Ви є тут

Партнерські пологи

18/08/2011

  • 1

Сьогодні в пологових будинках України партнерські пологи перестали бути чимось унікальним. Якщо ще 10 років тому таке могло відбутися за домовленістю чи великому знайомству, то зараз пологи з близькою людиною широко поширені. Багато подружніх пар, спільно виносивши малюка протягом 9 місяців і ґрунтовно теоретично підготувавшись, приходять в пологовий будинок разом, наважуючись на спільні пологи. Хтось скаже, що це данина моді, американські штучки. Хтось вважає, що чоловікові в пологовому залі нема чого робити, тому що пологи - це суто жіноча справа. Але чимало знайдеться і прихильників нововведень.

Давайте розберемося, що насправді потрібно жінці, що народжує, і тоді само собою стане зрозуміло, хто і навіщо їй потрібен у пологовій залі.

Сьогодні незаперечним є той факт, що благополучний результат пологів прямо залежить від психологічного комфорту породіллі. Він виникає у відповідній обстановці і в оточенні певних людей.

Цілком природно, що людина, яка взагалі вперше потрапила до лікарні, та ще й з такого інтимного приводу як пологи, відчуватиме дискомфорт, якщо не сказати страх. Це стосується і чоловіка, і жінки. Винятком будуть лише ті жінки, які самі хоча б раз народжували в комфортних умовах або спеціально підготовлені до цієї події.

Тому є ряд принципових умов, які необхідно дотримати для того, щоб породіллі  було добре. Вони випливають з фізіології родового процесу й специфічних особливостей діяльності головного мозку людини.

По-перше, потрібно дати можливість жінці розслабитися й поводитися природно. Тому, що вона знаходиться в дуже залежному становищі. Таке можливо тільки в звичних, вже знайомих їй умовах або в присутності близької, дуже рідної людини, якій жінка повністю довіряє, і якої вона не соромиться.

Коли ми говоримо про знайоме місце, то цілком логічно, що це може бути її будинок. Але в даний час в Україні не заохочуються домашні пологи, тоді як у тій же Голландії близько 30% всіх пологів відбувається вдома. У нашій країні зараз впроваджується система сімейних пологових залів. Тут обстановка максимально наближена до домашніх за рахунок звичайних меблів і звичних сучасним, далеким від медицини, людям умов: нормальна ліжко, штори на вікнах, туалет і ванна поруч, а не в кінці коридору. І найголовніше, поруч ніхто більше не народжує. Безумовно, така ситуація буде більше сприяти психологічному комфорту.

Говорячи про місце, в якому жінка народжує, потрібно відзначити ще кілька дуже важливих для неї моментів. Там повинно бути тепло. Це турбота не тільки персоналу лікарні, адже ситуації бувають різні в наш складний і суперечливий час. Тому, збираючись у пологовий будинок, не зайвим буде прихопити обігрівач, подовжувач і пару теплих шкарпеток.

Там не повинно бути занадто світло. Чому? Щоб не заглиблюватися у фізіологічні основи вищої нервової діяльності, скажемо просто, так легше розслабитися.

Потрібно створити інтимну обстановку не тільки щодо яскравого світла, а й щодо відокремленості. Якщо людина відчуває, що за нею спостерігають (сторонні люди, відео-, фотозйомка, необґрунтований медичний моніторинг), вона не може повністю розслабитися і поводитися природно. Це ж відноситься до гучних звуків, питань і уваги оточуючих. Все це може дратувати жінку, що народжує, а значить, будуть гальмуватися пологи.

Що стосується оточення. Жінка, яка народжує, потребує не стільки підтримки або допомоги, скільки відчуття безпеки. Для більшості з нас людиною, яка є таким джерелом безпеки, є власна мати. Тому в багатьох культурах досі зберігається традиція народжувати у присутності матері. І багато сучасних жінок обирають партнером на пологах свою маму.

Якщо жінка може абсолютно природно поводитися в присутності чоловіка, подруги, іншої досвідченої жінки або психолога, то присутність цих людей буде сприяти успішному перебігу пологів. 

