Ви є тут

Дитина погано говорить? Заведіть черепаху

02/02/2014

  • 1

Черепах купують для дітей, які погано говорять чи не хочуть контактувати зі своїми ровесниками. Про це кореспонденту Gazeta.ua  розповів Дмитро Калініченко, який понад 10 років розводить черепах.

"Найбільшою популярністю користуються сухопутні і червоновухі, - розказує Дмитро Іванович. – Навіть замкнуті дітки після того, як удома з'являється черепаха, починають більше говорити, стають товариськими і проявляють нові таланти. До того ж, на відміну від собак і кішок, черепахи не викликають у дітей алергію".

У домашніх умовах черепахи живуть 20-30 років.

"Дитина виростає і їй черепаха швидко набридає. Батькам треба бути до цього готовими. Бо за твариною доведеться доглядати багато років. Черепаха повинна сидіти тільки в тераріумі чи акваріумі. Розгулювати по квартирі їй небезпечно. Якщо черепаха маленька, її важко буде знайти. В однієї жінки черепаха заповзла під шафу. З сином шукали її по всіх квартирі. Знайшли через півроку дохлу. В сусідів черепаха отравилася собачим кормом, коли повзала біля миски пса на кухні"

Червоновухі виростають до 25 см.

"Годують кормом або природною для них їжею. Не можна давати молоко, м'ясо і хліб. Можна пригощати овочами і фруктами без кісточок. Але починайте з маленького шматочка і слідкуйте, як на це реагує черепаха. В одного знайомого черепашка захворіла, коли з'їла половину перестиглого банана. Дуже люблять моркву, листя салату і помідори. Але не всі мають однакові смаки. Одні черепашки віддають перевагу тільки солодким фруктам. З трави усі люблять кульбабу і конюшину".

Над тераріумом радить встановити лампу.

"Тераріум чи акваріум треба постійно освітлювати ультрафіолетовою лампою на висоті 30-35 сантиметрів. Світло сприяє правильному розвитку панцира і засвоювання кальцію, який теж черепасі дають разом з кормом. Багато кальцію є у сушених креветках. Мити акваріум треба часто. Для цього використовуйте окрему мочалку і щітку. Черепаха боїться протягів і холоду. У холодній воді і без ультрафіолету тварина погано ростиме, матиме м'яким панцир, часто хворітиме".

У здорової черепахи широко розплющені очі.

"Коли купуєте черепаху, на це варто звертати увагу. Черепах до двох років треба годувати щодня, старших – рідше. Люблять телятину і печінку. У знайомого черепаха Клаудія захоплюється сардиною. За консерву готова віддати все. Своїм я консерви не даю. Боюся, що від такого можуть загинути. Мити треба щотижня з невеличким додаванням дитячого мила. Воду для акваріума беру відстояну, кімнатної температури. Обов'язково роблю мостик з каміння чи гілки дерева, щоб могли там перепочити. Весь день плавати не можуть".

Соломія Наумчук

Коментарі
Зображення користувача Вася.
Вася

07/02/2014

В мене була черепаха-кльова тваринка, тільки мовчазна:)

Додати відповідь