Ви є тут

Чим домашні тварини можуть заразити дитину

24/12/2017

  • 1

Діти люблять домашніх тварин. І рано чи пізно з їх проханням завести вихованця стикаються майже всі батьки. Спілкування з тваринами, догляд за ними розвивають почуття відповідальності і спостережливість і корисне для більшості дітей. Але як цей новий член родини вплине на здоров'я маленького господаря?


Діти сучасних мегаполісів частенько хворобливі. Причин цього багато, але зараз мова не про причини. Розвиток імунітету сучасної дитини у великому місті - це тема окремої розмови.

Однак виходить так, що коли дитина хворіє часто або має хронічну патологію, батьки - цілком закономірно - починають його посилено оберігати. І питання появи в квартирі нового мешканця - кошеня, мишеняти або слоненяти - часто набуває для дорослих великого значення в плані впливу цього самого мешканця на здоров'я їхньої дитини.

Домашні тварини не можуть заразити:

Ротавірусом

Дитину нудить, рве. Їй погано. Приходить лікар, діагностує гастроентерит, призначає лікування і аналізи для уточнення діагнозу. «Ротавірус», - знизує плечима лікар.

Мопс Сірко, висолопивши язика, сидить у ліжку трирічного пацієнта і віддано дивиться то на маму, то на доктора, то на дитину. І мама, підставляє всю ніч тазик, осудливо глянувши на Сірка, стверджує: «Це ось він наївся погані на вулиці, а потім дитину заразив».

Дитина і собака

Ні, дорога мамо. Ротавіруси тварин не передаються людині. А ось людські цілком можуть передаватися тваринам. Мама, побережіть краще Сірка!

Грипом

Або так. Січень. Заметіль. У дитини всю ніч температура під сорок. Приходить лікар, і каже: «Грип».

Хвилястий папуга Петя каже: «Хочу ча-а-а-а-ю!» Тато, який залишився вдома і вимагає лікарняний лист,  висловлює припущення: «А може, це пташиний грип? Папуга дочку заразив! »

Ні, дорогий тато. Я вас розумію, з дитиною сидіти складно, та й птах трохи дратує. Так званий «пташиний грип» дійсно може бути патогенним для людини, тому що вірус вміє змінюватися і, власне кажучи, здатний виробляти нові властивості після спілкування з іншими, із самого початку патогенними для людини типами вірусу грипу.

Але ваша донька захворіла тому, що на дворі епідемія звичайного щорічного грипу типу «А», а щеплення ви не зробили. Петя ні при чому, він просто хоче чаю. Дитина заразилася в дитячому саду, в школі, в ліфті, в автобусі. Від людини.

Правцем

Мама скаржиться: «Кіт, цілком спокійний, подряпав всю дитину, нелюд! А якщо правець? » З будинку, звичайно, кастрований бідолаха не виходить, але регулярно копається в домашніх рослинах, а іноді навіть їх жує.

По-перше, дорога мама, вашу дитини почали прищеплювати від правця ще на першому році життя. Національний календар щеплень це передбачає. А по-друге, звідки в вашому горщику з алое збудник правця - Clostridium tetani?

Домашні тварини можуть заразити:

Феліноз

Часто можна спостерігати, як діти молодшого віку спілкуються з тваринами. Котяра терпить всі щоденні і щогодинні екзекуції: тягання за хвіст, умивання, верхову їзду, стрижку. Ну а коли тицьнули олівцем в око, тут вже не витримав.

Іноді подряпини і укуси можуть бути причиною хвороби. Наприклад, феліноз ( «лихоманка від котячих подряпин»), бактеріальна інфекція, саме так і передається. І вимагає потім антибактеріальної терапії.

Кіт може вкусити

Часто імунітет дитини справляється з такими бактеріями. Тому не слід боятися котячих (і собачих, щурячих, хомячкових і т.п.) подряпин, якщо їх заподіяла знайома вам, прищеплене і оглянута ветеринарним лікарем тварина.

Більше вам розповість професійний лікар в наступному короткому відео

Стригучий лишай

Однак тварина може завдати і реальну шкоду людині. Це, наприклад, стригучий лишай. Ще недавно ця хвороба дуже серйозно травмувала дітей в соціальному і психологічному сенсі. Носієм збудника цієї хвороби може виявитися майже будь-який звір або людина.

Як вберегтися від стригучого лишая-в наступному відео від каналу СТБ

Загострення алегрії.

Окреме питання - відносини між тваринами і дітьми з алергією. Тут все потрібно вирішувати індивідуально разом з лікарем-алергологом. Іноді не цілком очевидні речі можуть бути причиною загострень алергії.

У тому горщику з алое, де ми з вами не знайшли правця, цілком можуть жити гриби, спори яких викликають сенсибілізацію. Загострення може викликати, наприклад, корм для риб, дрібні частинки якого потрапляють в повітря, а потім - в дихальні шляхи дитини.

Дикі тварини: від сказу до чуми

Не варто контактувати з незнайомими тваринами - домашніми або дикими. Навіть якщо вони дуже милі. І справа не тільки в лишаї.

Дикі тварини переносять цілу купу різних інфекцій - від сказу до чуми. Не прищеплена домашня тварина, яка перебувала навіть в короткочасному контакті з дикою, ризикує надалі представляти для людини таку ж інфекційну небезпеку, як і дика. Тому укус або інше ушкодження, заподіяний будь-якою незнайомою вам твариною, вимагає уваги лікаря.

Якщо ваш син приніс з лісу їжачка і просить прихистити його на веранді всього на пару днів, не погоджуйтеся. Навіть якщо у звірка вже є ім'я. Віднесіть їжака назад в ліс і ретельно вимийте руки собі і дитині.

 

Коментарі
Зображення користувача Мамця.
Мамця

24/12/2017

В дитинстві вічно з тими лишаями мучилася, але котім не перестала любити.

Додати відповідь