Ви є тут

Що потрібно для виїзду за кордон з дитиною

26/05/2013

  • 3

У п'ятницю, 24 травня, у всіх школах України пролунав останній дзвінок. Розпочалися найдовші у році канікули, і багато сімей нарешті зможуть дозволити собі довгоочікуваний відпочинок у повному складі. Для тих, хто планує поїздку за кордон або збирається відправити туди своє чадо в мовний табір, в гості до родичів і т.д., «Коментарі» за допомогою нотаріуса Людмили Голій підготували перелік документів, необхідних для вивезення дітей за кордон.

Оформлення довіреності на виїзд дитини

Згідно з українським законодавством, діти до 16 років можуть виїхати за кордон тільки з дозволу обох батьків (або усиновлювачів). Якщо дитина їде з мамою і татом, все в порядку - окремих паперів, крім проїзного документа, йому не потрібно. Однак якщо батьків поруч немає, або є тільки хтось один, без наявності нотаріально завіреної згоди від другого з них дитину з України просто не випустять - прикордонники відносяться до виїзду дітей дуже суворо.

Оформлення згоди батьків на виїзд дитини у нотаріуса займе близько 15 хвилин.

Не забудьте взяти з собою такі документи:

- Оригінал паспорта (або паспортів, якщо потрібна згода обох батьків)

- Ідентифікаційний код - оригінал або нотаріально завірені копії

- Свідоцтво про народження дитини

Також необхідно надати наступну інформацію: назва країни, в яку виїжджає дитина, терміни перебування за кордоном і дати виїзду-в'їзду; дані (ПІБ, місце проживання) супроводжуючого, у разі, якщо дитина їде не з батьками.

Якщо один з батьків «випарувався» або відмовляється давати дозвіл на виїзд дитини

Якщо батько (а буває, що й мати) дитини зник у невідомому напрямку і де його шукати - таємниця, покрита мороком, доведеться звертатися до суду. Тільки там можуть видати документ, який засвідчує, що місцезнаходження другого батька визначити неможливо.

У тому випадку, якщо один з батьків помер, при виїзді дитини за кордон потрібно мати при собі оригінал свідоцтва про смерть.

Буває і так, що обоє батьків живі-здорові, але один з них категорично відмовляється відпускати своє чадо за кордон разом з іншим (наприклад, у разі скандального розлучення). Вихід з цієї ситуації - теж у суді, який може прийняти рішення про надання дозволу на виїзд дитини без другого з батьків. У цьому випадку готуйтеся доводити, що виїзд за кордон - насамперед в інтересах самої дитини.

Чи потрібен дитині окремий «закордонний паспорт»

Якщо малюк подорожує закордон з батьками, досить вписати його в закордонний паспорт мами чи тата. До 5 років вистачить лише записи, а починаючи з цього віку, обов'язково потрібно вклеїти в паспорт і фотографію дитини. Вона буде дійсна до тих пір, поки дитина не отримає власний паспорт або не закінчиться термін дії батьківського.

Починаючи з 14 років, по батьківському паспортом виїхати вже не вдасться - потрібно отримати дитячий проїзний документ. Термін дії дитячого проїзного документа - 3 роки. Природно, окремий проїзний документ необхідний, якщо дитина в будь-якому віці подорожує без батьків.

Увага! Посольства деяких країн для видачі візи можуть зажадати наявності у дитини окремого проїзного документа навіть у разі, якщо його супроводжують батьки.

Як отримати проїзний документ дитини

Для оформлення проїзного документа дитини потрібно звернутися з відповідною заявою в один і територіальних підрозділів Державної міграційної служби (вони замінили так звані ВВІРи).

Заявники у віці від 16 до 18 років повинні подавати заяву особисто; замість дітей більш юного віку це можуть зробити батьки чи законні представники.

Необхідні документи:

- Свідоцтво про народження дитини, а при досягненні ним 16 років - паспорт

- Нотаріально завірена згода батьків на виїзд дитини за кордон

- Ідентифікаційний код дитини або одного з батьків

- Три фотографії розміру 3,5 х4,5 см

- Квитанції про оплату послуг з оформлення проїзного документа

Вартість оформлення проїзного документа дитини вказана на сайті ДМС

Станом на травень 2013 року, оформлення «дитячого закордонного паспорта» коштувало близько 54 гривень - 30,35 грн. за послуги і 24 гривні за бланк. Заяви розглядаються протягом 30 робочих днів після подання документів. Якщо документ потрібен швидше, можна доплатити за термінове оформлення. Вартість бланка в цьому випадку не змінюється, а вартість послуг зростає до 60,70 грн.

Джерело: Comments.UA

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

11/05/2015

планую відкрити робочу візу і чи можливо взяти з собою дитину 8р.,вписану в паспорт.Чи потрібно на дитину якесь запрошення,на дитину відкривається окрема віза?Підкажіть як правильно зробити ,які документи потрібніДякую

Зображення користувача Гість.
Гість

10/04/2016

Плануємо з дитиною поїхати до чоловіка в Польщу в гості на декілька місяців. Які документи потрібні для поїздки, а найголовніше, чи потрібно окремо візу на дитину, якщо дитині немає ще року

Зображення користувача Гість.
Гість

02/09/2016

Звичайно візу потрібно буде, не залежить скільки дитині років. 

Додати відповідь