Ви є тут

Дитяча алергія на холод: причини та симптоми

29/11/2015

  • 0

Алергічна реакція на холод в медицині носить назву атипова або псевдоалергія, адже її провокують не алергени, а мороз і холодний вітер.

За низької температури організм дитини намагається захиститися – дає сигнал імунним клітинам, і починається процес вироблення біологічно активних речовин, що викликає алергічні симптоми.

Симптоми алергії в усіх дітей можуть проявлятися по-різному: у вигляді нежиті і сліз, болісного свербежу на руках і шкірі обличчя, після якого з’являються пухирі. У деяких випадках висип може з’явитися і в закритих місцях – на шкірі ніг і плечах, де невелика кількість жирових і потових залоз. У дитини значно погіршується самопочуття і може боліти голова.

Є три основні причини алергії на холод. По-перше, в цьому винен неправильний спосіб життя, коли дитина більше часу сидить вдома за комп’ютером, ніж буває на свіжому повітрі.

По-друге, різні інфекції зазвичай провокують виникнення холодової алергії, наприклад, вірус гепатиту, герпесу, респіраторні збудники, мікроплазми тощо. У боротьбі з цими захворюваннями дуже слабшає імунна система, що призводить до ускладнень, одним із яких і є алергія на холод.

По-третє, появу алергії провокують хронічні захворювання – пієлонефрит, тонзиліт і ревматоїдний артрит. Саме тому завжди варто звертати увагу на ознаки холодової алергії, які, швидше за все, можуть сигналізувати про різні патології – ендокринні, інфекційні та інші. Отже, при огляді дитини медики призначають аналіз крові, сечі і роблять ревмопроби, що дає можливість призначити правильне лікування.

Дорослі часто плутають алергію на холод із звичайною, наприклад, нежить, кашель і сльози можуть бути викликані хутряними шапками та комірами, але не холодом. Батькам слід відмовитися на час від одягу з можливими алергенами й одягнути дитину взимку в одяг із синтетичними наповнювачами. У тому випадку, якщо це не допомогло, й у малюка продовжують виявлятися симптоми, то слід здати кров на алергічні проби. Можна відзначити, що алергія на холод може минати сама, без додаткового лікування. Протягом кількох тижнів недуга мучить малюка, але вже наступного року може не проявлятися взагалі.

У більшості випадків прояви алергії тільки посилюються і можуть виникати навіть у теплу пору року. Дитині буде достатньо скупатися в прохолодній воді або з’їсти морозиво, щоб з’явився нежить, кашель, сльози і свербіж. Попри те, що симптоми алергії тимчасові – найкраще убезпечити малюка від них. Допоможе антигістамінна терапія (призначена виключно лікарем). При лікуванні ефективними виявляться препарати, спрямовані на поліпшення периферичного кровообігу. Більше того, рекомендується пройти вітамінний курс – пропити вітаміни А, С, Е, РР протягом двох тижнів.

 

За матеріалами: pedpresa.ua та deti.mail.ru

Коментарі
Додати відповідь