Ви є тут

Під замком, парк культури і відпочинку

Кафе, парки, дитячі майданчики
0
Ще нема голосів
  • 5678
  • 3
  • Розташування
    Закарпатська обл
    м.Ужгород
    вул. Підградська,33
Додаткова інформація: 

Серед парків і скверів Ужгорода найбільш давнім є Парк культури і відпочинку ім. О. М. Горького (парк “Під замком”), який знаходиться поблизу Ужгородського замку, на правому березі ріки Ужа. Парк було засновано ще на початку XVII ст. з метою розведення диких звірів для королівських ловів. Для цього частину лісу на березі Ужа до самого села Доманинців було огороджено, розчищено від завалів, буреломів і приведено до стану парку. Таким чином, було створено типовий лісопарк, де феодал влаштовував полювання.

Підзамковий парк Ужгорода має напрочуд багату історію, що сягає своїм корінням XVI століття. Історики не сходяться в думках про бодай приблизну дату його виникнення, а легенда про найстаріше тутешнє дерево - платан Другета - з роками обростає все неймовірнішими даними про те, що йому не 300, а всі 500 років! Це — найстаріший довгожитель серед ужгородських насаджень. Вважають, що його було посаджено у XV ст. тодішнім володарем Ужгородського замку Другетом. Він походив з Італії і, ймовірно, привіз з собою чимало популярних на півдні рослин. З них зберігся лише цей платан.

Як пише у книжці “Ужгород відомий і невідомий” крайовий історик Йосип Кобаль, парк, котрий у різні часи називався Звіринцем, Горького, Підградським і Підзамковим, імовірніше за все, виник у середині XVI століття.  

Офіційно оновлений Парк культури і відпочинку ім. Горького був відкритий у 1947 році. В той час він користувався великою популярністю, адже сюди зручно було діставатися дитячою вузькоколійною залізницею, потяги якої курсували від обласної філармонії до кінцевої зупинки “Парк”.  Головною принадою парку довгий час був басейн.

Нині непрацююча дитяча залізниця, як і Підзамковий парк загалом (включаючи басейн), чекає на оновлення. Міська влада виношує плани стосовно збереження та відродження улюбленого дитячого атракціону, тож матимемо надію на те, що разом із парком мала залізниця вже цьогоріч отримає друге життя.

На початку 80-х років ХХ ст.. Підзамковий зовсім утратив своє призначення. Було знищено звіринець, амфітеатр, будиночок кінцевої станції “Парк”, ігровий і торгові павільйони, танцювальний майданчик, огорожу.

Переломним для цього вкрай важливого для міста зеленого об’єкта став початок цього року, коли міські депутати прийняли рішення створити комунальне підприємство “Парк культури та відпочинку “Під замком”. Його очолив відомий у місті спортсмен, бізнесмен і нещодавно обраний депутат Тарас Румянцев, котрий має багато ідей та планів відродження колишньої слави цього місця відпочинку.

Публікації про парк:

Підзамковий парк: історія успіху, занепаду і нинішнього відновлення

Ужгородські парки

У Боздоському парку малувато лавиць та смітників, а у Підзамковому – майже дика природа

В Ужгороді обласна влада відновить парк ім.Горького

 

Коментарі
Зображення користувача Гість.

29/08/2011

А там шо відпочивати можна? Наскільки памятаю там страшнувато досить і брудно

Зображення користувача Maryann.
Maryann

30/08/2011

Ми внесли до Довідника цей парк сподіваючись, що обіцянки мера про відновлення його як місця відпочинку будуть виконані. І ужгородці зможуть там відпочивати з дітьми у гарних умовах...

Зображення користувача Михайло Bilanych.
Михайло Bilanych

07/10/2022

Можна. Є атракціони, доріжки з асфальту.

Додати відповідь