Ви є тут

Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва

Театри, бібліотеки, музеї
0
Ще нема голосів
 • 6919
 • 1
 • Телефони: 
  (03122) 3-61-00, факс (03122) 3-35-15
 • Розташування
  Закарпатська обл
  м.Ужгород
  вул. Волошина, 20
  Графік роботи: 

  Понеділок-П'ятниця: 9.00-18.00. Субота: вихідний. Неділя: 10.00-16.00.

  Санітарний день - остання середа місяця.

Додаткова інформація: 

Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва (ЗОДЮБ) створена шляхом злиття Обласної бібліотеки для дітей ім. Д. Вакарова та Обласної бібліотеки для юнацтва ім. С. Вайди 25 грудня 2002 року.

На сьогоднішній день Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва обслуговує понад 15 тис. користувачів дітей молодшого, середнього та старшого шкільного віку, є головною книгозбірнею для дітей та юнацтва Закарпатської області, фонд якої складає 155 621 тис. примірників бібліотечних документів, методичним центром для дитячих бібліотек області.

Провідний напрямок роботи відділу обслуговування користувачів 1-4 класів та сімейного читання – залучення батьків, родини до бібліотеки. Одним з аспектів цієї роботи є „освіта дорослих” з питань виховання, організації дитячого читання, сімейного відпочинку. У куточку „Справи сімейні” кожен з батьків, що приходить до бібліотеки, має можливість отримати найактуальнішу інформацію з таких, наприклад, питань: Як навчити малюка читати? Як розвивати пам’ять і сенсорні здібності дитини? Як визначити рівень розумового розвитку? та ін. Поповнюється банк даних „Батьки і діти”. Батьки, які відвідують бібліотеку разом з дітьми, мають можливість користуватись фондом бібліотеки. 

У відділі працює ляльковий міні-театр "Теремок". Лялькові вистави, театралізовані свята, хіт-паради казкових героїв користуються у користувачів молодшого віку великою популярністю.

Традиційними стали зустрічі з Закарпатськими письменниками, які пишуть для малят: Галиною Малик, Степаном Жупанином, Софією Сорокою.

Під час літніх канікул у відділі проводяться різноманітні заходи для таборів відпочинку, маленьких читачів та їх батьків. Серед них "Сім'я крокує в перший клас", "Академія домашнього читання", "Завтра до школи", виставка саморобок "Театр казки на столі" та інші. Бібліотекарі проводять масштабні заходи з залученням державних та громадських організацій, що опікуються інтересами дітей.

Щороку широко відзначається Всесвітній день дітей, Міжнародний день захисту дітей, літературні та родинні свята. 

У відділі обслуговування понад 11 тисяч примірників вітчизняної та зарубіжної літератури російською, українською, угорською, англійською та німецькою мовами різних жанрів. Бібліотекарі відділу організують для своїх читачів: виставки нових надходжень, відкриті перегляди літератури тощо. У відділі працює гурток „Джерельце”, метою якого є: прищеплювати знання про рідний край, його обряди, традиції, звичаї; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей. 

Спеціалісти відділу читальної зали ведуть клуб „Зелена варта”. В активі клубу – багато корисних справ. Акцію „Первоцвіт” проводив клуб за підтримки науковців УжНУ: доктора біол. н. проф. В.І. Комендаря та канд. біол. н. Н.Є. Ковальчук. Акції „Збережи ялинку”, „Замість ялинки – зимовий букет”, „Птахи – наші друзі” тощо. 

Сайт бібліотеки: http://www.zodub.uz.ua.

Коментарі
Зображення користувача Maryann.
Maryann

30/08/2011

Відвідую з донькою відділ обслуговування наймолодших читачів. Я просто зачарована бібліотекарями, які працюють тут: їх привітністю, терплячістю та готовністю допомогти. А також була вражена, коли взнала, яку велику роботу проводять співробітники, популяризуючи читання серед дітей: проводять майстер-класи, вистави лялькового театру, конкурси і т.д. Ви молодці!

Додати відповідь