Ви є тут

Вчені закликали не купувати дітям багато іграшок

Чим менше у дитини об'єктів для гри, тим це краще для розвитку його фантазії, уяви і креативності.

 

Дослідники з Університету Толідо (США) провели серію експериментів за участю 36 малюків у віці від півтора до двох з половиною років - 9 хлопчиків і 27 дівчаток. Перед кожним з дітей викладали або 16 іграшок, або 4, і давали можливість пограти з ними протягом півгодини. Вчені, робота яких опублікована в журналі Infant Behavior and Development, уважно стежили, як поводяться діти під час гри.

В результаті дослідники прийшли до висновку, що невелика кількість іграшок робить сам процес гри більш якісним і креативним. Коли в розпорядженні дітей було всього чотири іграшки, вони грали з кожною з них набагато довше, придумували більше сценаріїв для гри, їхня гра була складною. Кожна з іграшок надовго утримувала увагу дитини, будила його уяву, фантазію і креативність. Якщо ж кімната була завалена іграшками, діти просто переходили від однієї до іншої, цікавлячись ними дуже поверхнево.

Автори дослідження радять батькам зберігати дитячі іграшки в недоступному для дитини місці.

Кожен день або по кілька разів на день рекомендується міняти набір іграшок , що видаються дитині. Їхня кількість яких має бути дуже обмежена. Це створить у дитини відчуття новизни, її увага не буде розсіюватися на безліч яскравих предметів, що знаходяться в полі зору, і, отже, користі для розвитку буде більше.

Коментарі
Додати відповідь