Ви є тут

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності

07/10/2011

  • 0

Дитячі психіатри стверджують, що гіперактивні діти - це діти з яскраво вираженим гіпердинамічним синдромом.К основним проявам гіпердинамічного синдрому (синдром дефіциту уваги і гіперактивності) відносять надмірну непосидючість, метушливість і рухову рухливість дитини.

Гіперактивність у дітей виявляється в першу чергу в порушеній тонкої моторики. Гіперактивна дитина рухається неточно, вайлувато. Таким дітям іноді складно самостійно чистити зуби, умиватися і ходити в туалет. Ще одна характерна риса гіперактивності - надмірна пітливість.

Американська класифікація хвороб DSM-IV виділяє три види цього порушення:

  •     синдром, який поєднує дефіцит уваги і гіперактивність;
  •     синдром дефіциту уваги без гіперактивності;
  •     синдром гіперактивності без дефіциту уваги.

Найбільш поширений перший варіант захворювання: поєднання гіперактивності і неуважності. На другому місці - варіант без гіперактивності. Він частіше зустрічається у дівчаток, ніж у хлопчиків. Для таких дітей характерно "літати" десь думками.

Третій варіант, гіперактивний без порушення уваги, може бути проявом як певних порушень центральної нервової системи, так і індівідуальних властивостей темпераменту. Крім того, на порушення уваги страждають діти з неврозами і невротичними реакціями. Цей синдром найбільш характерний для дошкільнят та учнів початкової школи.

Часто гіперактивних дітей називають непосидами або дзигами, тому що ані хвилини не можуть провести не рухаючись. В школі такі діти пишуть кострубато і з плямами. Вони дуже неуважні, незібрані, постійно переключаються з однієї задачі на іншу, відволікаються з будь-якого приводу на уроках. Їм дуже складно просидіти за партою весь урок.

Якщо ваша дитина схожа на гіперактивну дитину, то вам слід звернутися з цією проблемою до дитячого псіхіатра. Не забувайте, що діагноз повинен бути поставлений кваліфікованим фахівцем!

Важливий і ще один факт, а саме: гіперактивні діти - дуже талановиті. Вони наділені зазвичай високими розумовими здібностями і неординарні у усьому. Якщо їм все-таки вдалося зосередитися на чомусь, то успіх гарантований. Білл Гейтс, Ейнштейн-  найяскравіші приклади дітей з СДУГ.

Саме тому, постарайтеся допомогти своєму малюкові і використовувати комплексний підхід в лікуванні гіперактивності. Один з найефективніших методів лікування гіперактивності у дітей - метод дельфінотерапії.

Дельфіни дуже комунікабельні, доброзичливі і товариські. Бачачи цих прекрасних тварин, мало хто відчуває тривогу.  особливо до них тягнуться діти. Навіть ті діти, які і рухатися не вміють, намагаються спілкуватися.

Після сеансів дельфінотерапії гіперактивні діти стають спокійнішими, навчаються концентрувати увагу.

Коментарі
Додати відповідь