Ви є тут

Які вітаміни потрібні дітям?

24/01/2017

  • 0

Загальновідомо, що дитячий організм для повноцінного розвитку потребує вітаміни, але які саме, в якій кількості і з яких джерел - питання цікаве і неоднозначне. Давайте розбиратися разом, що ж саме потрібно саме вашому малюку?

 
Не поспішайте в аптеку!

Більшість необхідних вітамінів дитина може і повинна отримувати з їжі. Для цього не обов'язково купувати екзотичні фрукти і рідкісні продукти - в звичних нам натуральних овочах, фруктах і зелені можна знайти все, що необхідно дітям для повноцінних росту і розвитку.

Однак іноді додаткова доза вітамінів все ж потрібна. Наприклад, якщо в житті дитини постійно присутні навантаження (різні тренування, заняття спортом, посилене навчання, перенесена хвороба і т.д.).

Іноді варто вдатися до аптечним вітамінів, якщо малюк переживає стресову ситуацію, та в разі ризику захворювань - як звичайних, так і важких застуд або грипу.

vitamins_1

Як потрібно комбінувати вітаміни

Приймати всі вітаміни відразу - неправильно, оскільки речовина може посилювати дію іншої або ж навпаки  -пригнічувати її. Саме тому потрібно знати певні правила прийому вітамінів.

До прикладу, вітамін B12 слід приймати окремо від В1 з метою уникнення алергії, а також окремо від вітамінів В6 і С, оскільки їх взаємодія зводить позитивний результат до нуля. В6 і В1 так само небажано вживати разом.

Для того, щоб всі вітаміни рівносильно засвоювалися і приносили користь, необхідно розділити їх на різні прийоми їжі з інтервалом у кілька годин.

Не намагайтеся дати дитині максимум вітамінізованих продуктів за один раз - обов'язково враховуйте їх сумісність. Для цього можна слід порадитися з вашим лікарем.

Дуже часто педіатри рекомендують вітамінно-мінеральні комплекси - в них сумісність різних речовин вже врахована і грамотно дозована, проте навіть такі комплекси не варто самостійно призначати своїм дітям без крайньої необхідності та рекомендації фахівця.

vitamins_2

Що саме потрібно вашому малюку?

Вітаміни зазвичай необхідні здоровій дитині для профілактики. До того ж, для різноманітних ситуацій необхідні різні групи вітамінів. Ми розберемо кілька з них і дамо прості поради по підбору відповідних продуктів в раціоні дитини:

  • часті хвороби. В такому випадку вашому малюку необхідний не тільки всімвідомий вітамін С, але і вітамін А, який значно краще бореться з інфекціями. Додайте в харчування дитини помаранчеві овочі, печінку, вершкове масло, обліпиху, шипшину, гарбуз, помідори і петрушку;
  • постійна втома і порушення концентрації свідчать про брак вітаміну В1. Він у великій кількості міститься в горосі, горіхах, вівсянці і зерновому хлібі. Якщо ж при цих симптомах у малюка кровоточать ясна, то цілком можливо, що його організм потребує вітаміну С. Він міститься в цитрусових, шипшині, щавлі, агрусі, петрушці, редисці та смородині;
  • дратівливість і сонливість говорять про брак вітамінів групи В. Для того, щоб зробити дитину більш спокійною і врівноваженою, додайте в раціон вітамін В6 (є в горіхах, крупах, помідорах, червоному перці, зерновому хлібі тощо), а для бадьорості і апетиту - вітамін В12 (міститься в печінц (дітям краще давати печінку кролика чи птиці), м'ясі, молокопродуктах, морській рибі, яйцях, сирах);
  • лущення шкіри і обвітрені губи. Цими симптомами організм вимагає вітамін B2. Його ви знайдете в м'ясі, яйцях, зелених листових овочах, брюссельській капусті і рибі;
  • блідість, слабкість, анемія, проблеми з нігтями і волоссям свідчать про нестачу фолієвої кислоти (вітаміну B9). Поповніть раціон дитини горіхами, різними видами капусти, крупами, зеленою цибулею, цитрусами і яблуками;
  • повільний ріст, м'язова слабкість, пітливість і сутулість говорять про недостатній кількості вітаміну D. Щоб він надходив у організм у достатній кількості, частіше гуляйте з дитиною на сонці і закликайте її до активних ігор на свіжому повітрі (але не на відкритому сонці) ;
  • дерматити та порушення травлення - це ознака нестачі вітаміну PP (вітамін B3, нікотинова кислота). Щоб повернути організм малюка в норму, додайте в його раціон горіхи і натуральні йогурти.

Важливо усвідомлювати, що один раз пропити вітаміни або з'їсти їх за вечерею, а потім харчуватися неправильно, не можна ні дитині, ні дорослому. Для того, щоб все це мало дію, потрібно дотримуватися правильного харчування і ретельно стежити за тим, що їсть ваш малюк!

"Дітвора" бажає діткам здоров'я, а батькам - впевненості у власних силах! :)

Коментарі
Додати відповідь