Ви є тут

20 порад майбутньому татові

27/03/2013

  • 4

На теренах Інтернету можна знайти дуже багато інформації стосовно того, як поводитися чоловікові з вагітною дружиною, як брати на себе роль батька, як допомагати дружині доглядати немовля. Але усі ці поради написані або мамами у вигляді побажань, або лікарями чи іншими фахівцями, наприклад, психологами.

У цій статті хочу поділитися з вами незвичайними порадами. Незвичайними, тому що вони написані … татом.  Олександр  створив перший в Україні «татів» блог, який назвав «Тати – татам», у  якому ділиться власним досвідом «ставання татом».

«Привіт, мене звати Сашко і першого лютого я став батьком прекрасної донечки. Існує безліч жіночих сайтів і форумів присвячених материнству. Натомість про батьківство у нашій країні говорити якось не прийнято … У мовних і культурних практиках (“кімната матері і дитини”) чоловік-як-активний-тато ніби не існує. Тож у цьому блозі я робитиму свій скромний внесок у рівноправність :) і ділитимуся своїми знахідками і враженнями про роль батька», пише Сашко.

Отож, увага, майбутні татки! Кілька порад від Олександра про те, як підтримувати дружину у період вагітності.

Хоча зовні вагітності ще не помітно, саме перший триместр для багатьох жінок є найтяжчим. Ваша турбота на цьому етапі не буде забута і стане хорошим внеском у побудову міцних стосунків. Якісь поради можуть здатися очевидними, якісь необов’язковими, але якісь обов’язково суттєво покращать життя вашій коханій:

1. Спілкуйтеся з іншими батьками. Поспілкуйтеся з вашим батьком. Ви зрозумієте, що захочете робити так само, а що ні.

2. Щодня ходіть із дружиною на прогулянку. Хоча б наколо будинку. При можливості, з’їздіть на природу подихати свіжим повітрям, погодувати пташок, поплавати на човнику.

3. Не тушуйтеся, коли вашу дружину нудить. Притримуйте їй під час цього волосся, відразу принесіть води. Приносьте в ліжко легкий сніданок (солоні крекери, фрукти, тости, вода з лимонним соком…), щоб запобігти нудоті.

4. Підтримуйте дружину у веденні здорового способу життя. Зробіть, щоб у холодильнику було поменше шкідливої їжі. Тримайте себе у формі. Добре спіть. Робіть вправи. Якщо ви палите — саме час кинути.

5. Сходіть з дружиною на УЗД. Попросіть лікаря показати обличчя, пальчики, мозок. Збережіть знімок вашої дитини.

6. Не загадуйте стать («Сподіваюся, це буде хлопчик!»). Коли лікар її визначить, покажіть, що ви раді результату :-) Коли дитина народиться, ви любитимете її незалежно від ваших попередніх побажань. І пам’ятайте, що стать залежить від того, хромосому X чи Y приніс ваш сперматозоїд.

7. Відстоюйте свою дружину у всьому. Ви маєте бути її найбільшим захисником, завжди бути на її боці. Не соромтеся “вибити” їй стілець, місце у транспорті, прохід без черги, належне ставлення з боку оточуючих. Дайте відчути, що вона може на вас покластися.

8. Показуйте свою зацікавленість. Ви не будете думати про вагітність кожну секунду вашого часу. Але ваша дружина буде. Їй може здаватися, що ви не достатньо зацікавлені дитиною. Будьте терплячі. Читайте книжки (або блоги:) про виховання дитини.

9. Виділяйте регулярно час, щоб поговорити про вагітність. Розкажіть вашій дружині про її риси, які зроблять її чудової мамою. Плануйте майбутнє. Обговоріть питання: «Який у нас є досвід з дітьми? Що ще нам потрібно вивчити? Хто на скільки часу може уходити з роботи? Хто зможе нам допомогти з дитиною?» і т. ін.

10. Не мовчіть:) Не бійтеся питати дружину, що ще ви можете зробити, щоб допомогти їй краще переносити вагітність. Не бійтеся розповідати їй про свої почуття і переживання.

Спробуйте зробити так, щоб вагітність згадувалася лише з приємністю.

Вищенаведені речі  стосуються першої половини вагітності. (Втім, це не значить, що далі їх можна перестати дотримуватися.)

Друга половина порад стосується того періоду, коли живіт вже неможливо не помітити, замість нудоти прийшов біль у спині, і прийшла пора збирати речі в пологовий.

1. Запишіться на курси для вагітних. І відвідуйте їх з дружиною! Ви ж не хочете, щоб вона сиділа там сама в оточенні пар.

2. З’ясуйте важливу інформацію: яка ситуація з вакцинацією? що потрібно для отримання державної допомоги? Покажіть, що вашій дружині не потрібно перейматися бюрократичними проблемами.

3. Подумайте, що може допомогти переносити фізичні навантаження вагітності. Допоможіть дружині знайти та відвідувати якийсь пілатес, йогу, плавання.

4. Притримайте своє почуття гумору. Навіть якщо у вас на язиці десяток дотепних жартів про зміни у вигляді чи поведінці вашої дружини, озвучувати їх — не найкраща ідея.

5. Терпляче і замріяно тримайте руки на животі, коли ваша дружина цього хоче:) Навіть якщо ви не відчуваєте там ніяких порухів.

6. Розмовляйте і співайте до вашої дитини. Це допоможе їй швидше впізнати ваш голос після народження.

7. Напишіть лист, пісню, вірш для вашої дитини. Змайструйте щось для неї.

8. Допомагайте дружині вдягатися і взуватися. Їй вже не слід нахилятися, а у вас є шанс потренувати навички, які вам скоро знадобляться.

9. Обговоріть, чи будуть у вас спільні пологи (я  беззаперечно рекомендую відповідь так), що ви будете на них робити, чи до кінця залишатиметеся. Спакуйте речі у пологовий. Саме вам доведеться потім у них все шукати.

10. Щодня нагадуйте дружині, що вона залишається для вас привабливою.

Не забувайте не пахтіти у квартирі кавою і слідкуйте, щоб дружину після пологового не чекали вдома торт і шампанське.

Джерело: https://tatytatam.wordpress.com.

Коментарі
Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

27/03/2013

Интересно, чем это после родов провинились кофе, торт и шампанское? Wink

Зображення користувача Monika.
Monika

29/03/2013

Это, видимо, кормящей маме, папа считает, нельзя Smile

Зображення користувача Monika.
Monika

29/03/2013

Хороший татко! Побільше б таких! Почитала його блог - його дружині дуже пощастило Smile

Зображення користувача Ірина87.
Ірина87

30/10/2016

Поради батькам можна ще прочитати у №10 психологічного журналу "Експеримент"

Додати відповідь