Ви є тут

Ігри для розвитку пам'яті англійською мовою

24/07/2012

  • 2

Психологами та педагогами розроблено багато прийомів, ігор та способів розвитку пам’яті дитини. І мами обирають серед них ті, які їм до вподоби та підходять їхнім діткам. Але давайте підемо далі й спробуємо розвивати пам'ять дитини та одночасно вивчати англійську (або будь-яку іншу іноземну) мову.

Такі заняття варто проводити з дитиною не лише з метою вивчення англійської мови, а в контексті загального розвитку дитини і розкриття її здібностей. Вивчаючи іноземні мови, ми покращуємо нашу пам'ять, а діти вивчають мову, граючи. 

Нижченаведені ігри можуть стати у нагоді батькам, щоб позайматись іноземною з дітьми на канікулах, або використати їх, щоб зайняти дитину в дорозі (у поїзді, автомобілі, літаку) чи на пляжі.

Отже, розвиваємо пам'ять англійською мовою!

1. «Вгадайки»

Розкладають картки з вивченими словами. Дитина вибирає картку й не показує вам. Ви вгадуєте, яке слово вона загадала. Вгадуйте не відразу,  помиліться кілька разів, щоб дитині було цікаво. Малюк, таким чином, може ще раз прослухати вивчені слова або вимовити їх. Якщо малюк ще не знайомий з англійськими «Yes» та «No» саме в цій грі можна їх вперше ввести. Якщо малюк вгадав, говорите «Yes», якщо неправильно – «No». Потім ви міняєтесь ролями, і тепер дитина має вгадати загадане вами слово.

2. «Хованки» або «What is missing?»

Розкладіть картки зі словами за якоюсь темою й дитина називає їх. Потім скажіть:: «Close your eyes, no peeping» («Закрийте очі, не підглядайте»). Прибирайте спочатку одну, потім 2-4 картки. Потім питайте: «What is missing?» («Що зникло?»). Потім можна помінятися ролями. Можна також запропонувати відновити ланцюжок. Тобто повернути картку на попереднє місце.

Гра підходить навіть для 3-річних діток. Для таких дітей використовуйте не картки, а іграшки й кількість іграшок зменшіть до 3-5.

3. «Називалки» або «Name it»

У цій грі добре повторити відразу кілька тем і  кілька дітей. Ви змішуєте тематичні картки між собою, потім показуєте по одній - дитина називає. Якщо назвала правильно, то картку забирає собі. Виграє той, хто набере велику кількість карток.

4. Лото

Якщо у вас є, наприклад,  готове лото із зображенням тваринок, то просто грайте в нього англійською. Наприклад, називайте тварин англійською мовою.

Також можна самому виготовити незвичайне лото з картону. Потрібно розграфити картки під слова. У клітках написати слова. Ви кажете слово українською, а дитина називає англійською – якщо правильно, то закриває відповідне поле фішкою.

Якщо в грі беруть участь кілька дітей, то перемагає той, хто закриє всі клітки картки першим.

5. «Запам’ятайка»

Ця гра дуже добре тренує пам'ять і увагу. Для однієї дитини - мама викладає кілька карток у певній послідовності. Дитина або мама називає їх. Якщо називає мама, то дитина повторює. Бажано повторити кілька разів. Потім дитина дивиться ще деякий час на картки, а потім відвертається. Потім ви перевертаєте картки зображенням вниз.

Завдання дитини - відновити ланцюжок тварин як вони лежали спочатку. Починати з дитиною 3 років (2-3 картки), з дитиною 4 років (3-4). Звичайно, кількість карток і рівень складності завдань сильно залежить від індивідуальних особливостей дитини.

6. «Ланцюжки»

Варіант попередньої гри для кількох дітей віком від 5 років.

Перший гравець називає слово, наприклад, тварину, другий повторює його і додає своє слово. Третій повинен повторити перші два і додає своє і т.д. Дорослий стежить, щоб назви тварин повторювалися в тому порядку, як вони звучать. Цю гру можна грати й з підготовленими картками.

Хто помилиться, тобто не зможе відновити весь ланцюжок, вибуває з гри. Переможцем стає той, хто зможе вимовити найдовший ланцюжок з назв тварин (карток).

7. «Remember» («Згадай»)

Діти сідають спиною один до одного. Чи пам'ятають вони, якого кольору одяг у сусіда? Або що одягнув сьогодні сусід ? Граючи у цю гру, ви повторюєте з дітьми і кольори,  і назви предметів одягу англійською мовою. Гра також розвиває увагу та вчить звертати увагу на оточуючих.

8. «Recall the picture» («Опиши картинку»)

Покажіть дитині нову картинку - хай дивиться на неї 15-30 секунд. Потім закрийте картинку. Попросіть назвати якомога більше слів із цієї картинки. Якщо грає кілька дітей, виграє той хто назве найбільшу кількість слів.

 9. «What comes before?» («Що було перед цим?»)

Ви називаєте число. Діти або дитина намагається назвати число, яке передує названому числу. Дитина, яка відповіла правильно, називає наступне число. Ця гра підходить для будь-якої теми пов'язаної з календарною послідовністю: дні тижня, місяці, час.

Джерело: http://english-zayka.ru

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

24/04/2016

Good

Зображення користувача Гість.
Гість

29/04/2017

А у мене дитина дивиться мультики на англійській мові - і це дуже допомагає. А в ігри гратися не хоче-каже шо скучно. Так шо нічого не поробиш-доводиться перебиватися мультиками

Додати відповідь