Ви є тут

Ігри на свята

25/07/2011

  • 0

У вас вдома ураган, тайфун та землетрус на додачу? Все ясно, до вашої дитини прийшли гості: такі ж непосидючі, галасливі, моторні та невловимі, як вона сама.

У вас - день народження, іменини, свято першого дзвоника чи ще яке-небудь свято, й діти бешкетують, не знаючи чим себе зайняти?

Ми прийдемо вам на поміч підбіркою чудових ігор, у які можна гратися з дітьми з 4-5 років, направивши таким чином фонтан їхньої невичерпної енергії у мирне русло.

Читайте, вивчайте правила, й - нумо гратися! 

У ложці картопля

В одному кінці кімнати стоять два стільці, на кожному - по чашці з картоплею. На іншому кінці кімнати - теж два стільці, але на них - порожні чашки. Змагаються 2 дітей. Треба за допомогою ложки, куди поміщається одна картоплина, перенести всю картоплю з однієї чашки в іншу. Хто швидше?

Якщо дітей багато, можна розбити їх на дві команди і влаштувати естафету.

Клоун

На стіну потрібно прикріпити плакат, на якому намальована голова клоуна без носа. Усі діти по черзі (із зав'язаними очима!) пришпилюють шпилькою "ніс" (наприклад, кульку з поролону) до плакату.

Варіанти - прикріпляють ніс з пластиліну, малюють фломастером ніс.

Ласуни

Розкласти по всій кімнаті листочки, з намальованою на звороті деяких цукеркою, на інших - сумною пикою. Охочим поласувати треба збирати листочки до тих пір, поки не попадеться листок з намальованою цукеркою. Його можна обміняти у ведучого на справжню цукерку.

Знайди подарунок

Стара дитяча гра, але в неї весело грають і дорослі. Беремо 10 папірців, на кожному з яких пишемо, де лежить наступний. Потім всі папірці (за виключенням одного) ховаються в різних місцях, а один віддається в руки гравців. Їхнє завдання - знайти і зібрати всі записки. У цю гру добре грати на дні народження, коли в останньому папірці написано, де захований подарунок.

Одягни один одного

Це командна гра. Учасники розбиваються на пари. Кожна пара обирає собі заздалегідь приготовлений пакет, в якому лежить набір одягу (потрібно, щоб кількість і складність предметів була однаковою). Усім учасникам гри зав'язують очі. За командою один із пари повинен одягнути на іншого одяг з  пакета за одну хвилину. Перемагає пара, яка швидше і правильніше за інших "одягнеться". Весело, коли в парі двоє чоловіків і їм дістається пакет з чисто жіночим одягом!

Колобок

Учасники сідають у кілька ліній на стільці. Кожна  лінія отримує роль: дід, баба, вовк і т.д., плюс кожен з учасників - "колобок". Ведучий розповідає казку, а учасники, почувши свою роль і слово "колобок", повинні оббігти навколо стільця  

Розповідати потрібно імпровізовано, часто повторюючи ролі, наприклад: "спекла баба, хоча яка вона баба, не баба, а молода баба, колобка, колобка ...". Гра закінчується, коли всі втомляться бігати.

Машинка на мотузці

До двох машинок прив'язуємо довгі нитки, а на їх кінцях - олівці. Гравці починають намотувати нитки на олівці. Перемагає той, хто швидше змотає всю нитку.

Що у пакеті?

Дуже проста гра, у якій кожен учасник має можливість отримати приз, правильно відгадавши, що він намацав у пакетику.

Для початку вам знадобиться великий непрозорий пакет, який потрібно заповнити солодощами або дрібними сувенірами. Потім ведучий стає перед дітьми і по черзі підходить до кожної дитини, у якої зав'язані очі. Гравець опускає руку в пакет і намацує щось цікаве, після чого виймає цю річ або солодощі з пакету і, не нюхаючи або пробуючи на смак, повинен назвати, що він тримає в руках. Якщо він відгадує правильно, то забирає те, що намацав, собі, якщо ж ні, кладе назад в пакет. І право вибору передається наступному гравцеві.

Гра продовжується до тих пір, поки у всіх дітей не буде призів з пакета.

 

Ви граєте з дітьми у інші ігри на свята? Напишіть нам, у які саме, й ми опублікуємо їх!

 

Коментарі
Додати відповідь