Ви є тут

Збираємося в садочок, або як зробити, щоб адаптація до дитсадка пройшла легко?

31/08/2016

  • 2

Наскільки легко пройде у дитини адаптація в дитячому саду перш за все залежить від батьків. Дайте малюкові час звикнути до нових для нього умов і налаштуйтеся позитивно самі, тоді й дитині буде набагато легше.

 

Щоб адаптація до садочка пройшла легко

 

Адаптація в садку у кожного малюка проходить по-своєму, важливо заздалегідь підготувати дитину до дитячого садка. Прекрасно, якщо є можливість привчати малюка до садка поступово. Для дитини буде сильним стресом, якщо після суто домашнього оточення він відразу на цілий день залишиться в новій, чужій для неї обстановці.

 

  • Спочатку приведіть дитину в садок на прогулянку, залишіться з нею на 20-30 хвилин, поступово збільшивши час перебування в групі до години.
  • Стимулюйте маля спілкуватися з іншими дітками, з вихователями, якщо бачите, що «процес пішов» - відходите в сторону, але не йдіть.
  • Потім познайомте малюка з обстановкою всередині закладу: побудьте в групі під час ігор, обіду, залишіться на час денного сну.
  • Подивіться, в які ігри та іграшки грають з дітьми вихователі, і навчіть малюка цих ігор вдома.
  • Якщо побачите, що дитина зацікавлено спілкується з іншими дітьми, залишайте її одну - спершу на кілька хвилин, попередивши, що скоро повернетеся.
  • День за днем ​​збільшуйте час його самостійності і кожен раз чітко повідомляйте малюкові, коли саме ви за ним прийдете: «Я заберу тебе після того, як ти пообідаєш; після того, як ти поспиш ». Завжди стримуйте свою обіцянку!
  • Будьте послідовними і терплячими: якщо дитина вередує, не здавайтеся і не відступайте від задуманого плану, тільки так ви зможете зберегти авторитет перед дитиною і попередити істерики у майбутньому.
  • Забираючи дитину з садочка, розпитайте її, як пройшов день, похваліть за самостійність і наголосіть, що не тільки вдома цікаво гратися.

Важливо: краще, щоб перші дні дитини в садочку припали не на традиційний початок вересня, а на літо. Менше діток в групі, більше уваги їй особисто - запорука легшої адаптації.

dytyna_plache

ЯК розлучатися з дитиною?

 

Напевно, найскладнішим моментом як для малюка, так само і для його батьків є момент ранкового розставання. Адже мама, відводячи вперше в сад своє маля, часто дуже нервує і переживає. Дитина це відчуває - і теж переживає. Тому дуже важливо, щоб, відводячи малюка в садок, мама була спокійною і впевненою.

 

Більш комфортному розставанню з дитиною сприятиме невеликий ритуал: поцілунок, обійми, ласкаве слово на вушко. Після цього - йдіть відразу. Чим довше ви будете тупцювати в нерішучості - тим більша ймовірність того, що дитина почне вередувати. І не слід переживати і повертатися, почувши плач дитини!

 

У більшості випадків вже через пару хвилин малюк перестає плакати, відволікається і йде грати. Пам'ятайте про це, матусі! Поки дитина в саду, не мучтеся переживаннями, не сумуйте і, тим більше, не плачте. Здоровим дітям просто необхідно навчитися обходитися без прискіпливого догляду батьків, колектив садочка має стати його близьким і приємним оточенням на певний час.

 

Важливо: якщо з кимось із батьків (частіше з мамою) дитина розлучається особливо важко, нехай спочатку його водить в дитячий сад той, з ким він готовий розлучитися спокійніше (тато, бабуся).

 

Пам'ятайте, що всі діти - різні, тож у кожного процес адаптації проходить по-різному. Не намагайтеся підлаштуватися під загальноприйняті норми і шаблони, не засмучуйтеся, якщо чужі поради і досвід не працюють. Але не здавайтеся, якщо перший день чи навіть тиждень у новому колективі дався вам важко! Оточіть дитину турботою і дайте їй правильну підтримку, яка в цей період надзвичайно необхідна дитині, - і у вас все виде!

 

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

01/09/2016

Нам довелося змінити садок-оскільки в першому сайдку на жаль колектив ну ніяк не допомагав дитині освоїтися:( І всі наші спроби заспокоїти дочку нічим не увінчалися. А в другому садку-все було окей. Так що як на мене багато шо залежить від пед-колективу

Зображення користувача Гість.
Гість

08/09/2016

В нас те саме було-поки садок не змінили-ніяк не могла дитина заспокоїтися. ЗУпинилися на садку номер 7 - хороший заклад

Додати відповідь