Ви є тут

Правила покупок побутової техніки у інтернет-магазинах

19/08/2011

  • 0

Перше, що потрібно зробити, перш ніж робити покупки через який-небудь інтернет-сайт - це зайти в розділ «про компанію» і перевірити наявність повних реквізитів юридичної особи із зазначенням усіх реквізитів, а також телефонів і адрес.

Якщо цих даних на сайті продавця не виявиться, значить, у випадку виникнення претензій з товару, ви не зможете відстоювати свої права, тому що не будете знати, до якої компанії вам пред'являти претензії.

Зараз багато торгові центри, такі як «Ельдорадо», «Техносила», мають в мережі свої інтернет-магазини, асортимент там такий же, як і в звичайних цифрових центрах. Але все-таки перед вибором певної цифрової техніки не заважає почитати відгуки про неї і варто з'їздити в магазин, щоб подивитися її і перевірити, як вона працює. Наприклад, перед тим як купувати фотоапарат, деяким людям необхідно потримати його в руках, щоб зрозуміти, наскільки він зручний, і, можливо, зробити кілька пробних кадрів. Мій досвід купівлі побутової техніки через Інтернет показує, що можна без проблем придбати: дрібну побутову техніку для дому, а також цифрову техніку. Краще робити замовлення через перевірені сайти, які вам можуть порекомендувати друзі, знайомі або колеги.

Велику побутову техніку краще замовляти у офіційних дистриб'юторів, так ви будете впевнені в якості і гарантії на товар. Важливо, щоб гарантійний талон був від офіційного виробника українською мовою, а переклад інструкції з експлуатації на російську мову повинен бути оформлений на офіційному бланку компанії виробника, а не на видрукуваної де-небудь у підпільній типографії брошурі. І пам'ятайте, що товар, придбаний в Україні, не може мати міжнародну гарантію - World Wide Warranty, тому що в нашій країні ці гарантійні зобов'язання не діють. І не забувайте, що на гарантійному талоні має стояти печатка і підпис продавця, а також дата покупки.

Краще перевірити покупку на працездатність при кур'єрі, щоб мати можливість відразу повернути несправну техніку. Вам не обов'язково при ньому перевіряти, як працюють всі ножі в кухонному комбайні. Або запускати цикл прання в щойно купленої пральній машинці. Досить підключити прилад до електромережі, щоб переконатися в тому, що він працює.

Дуже уважним потрібно бути при покупці техніки. Тут є маса підводних каменів! Так, в інтернет-магазинах на одиниці побутової техніки можна економити більше 100 доларів. Але:

Завжди перевіряйте технічними характеристиками товару. Ціна на техніку з одного модельного ряду може істотно відрізнятися залежно від функціональних особливостей;

  • дізнайтесь комплектацію товару. Приміром, в комплект до мобільного телефону може входити різна гарнітура. При доставці вона може бути відсутня;
  • почитайте відгуки про товар на інших сайтах. Врахуйте, що деякі кількість позитивних відгуків може бути «замовною»;
  • якщо ви знайшли магазин, де ціна на товар вдвічі нижче, ніж в інших - не ризикуйте! Не виключено, що магазин працює нелегально (легальний магазин має рахунок у банку) або торгує конфіскатом;
  • почитайте гарантійні зобов'язання магазину, дізнайтеся адресу найближчого сервіс-центру;
  • обов'язково обговоріть з менеджером ціну, терміни доставки і ціну самого товару. Якщо на сайті вказані ціни в у.о., ви можете постраждати через коливання курсу;
  • купивши мобільний телефон, у присутності кур'єра перевірте IMEI код у базі даних «сірих» телефонів (її легко знайти в мережі). Мобільні телефони, придбані у закордонних інтернет-магазинах, на Україну за замовчуванням вважаються «сірими». IMEI код підлягає реєстрації, для цього необхідно мати оригінал митної декларації;
  • звірте правильність заповнення гарантійного талона (друк, збіг серії і номеру виробу) та цілісність пломб (якщо такі є). Важливо також, щоб не була пошкоджена упаковка - ви ризикуєте втратити гарантії або роздобути бракований товар, який раніше вже повертали в магазин.

При купівлі техніки необхідно уважно ознайомитися з умовами її доставки.

Деякі продавці зобов'язуються доставити дрібну побутову техніку тільки до під'їзду, а далі при наявності ліфта - платний підйом до потрібного поверху, з оплатою за кожен поверх. На якому поверсі ви живете? Врахуйте це. Такі умови доставки справедливі для великої побутової техніки і меблів, яка за своїми габаритами не влазять у ліфтову кабіну, тут поповерхова оплата підйому товару цілком виправдана.

 

Коментарі
Додати відповідь