Ви є тут

Новини

Чи можна годуючим мамам пити вино - вчені кажуть ТАК.

19/11/2017

Келих вина не тільки не зашкодить малюкові, але навіть принесе користь для його розвитку.

 

Напередодні Різдва і Нового року результати дослідження, проведеного австралійськими вченими, особливо порадують молодих мам. Тепер можна видихнути і не відчувати ніякого почуття провини, випиваючи келих шампанського під святкові феєрверки.

Читати далі
 • 17
 • 0

Батьки, що курять, недооцінюють шкоду, що наносять дитині.

19/11/2017

Багато хто думає, що курячи в машині з відкритими вікнами, вони не піддають дітей, що сидять на задньому сидінні,  згубній дії тютюнового диму, проте це не так.

Рівень пасивного куріння у дітей, чиї батьки курять, насправді набагато вище, ніж вважають мами і татусі, з'ясували дослідники з Тель-Авівського університету (Ізраїль), стаття яких опублікована в журналі Nicotine and Tobacco Research.

Читати далі
 • 18
 • 0

Чи варто забороняти збирати готівку в школі? Опитування на Освіта.ua

03/10/2017

Міська влада Львова заборонила збір готівкових коштів з батьків на потреби навчальних закладів. Заборона стосуватиметься як представників навчальних закладів, так і представників батьківських комітетів.

Разом з тим, в управлінні освіти Львівської міської ради наголошують, що матеріальна допомога може надаватись батьками, але на виключно добровільному волевиявленні.

Читати далі
 • 84
 • 0

Закон «Про освіту» прийнято, далі в МОН обіцяють широку реформу освітніх законів

01/10/2017

З набуттям чинності нового закону «Про освіту» Міністерство освіти розпочне широкомасштабну діяльність з оновлення законодавства в усіх сферах освіти. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами.

Читати далі
 • 94
 • 0

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

18/05/2017

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Читати далі
 • 376
 • 0

Умови безкоштовного навчання в Польщі

06/05/2017

На теренах інтернету опубліковано багато інформації, стосовно навчання в Польщі. Оскільки польська освіта набуває все більшої популярності серед української молоді, то не дивно, що цей напрямок приваблює багато солідних і невеликих компаній, фірм «одноднівок» та й просто відвертих шахраїв, які не проти швидко підзаробити.

Власне з останніми найчастіше пов’язані голослівні висловлювання та міфи, що потім неправильно розтлумачуються суспільством. Тому актуальним постає запитання на яких умовах українці можуть безкоштовно здобувати вищу освіту в Польщі.

Читати далі
 • 369
 • 0

Відповіді на тести ЗНО купити неможливо, - УЦОЯО

28/04/2017

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомляють про активізацію шахраїв, які напередодні проведення основної сесії тестування пропонують готові відповіді до тестових завдань з різних предметів.

За інформацією Центру, найбільш активно інформація про допомогу в успішному складанні тестів ЗНО за певну плату розповсюджується у соціальних мережах.

У зв’язку з цим в УЦОЯО повідомляють, що укладання тестів і друк тестових робіт здійснюються в умовах конфіденційності.

Читати далі
 • 229
 • 0

МОН реформує психологічну службу системи освіти

15/03/2017

Інституту модернізації змісту освіти разом із заінтересованими структурними підрозділами Міносвіти, а також місцевими органами управління освітою та обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти доручено розробити та провести громадське обговорення нову редакцію Положення про психологічну службу системи освіти України. Відповідний наказ, підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Згідно з документом, робота з розробки та громадського обговорення нового Положення має бути завершена не пізніше 1 червня.

Читати далі
 • 648
 • 0

В Україні з'являться корпоративні дитсадки

15/03/2017

Кабінет Міністрів ухвалив проект закону, що дасть можливість створювати «корпоративні дитсадки». Відповідне рішення щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності було прийнято на засіданні уряду.

Передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких – місцеві органи влади, а також можуть бути громадські організації.

Читати далі
 • 260
 • 0

Обов'язкових предметів в 10-11 класах стане значно менше

16/01/2017

Міністерство освіти і науки має намір суттєво скоротити кількість обов’язкових предметів інваріантної складової у старшій школі. Відповідна новація міститься у проекті Типового навчального плану для 10-11 класів. У разі їх ухвалення, запропоновані зміни стануть чинними у 2018 році.

Зокрема, передбачається скорочення переліку обов’язкових предметів у старшій школі з 22-х до 9-ти.

У відомстві наголошують, що це надасть можливість школам визначити свій профіль і поглиблено викладати обрані предмети.

Читати далі
 • 262
 • 0

В Україні посилять контроль над видачею лікарняних листів

02/01/2017

Міністерство охорони здоров’я планує впровадити в Україні єдину електронну систему, в якій можна буде простежити кількість та обґрунтованість виданих лікарняних листів.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, новину передає «Преса України».

Читати далі
 • 269
 • 0

Розвантаження шкільних програм: перші результати

14/07/2016

На сайті  Ed-Era.com можна ознайомитись та залишити коментарі до нових розвантажених програм для початкової школи. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки. Обговорення триватиме до 10 липня.

