Ви є тут

Фізичні вправи та йога у післяпологовому періоді: поради викладача йоги

02/04/2014

  • 0

Є жінки які не сильно змінюють форми після пологів, а є жінки, що набирають більше 15 кг під час вагітності і це приводить їх в жах. І після радісного моменту появи на світ малюка, незважаючи на те, що матуся не досипає - вона все одно оцінює свої розміри, сумно поглядаючи на сукні та джинси, які були колись улюбленими...

І тут починаються ідеї фікс! Як терміново повернути себе у форму, і благо якщо ваш малюк не залишає часу на ці дурниці хоча б місяці 3-4. Тому що не все так просто з фізичними вправами у післяпологовому періоді.

Отож, кілька порад для молодих мам після пологів:

1. Не можна качати м'язи живота - будь-якими вправами!

Після пологів у кожної жінки присутній діастаз - розбіжність прямого м'яза живота. Качати прес до того як зійдеться біла лінія живота - НЕ МОЖНА! Сходження білої лінії відбувається само собою і буває через 5 місяців, або навіть через рік - індивідуально.

Від качання преса діастаз тільки збільшується і при підвищенні внутрішньочеревного тиску є ризик розвитку грижі прямого м'яза живота!

Продіагностувати можна самостійно, лежачи на спині, зігнувши ноги в колінах. Трохи підняти голову і плечовий пояс. Пальці вставляються між частками прямого м'яза живота в районі пупка і трохи нижче. І якщо відстань більше 2х пальців, продовжуємо очікувати сходження природним шляхом.

Якщо ви думаєте, що здатні обдурити природу - те, спробувати можна, але в результаті може бути посилення діастазу, або грижа білої лінії живота.

Такий живіт, по-перше, виглядає не естетично - випинання посеред черевної порожнини, а по-друге при певних обставинах може завдати чимало болючих відчуттів. І далі вирішувати питання, швидше за все, доведеться оперативно - зшивають прямий м'яз живота або вставляють сітку. Тому що м'язи при навантаженні настільки викривляються і деформуються, що зворотного шляху немає.

В результаті погоні за ідеальним животом ви можете спотворити його!

Думати, що зі мною цього не станеться, можна, звичайно, але задайте собі питання, НАВІЩО ризикувати?

2. Категорично не можна виконувати 4-6 місяців після пологів такі практики йоги: Удияна бандха, агни-сара дхауті, Наулі.

Післяпологові виділення повинні вийти, і після повинно пройти мінімум 2 місяці. Якщо занадто рано почати, можливі повторні кровотечі, серед моїх знайомих такі випадки неодноразово були.

Наявність будь-яких кров'яних виділень є протипоказанням до виконання перерахованих вище практик. Інакше, все, що повинно вийти, залишиться в організмі.

3. Не можна після пологів надягати бандаж.

До мене підійшла акушерка, в пологовому будинку, і пошепки, щоб ніхто не чув, сказала: "Нам не дозволяють радити, але ви одягайте бандаж, так живіт швидше піде".

Так от, уявіть собі, після природних пологів, м'язи тазового дна розтягнуті до їх незвичного стану, а м'язам тазового дна потрібно підтримувати всі органи черевної порожнини. М'язовий гамак провисає, але тримає! І тут ви одягаєте за порадою акушерки бандаж. Що відбувається? Обсяг черевної порожнини зменшується за рахунок здавлювання бандажем, діафрагма зверху + гравітація штовхають всі внутрішні органи вниз, колосально посилюючи тиск. Відразу можна заробити собі купу проблем: від кровотечі, до нетримання сечі, загострення геморою і т.д.

Задайте собі питання: А чи варто?

У жінки, що народила, змінений гормональний фон і адекватність не завжди присутня. Але пам'ятайте: зайва вага або зміна форм в результаті вагітності - це те, що потрібно вашому організму для підтримки грудного вигодовування протягом року. І як би ви не харчувалися, і щоб з Вами не відбувалося - запас вже є.

Більшість матусь повертаються в форму до року після народження дитини, іноді довше, залежить від того харчуєтеся ви інтуїтивно, але це вже інша тема.

Ваше завдання після пологів бути з дитиною. Мені в пологовому будинку неонатолог сказав, залягте в барліг на 3 місяці, щоб дитина відчувала маму, і вона була завжди поруч.

Найкраще, що ви можете зробити після пологів - це спостерігати за вашим дитятком, не намагаючись знаходити в нього недоліки, покращувати його, нібито прискорюючи його розвиток, а насправді може навіть шкодити йому (я про гимнастики, бебійоги і т.д.).

Ловіть моменти: перша посмішка, перший сміх, співайте дитині пісеньки, розповідайте віршики.

І пам'ятайте, всьому свій час, природа розумна. Ваша форма гармонійна на цей момент часу, і головне: вона тільки ваша індивідуальна.

Наталія Паховмова, тренер йоги, Київська школа йоги

Коментарі
Додати відповідь