Ви є тут

Школа молодого татуся, або 10 способів заспокоїти немовля, котре плаче

03/07/2016

  • 4

Більшість новоспечених татусів панічно бояться залишатися з малюком наодинці через страх не впоратися, коли той почне плакати. Та, на щастя, є прості способи заспокоїти дитину, які під силу навіть найнедосвідченішим :)

 

Тож пропонуємо Вашій увазі кілька простих і дієвих способів заспокоїти немовля, котре вередує!

 

Спосіб №1

Передусім заспокойтеся! Якщо дитина плаче, значить, не так все погано і вона може виразити своє невдоволення ;) Почніть з перевірки пелюшок, при потребі замініть підгузок. Якщо в кімнаті тепло (вище 23 градусів), можете залишити дитину роздягненою, проте майте на увазі, що терморегуляція у малюків ще не така ще досконала, як у дорослих, тож вони дуже чутливі до температури повітря у приміщенні. Спостерігайте за реакцією дитини, якщо не допомогло - рухаємося далі.

 

Спосіб №2

Відкрийте кватирку, а ще краще вікно. Циркуляція свіжого повітря дуже важлива для дитячого здоров'я. Звісно,

 мова не йде про протяг, проте часто саме сухе повітря і задуха є причиною дитячих криків.

 

Спосіб №3

Сполосніть личко та ручки дитини літньою водою. Це дуже дієвий спосіб відволікти дитину від причини плачу. Прохолодна водичка приємно освіжає і розслабляє. А якщо це спричинить зворотній ефект і малюк заплаче з новою силою - ну тоді Ви точно знатимете, що річ не у перегріві. 

Спосіб №4

Найчастіше дитина плаче, коли хоче спати. І принцип дорослих "лягай і спи, де твоя подушка?", на жаль, тут не працює. Часто малюк неспроможний заснути без сторонньої допомоги, особливо, коли перед сном перезбудився, отримав багато нових вражень та емоцій. Спробуйте створити затишну атмосферу для сну: візьміть дитину на руки, погойдайте, заспівайте заспокійливу пісеньку. Деяким діткам допомагає сповивання - так вони відчувають себе захищеними. 

 

 Дитина та батько

Спосіб №5

Ще один спосіб швидко заспокоїти дитину - нагодувати її. Звичайно, якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, без мами вам не обійтися. Загляньте в холодильник - з великою імовірністю можна допустити, що там є зціджене молоко.

Все ж, якщо вже мама посміла залишити вас наодинці з немовлям, значить, напевно, залишила багатотомні інструкції про те, як, чим і коли годувати маленьку плаксу.

 

Спосіб №6

Якщо і тато, і малюк хочуть спати, але швидко вдається заснути лише татові, спробуйте цю маленьку хитрість. Покладіть дитину собі під бік, а поруч - мамину нічну сорочку чи пелюшку, з котрою мама годує дитину. Мамин запах заспокоїть крихітку, дасть відчуття її присутності, а татові вдасться спокійно подрімати годинку-другу.

 

Спосіб №7

Спробуйте перевернути дитину на животик. Причиною поганого самопочуття можуть бути скупчення газів в животі. Таке положення тіла допоможе малюкові відчути себе краще. А ще воно змусить крикуна попрацювати. Результат - ніяких газів, розвинені м'язи, хоч якась розвага і більш глибокий сон.

 

Спосіб №8

Ваші відносини стануть набагато кращими (як і настрій), якщо пограти з крикуном. Поносіть його по квартирі, розкажіть, що де знаходиться, для чого потрібні різні речі чи просто виговоріться. Можливо, вам обом стане легше ;) Якщо дитина хоче більше активних дій, позаймайтеся з нею на фітболі, попідкидайте до стелі, попіднімайте на пальцях так, щоб вона підтягувалася до вас. Не забувайте про іграшки. Напевно, у крихітки цілий ящик яскравих і заводних іграшок. Хоча б одна повинна зацікавити ваше чадо. На крайній випадок згодиться щось шурхотливе чи дзвінке, з чим дорослим гратися не прийшло б у голову.

 

Спосіб №9

Пустушка! Хтось вважає, що це найбільший винахід всіх часів і народів, який дозволяє мамам і татам спокійно спати вночі, займатися домашніми турботами і по-справжньому любити своїх дітей. Дайте дитині соску (якщо вона нормально до неї відноситься) і відраховуйте хвилини до повернення мами!

 

Спосіб №10

Одягніть новонародженого і вийдіть з ним на подвір'я. Прогулянка на свіжому повітрі, а також монотонне заколисування в колясці заспокоюють. Хоча, як свідчить практика, українські дороги з ямами і горбами заколисують не гірше :) В крайньому випадку можна виставити люльку з крихіткою на балкон, дітки люблять спати на свіжому повітрі.

 

Ну а якщо і так не допомагає, ну що ж... Можливо, Ви знайдете свій, безвідмовний спосіб заспокоїти малюка. Або ж, доки перепробуєте всі наведені, уже і мама повернеться ;)

І повірте, у малюка нема мети протестувати на міцність Ваші барабанні перетинки і нервову систему - через плач він всього лиш намагається дати Вам зрозуміти, що щось його турбує. Прислухайтеся до дитини, намагайтеся відчути себе на її місці і у Вас все вдасться!

Порозуміння вам, а також терпіння і наснаги у такій нелегкій справі і не забувайте, що тато - це тато, він може все, що завгодно! :) 

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

08/09/2016

Коли з чоловіком залишала дочку-завжди переживала. Бо як вернешся-то дитя все в соплях і в стресі. Видно, що ридала багато.

Зображення користувача Гість.
Гість

08/09/2016

Допомагала зажди прогулянка по бруківці-коляска по нії їде і монотонно постукує. То мала і засинала досить швидко-хвилин 10-15 і готово. А потім вже і по набережній можна прогулятися

Зображення користувача Гість.
Гість

09/12/2016

Гуляти, гуляти і ще раз гуляти! От це і є нйкращий спосіб заспокоїти малого. Надихається свіжого повітря - потім не капризує і спить добре. То ж не сидіть дома а виходьте на вулицю!

Зображення користувача Гість.
Гість

01/05/2019

Дякуємо за пораду нарешті моя двійня спокійна

Додати відповідь