Ви є тут

Ранній токсикоз виявився ознакою здорової вагітності

Вчені підтвердили вірність народної мудрості, яка говорить, що нудота вранці - хороший знак.

 

Вчені з Рідінгского університету (Великобританія), стаття яких опублікована в журналі Journal of Molecular Endocrinology, прийшли до висновку, що ранкова нудота - побічний ефект роботи гормону ендокініну, що посилено виробляється плацентою на початку вагітності. Ендокінін допомагає посилити кровообіг в плаценті, щоб зростаючий плід добре забезпечувався киснем і живильними речовинами. Потрапляючи в кров матері, ендокінін стимулює певні рецептори в її головному мозку, що і призводить до нудоти і блювоти.

Ці висновки підтвердив аналіз результатів торішнього дослідження, в якому брали участь 800 вагітних жінок. Як виявилося, у тих з них, хто раніше переніс викидень, ранній токсикоз при наступній вагітності означав високі шанси на народження доношеної, здорової дитину. «Існує спокуса застосувати для полегшення стану вагітних ліки, що блокують дію ендокініна, але робити цього не варто, так як можна завдати шкоди плоду», - пояснив автор дослідження, професор Філіп Лоурі, якого цитує The Daily Mail. Він висловив надію, що вагітним жінкам, які страждають від раннього токсикозу, стане хоча б психологічно легше, коли вони дізнаються, що їхні муки не марні.

У перші 12 тижнів вагітності з симптомами раннього токсикозу, в першу чергу з нудотою і блювотою, стикається більшість жінок. Серед найзнаменитіших «страдниць» - герцогиня Кембриджська Кейт, яка мучилася від найбільш важкої форми токсикозу вагітних, hyperemesis gravidarum, коли чекала і принца Джорджа, і принцесу Шарлотту, і під час нинішньої, третьої за рахунком вагітності. Щоб уникнути зневоднення через постійної блювоти, жертвам hyperemesis gravidarum доводиться вводити рідину в організм за допомогою крапельниці.

Однак ранній токсикоз, як б не мучилася вагітна, зазвичай не приносить шкоди плоду і закінчується сам собою до другого триместру вагітності.

Лікарі радять майбутнім мамам, яких постійно нудить, більше відпочивати, багато пити і їсти часто і потроху, причому їжа повинна бути багата вуглеводами.

Коментарі
Додати відповідь