Ви є тут

Вижити в дитячій кімнаті, або як привити дитині любов до чистоти

05/12/2016

  • 2

Чи існує золота середина між ладом і хаосом у домі, де зростає дитина?

Давайте шукати її разом.

Напевно, майже всі батьки уявляли затишні кімнати для дітей, оформлені у милому, казковому стилі, з купою іграшок, мультяшним ліжечком і де неодмінно все знаходиться на своєму місці. Проте в реальності їм довелося не раз наступити на розкидані деталі конструктора "лего" і знайти кришку від кастрюлі серед дитячого посуду. Тому, питання, чи можливо навести лад у дитячих кімнатах, більшості батькам здається риторичним і приреченим на провал. 

Що ж робити, якщо дітям для реалізації їх мрій, фантазій і улюблених казок просто необхідно перетворювати кімнату на фантастичний замок принцеси чи спортивний стадіон, щоб гра була захопливою і приносила максимум задоволення?

Зрештою, навіть визнаний геній Альберт Ейнштейн стверджував, що істинний порядок необхідний лише дурням, адже геній підкорює хаос. 

Привчити дитину підтримувати порядок у її кімнаті можливо, якщо встановити деякі прості правила:

 

Правило №1: зонування кімнати.

kid_room1

Якщо дитині через брак місця у помешканні відведена не вся окрема кімната, а лише певна зона, варто відзначити межі дитячого куточка для ігор за допомогою килимка з яскравим дитячим малюнком. Так малюк знатиме, де саме проходять межі його території, котра повністю у його розпорядженні, а батькам не доведеться збирати іграшки по всьому дому.  

Також можна відділити дитячу зону за допомогою цікавої занавіски, яка на час перетворюватиме спільну кімнату в ігровий майданчик, а завдяки дитячій фантазії - на арену, казковий дім чи футбольне поле.

Можна виокремити дитячий куточок декоративними подушками, які не тільки робитимуть кімнату затишною, а й виступатимуть своєрідним "будівельним матеріалом" для зведення замків, стін, мостів та всього іншого, що вигадає дитина. Подушки можна підібрати такі, що гармонійно доповнять інтер'єр кімнати завдяки текстурі і кольоровій гамі, а можна придбати оздоблені яскравим дитячим принтом, який доповнюватиме іграшковий світ малюка. 

 

Правило №2: сортуємо іграшки за видами та розподіляємо їх в ящики.

 

Традиційна дитяча кімната містить величезну корзину, де зберігаються всі іграшки в одній купі. Але діти не можуть гратися іграшками, якщо ті всі знаходяться в одному місці водночас - їх постійно доводиться перекидати у пошуках саме тієї речі, натхнення гратися з якою прийшло в певний момент часу! Звичайно, збирати всі іграшки разом в одну корзину чи великий ящик - швидко і зручно, але таким чином ми ховаємо улюблені речі разом з тими, якими малюк грається рідко, бо вони вже йому набридли. 

Тому варто посортувати всі іграшки за категоріями і розподілити їх по ящикам чи коробкам: м’які іграшки викласти на настінні полиці або помістити у велику прозору скриню з кришкою, щоб ті не вбирали в себе пил.

Дрібні речі, такі, як деталі конструктора, пазли, олівці можна посортувати по індивідуальними ящичкам, так, щоб ті завжди були під руками. Лялькам можна виділити окрему коробку, де будуть знаходитися також допоміжні аксесуари для них: будиночки, одяг, посуд. Машинки, поїзди зручно тримати у спеціальних міні-гаражах. Найменші «скарби», які мають звичку губитися, як от елементи мозаїки, гудзики, можна розмістити у скрині, розподілену на окремі відділи і секції.

Такі скрині можна як придбати в спеціалізованих магазинах, так і сконструювати та оздобити разом з дитиною у вашому індивідуальному неповтороному стилі.

 

Правило №3: розміщуємо ящики і коробки на настінних стелажах та полицях.

 

Щоб купа ящиків та коробок не загромаджувала кімнату і не забирала місце в дитячої зони, варто придбати стелаж або дитячу шафу з відокремленими полицями і шухлядами. Зверніть увагу на те, щоб діти мали можливість дістатися іграшок самотужки, без вашої допомоги, тому ті ящики, де зберігаються улюблені речі, розташовуйте на найнижчих полицях або на висоті витягнутої дитячої руки. Ті ж іграшки, якими малюк грається не так часто, приберіть наверх, але так, щоб, у разі падіння, вони не завдали шкоди дитині. 

Коробки з іграшками також можна ховати під ліжко чи дитячий стіл, але так, щоб малюк сам міг дістати їх, а пограючись - відкласти на місце.kid_room2

 

Правило №4: час від часу переглядаємо всі іграшки.

 

Не забувайте періодично перебирати іграшки: поламані, навіть ті, що можна поремонтувати, але, відверто кажучи - ніхто ніколи робити це не буде, – викидайте геть. Ті, котрими дитина не грається – відберіть у окремий ящик і заховайте подалі на певний час, потім дасте і вона гратиметься з ними, як з новими. Ті іграшки, з котрих ваші діти вже виросли, - передаруйте іншим малюкам відповідного віку. 

Не привчайте дитину зберігати купи непотрібних речей.

 

Правило №5: вчимо на власному прикладі.

 

Пам'ятайте, що діти вчаться на прикладах. Будьте для них зразком у наведенні ладу в кімнатах. Постійно дотримуйтеся чистоти, прибирайте самі і залучайте до прибирання дітей. Так у вигляді цікавої гри вони набуватимуть любов до акуратності та порядку. 

 

Ми знаємо, що іноді буде важко, бо маленькі непосиди часто не мають терпіння прибрати за собою армію солдатиків чи зібрати улюблений посуд, з якого щойно пили чай ляльки. Проте пам’ятайте, що не варто прагнути ідеальної зразкової чистоти і весь час присвячувати прибиранню. Насолоджуйтеся моментами, проведеним разом зі своїми дітьми і не забувайте, що дитячий безлад - це також те, що наповнює дім життям. 

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

08/12/2016

пробував складати-все рівно бардак на наступний день

Зображення користувача Гість.
Гість

09/12/2016

Та я сама в дитинстві не дуже полюбляла свої речі складати, то чого зараз дитину заставляти? Творчий бардак-це класно. Десь читала, що всі генії не дуже любили коли все на своїх полицях лежало. Але це звичайно моя особиста думка, можете не погоджуватися

Додати відповідь