші моделі одягу: два вуха на обідку і плюшевий хвіст на ремені - це вже образ. Навіть смішна перука з блискучого дощику набагато краща ретельно зачесаної голови!

Дотримуйтесь сімейних традицій, наприклад, у багатьох родинах справжні подарунки виявляються тільки під ялинкою, і тільки вранці 1 січня. Не забувайте також про те, що діти не здатні оцінити практичні презенти.  Нові штани чи нова шапочка  ніколи не замінять іграшку! Поїдьте в магазин і купіть щось велике, яскраве і гарне. Захоплення дитини вам забезпечене, а що ще треба для щастя батькам?

Телебачення в міру! Максимальна тривалість перегляду телепрограм дитиною дошкільного віку становить одну годину в день, і новорічна програма не виняток. Концерти, жарти і блакитні вогники ніколи не замінять нічної прогулянки та ігор в сніжки.  Дорослі! Ви навіть не здогадуєтеся, але вам це сподобається не менше, ніж дітям, спробуйте. Поїли, попили і гуляти!

Новорічні ігри. Пограйте з дітьми в ігри! Ви можете обрати з колекції ігор Новорічні дитячі ігри або Ігри на свята. Також можете вивчити з дітьми новорічні віршики та розважити діток новорічними загадками, скориставшись статею Новорічні віршики та загадки.

Слідкуйте за споживанням їжі. Салати, ковбаса, газована вода і торт, з'їдені дитиною в необмеженій кількості, викликають не дуже позитивні наслідки. Дорослих це теж стосується! :)

Дайте слово малюкам! Нехай кожна дитина скаже тост. Зніміть це на відео: нічого зворушливішого і смішнішого ви не почуєте. Перша особа держави – це, звичайно, солідно. Але в новорічну ніч не варто затикати рот дітям, змушуючи їх слухати промову президента. Президент не образиться, повірте!

Салюти. Це здорово і дуже весело, але не забувайте про обережність.  Купуйте перевірені, ліцензовані "боєприпаси", до використання як слід ховайте їх від дітей. А під час запуску не порушуйте правил самі, і стежте за дітьми. Навіть дорослі дядьки іноді забувають, що трапляється з запаленою петардою, якщо її не відкидати, а тримати в руці! І зовсім це не смішно!

Коли йти спати? Хоч один раз на рік зробіть виняток і вкладайте дітей спати тоді, коли вони самі "відключаться".  Діти чудово відчувають святкову атмосферу і сильно збуджуються з цього приводу. Повірте, не варто воювати з ними у цю ніч. Не буде радості від цього ні вам, ні дітям. Головне завдання полягає в тому, щоб не заснути раніше дитини! :)

Щасливого Нового Року!

Коментарі
Зображення користувача Олеся.
Олеся

29/12/2011

Ну от, підтвердили мої думки про святкування Нового року Smile Ми з чоловіком давно домовились, що святкуємо вдома, поки діти не зовсім великі. Максимум - то бабусю з дідусем можемо покликати до нас у гості.

Зображення користувача Slivfa.
Slivfa

17/07/2018

Согласен. Это очень тёплый праздник 

Додати відповідь