У відомстві наголошують на внесенні кардинальних змін до програм початкової школи.

Зокрема, з математики виключили зазубрювання, українська мова позбулась застарілих слів, а в літературному читанні є пропозиції не оцінювати дітей за швидкістю прочитаних знаків.

Читати далі
 • 619
 • 0

Навчальний рік не триватиме до 1 липня, - МОН

07/07/2016

У Міністерстві освіти і науки спростували інформацію про начебто продовження навчального року до 1 липня. Відповідне роз'яснення опубліковане на сайті відомства.

Зокрема, у повідомленні МОН наголошується, що жодного рішення щодо продовження або скорочення тривалості навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах в 2016 або 2017 році міністерство не приймало, а цьогорічний лист МОН Про структуру навчального року та навчальні плани ЗНЗ в цьому питанні не відрізняється від минулорічних.

Читати далі
 • 599
 • 0

В Україні оновлять склад викладачів англійської мови

15/03/2016

Для забезпечення якісного процесу викладання англійської мови необхідне оновлення особистого складу вчителів та викладачів англійської мови. Про це йдеться у плані заходів щодо підсилення вивчення англійської мови на період до 2020 року, що за повідомленням прес-служби МОН, був ухвалений за засідання уряду 10 березня.

Читати далі
 • 602
 • 0

Опорних (зразкових) шкіл поки буде по одній на область

06/03/2016

На початковому етапі створення мережі опорних шкіл заплановано устаткування зразкових опорних шкіл по одній на кожну область, включно з містом Києвом. Про це він повідомив під час засідання колегії МОН.

"Створюватися опорні школи будуть у різний спосіб. Для цього вже закладено кошти у бюджет, також Міністерство має донорський проект для створення цієї мережі", - сказав Сергій Квіт.

Він також запевнив, що впродовж 2016 року триватиме робота по обладнанню у загальноосвітніх навчальних закладах кабінетів для викладання фізики, хімії та біології.

Читати далі
 • 576
 • 0

МОН розробить юридичні документи для співпраці батьків та школи

06/03/2016

Міністерство освіти найближчим часом має намір разом з батьками і директорами шкіл країни розглянути питання фінансової і господарської діяльності загальних середніх навчальних закладів, у вирішенні яких беруть участь батьківські колективи.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Квіт під час прес-конференції, що відбулась у Будинку Уряду.

«В Міністерство надходять скарги батьків, коли вони вперше приводять дитину до школи, а з них вимагають зробити грошовий внесок. Такі вимоги з боку школи є абсолютно незаконними», - підкреслив міністр.

Читати далі
 • 468
 • 0

Діти здобуватимуть середню освіту за схемою 5+4+3

11/01/2016

Повну середню освіту діти здобуватимуть впродовж 12-ти років за схемою на 5+4+3, а шкільні програми та навчальні плани будуть розвантажені. Про це на своєму Facebook повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський, за результатами роботи груп експертів, які працюють над проектом Концепції розвитку освіти на 2015-2025 роки та проектом рамкового закону про освіту, що відбулася 20 грудня.

Зокрема, заступник міністра оприлюднив схему структури освіти, що має бути впроваджена в Україні після ухвалення рамкового закону про освіту.

Читати далі
 • 572
 • 0

Що нового при вступі до ВНЗ у 2016 році

21/12/2015

Пропонуємо до уваги батьків матеріали щодо умов прийому до вищих навчальних закладів у 2016 році. Хоча загальні принципи та правила не змінилися у порівннні з 2015 роком є деякі зміни.

Оприлюднені Умови прийому до ВНЗ, новий перелік спеціальностей, за якими відбуватиметься конкурсний відбір, конкурсний бал буде розраховуватись дещо по-іншому, а також кожен ВНЗ до 15 грудня повинні опублікувати власні правила вступної кампанії.

За нижченаведеними посиланнями батьки можуть ознайомитися з нововведеннями при вступі до вищих навчальних закладів:

Читати далі
 • 620
 • 0

В кожній області з 2016 року працюватимуть захисники прав дітей

09/12/2015

Наступного року в областях почнуть працювати представники уповноваженого президента з прав дитини.

Вони працюватимуть у сфері захисту прав дітей, в тому числі контролюватимуть рішення місцевої влади і виконуватимуть свої обов'язки на громадських засадах, заявив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

Читати далі
 • 443
 • 0

Медики склали дієту, яка додає гарного настрою

29/11/2015

Експерти визначили ідеальний раціон, який покращить як фізичне, так і емоційне самопочуття людини.

Співробітники Університету Лас-Пальмас де Гран Канарія і Наваррського Університету протягом чотирьох років вивчали раціон більше 11 тисяч осіб. Найстабільніший емоційний стан виявився у тих людей, чиє харчування максимально було наближене до середземноморської дієти. Основа цієї дієти дуже проста: багато риби, морепродуктів, свіжих фруктів і овочів, оливкова олія, горіхи, бобові. Також дозволяється червоне вино — по 150 грамів на день.

Читати далі
 • 475
 • 0

Сторінки