Але при цьому важливо враховувати і те, наскільки ці люди комфортно себе почувають у пологовій залі. Їхнє хвилювання, тривога і, абсолютно природне в такій ситуації, неспокій за близьку людину можуть стати причиною уповільнення родового процесу, і навіть його зупинки.

Тому в більшості випадків, саме акушерка і акушер-гінеколог, виконуючи медичні обов'язки, повинні допомогти жінці відчути себе в безпеці. Від їхньої доброзичливості, теплоти й інтуїції насправді залежить результат пологів і народження здорової дитини. 

До слова, у Великобританії та інших країнах Європи виникла нова професія - дула. Це жінка, яка допомагає під час пологів. Тобто не акушерка, не лікар, а просто досвідчена жінка з певними знаннями психології та акушерства, або просто з багатим життєвим досвідом. Дула замінює породіллі близьку людину або чоловіка, що не бажає приймати участь у пологах (хоча можлива присутність на пологах і чоловіка і дули), а також може допомагати деякий час після пологів. До того ж, послуги дули досить доступні.

Обговорюючи на сімейній раді питання партнерських пологів, враховуйте вище викладену інформацію. І давайте без фанатизму.

За матеріалами: http://www.teddyclub.com.ua.

 

Коментарі
Зображення користувача Валентина Ігоренко.
ulogin_facebook_122975971559662

19/05/2017

Запрошую вас відвідати курси по підготовці до пологів в сімейному центрі  "Азбука для батьків" для довідки телефонуйте по номеру (067)407-03-70 .Більше інформації на сайте http://roditeli.ua/pregnants/fparents

№ занятия

Тема занятия

Кто ведет занятие

1

 

Знакомство. Все о роддомах. Собираемся в роддом. Подготовка к родам. Взаимодействие с врачом Особенности последнего месяца. Питание. Гимнастика. Массаж.

Инструктор по подготовке к родам 

 

2

Предвестники родов. Первый период родов. Физиология .Ощущения во время первого периода родов и их причины. Отработка поведения в первом периоде родов (обезболивающие точки, массаж, самомассаж, техники дыхания, позы). Визуализация.

 

Инструктор по подготовке к родам

 

3

 

Первый период. Методы расслабления. Естественные методы самопомощи в родах. Роды с партнером, роль папы во время первого периода родов. Окончание первого периода родов

 

Инструктор по подготовке к родам

 

4

Роды. Второй и третий периоды родов. Физиология второго и третьего периодов родов.
Ощущения во время второго периода. Позы и техники дыхания во втором периоде родов. Ранний послеродовой период. Гигиена и поведение.

 

Инструктор по подготовке к родам

 

5

 

Медикаментозное вмешательство в процесс родов. Виды анестезии. Стимуляция родов. Предупреждение критических состояний. Эпизиотомия. Оперативные вмешательства. Кесарево сечение.

 

Акушер-гинеколог

 

6

Грудное вскармливание. Правильное прикладывание. Питание кормящей матери. Кормление по требованию. Уход за грудью. Возможные проблемы и их решения

 

Инструктор по подготовке к родам

 

7

 

Уход за новорожденными (отработка на практике). Как выглядит новорожденный, рефлексы. Особенности новорожденного ребенка.. Купание, пеленание, уход за кожей и органами ребенка. Причины плача.

 

Инструктор по подготовке к родам 

 

8

Симптомы и синдромы в педиатрии (что беспокоит ребенка и как ему помочь; медицинская помощь в домашних условиях). Неотложные ситуации (экстренная помощь, когда вызывать врача)

 

Педиатр

 

9

Психологические особенности новорожденного. Импринтинг. Матрицы Грофа. Как новорожденный воспринимает окружающий мир. Основные потребности новорожденного: контакт со взрослыми ,ношение на руках, детский плач, как понять малыша.

 

Инструктор по подготовке к родам, психолог

 

10

 

Ранее развития ребенка. Методики развития. Возрастные особенности ребенка: кризисы, адаптация, социализация. Какие послания несут родители своими словами и действиями. Что и как говорить детям? Родительские ошибки во взаимодействии с детьми. Как сделать общение с малышом эффективным?
Первая игрушка и игры.

Додати відповідь