Запитання-відповідь від експертів - Реабілітація, ЛФК

У розділі Дітвори Консультації – Запитання-відповідь від експертів тимчасово немає можливості задати питання та отримати консультації спеціалістів крім консультацій з питань грудного вигодовування. Ми працюємо над тим, щоб цей сервіс знову запрацював повноцінно. Слідкуйте за повідомленнями на сайті про відновлення сервісу. Матеріал попередніх консультацій залишається доступним, щоб знайти інформацію, скористайтеся пошуком на сайті.

Дякуємо за розуміння.

Команда Дітвори

Клацаючий палець

Добрий вечір)моїй донці 10місяців,великий пальчик правої руки в нас не розгинається ..тобто як сказав нам місцевий ортопед *клацаючий палець* щоб він розігнувся,його треба розмасажувати,але як тільки вона його згинає,він закладається назад. Лікар не оглянувши дитину,по наших словах...він зразу сказав,що це лікується тільки оперативно і під загальним наркозом.сказав надумаєте,приходьте...сказав що і в такому віці її вже можна робити ..але якось страшно десятимісячну дитину під наркоз і на операцію.мене цікавить чи справді єдиний вихід,це операція?

Якщо Ви проживаєте в Ужгороді, запишіться на консультацію, подивимось

медицинские ходунки

Добрый день, не подскажите, где можно приобрести и подобрать для ребенка 3 лет ходунки? А также какие учреждения можете порекомендовать для занятий по ЛФК с ребенком, (возможно и в частном порядке)? За ранее спасибо.

В Ужгороді єдиним центром, який всебічно займається особливими дітьми є "Дорога життя". Починаючи від надання інформації про обладнання, про заклади, які займаються обладнанням, розподілу гуманітарного обладнання, ортезів,  послуг реабілітації- масаж, лікувальна фізкультура, тощо. Також інформація про ходулі може бути в дитячій поліклініці в Ужгороді на вул.Боженко.
З повагою - В.Бачинський, лікар-реабілітолог

Сину 1 міс, незначне утруднення розведення стегон

Доброго дня. Синочку 1 місяць. На плановому огляді ортопед поставив діагноз незначне утруднення розведення стегон. Що це таке і наскільки це серйозно? Дякую.

Діти народжуються з підвищеним тонусом мязів, який проходить після третього місяця життя і обмеження розведення стегон може бути з цим повязано. Якщо ортопед не діагностував вивих, підвивих, дисплазію то  в місяць це може бути.
Віктор Бачинський, лікар-реабілітолог

Дитина вигинається лише на праву сторону

Доброго дня! Дитині один місяць, я помітила, що в ваночці і в ліжечку вона прогинає спинку лише вправо і так лежить!чи свідчить це про якісь порушення?

На початку таке може бути iз-за рiзницi в тонусi  м'язiв, але бажана консультацiя i перiодичний контроль дитячого невролога.
З повагою - В.Бачинський

Пальчик не распрямляется - лигаментит?

Здравствуйте, ребенку два с половиной года. Обнаружила, что большой пальчик правой руки не распрямляется полностью, поискала в сети про это, пишут лигаментит. Расстроилась, так как пишут, что без операции не обойтись. Что консервативное лечение, массажи, прогревания и т.п. малоэффективны.
Я кончно обращусь в хирургу или ортопеду. Но хотелось бы узнать, если диагноз подтвердится, стоит ли спешить с операцией?
Если все же операция, то кто из хирургов в этом деле опытнее? И какие риски? Очень тревожно, все-таки пальчики, сухожилия, связки...

Вначале надо обратиться к хирургу. Хирург поставит диагноз и посоветует, как быть дальше. 
С уважением В.Бачинский

Нестабільність шийного позвонка, дитині 7 місяців

Доброго дня. Сину 7 міс. В місяць була виявлена нестабільність шийного позвонка 2.2 мм. Педіатр сказав, що це буває в багатьох дітей.В 6 з половиною міс. та сама картина плюс субанахроидал. простір незначно збільшений 5.6. Дитина не тримає рівно голову. Хилить то один, то в інший бік, в перервах декілька днів рівно. Зараз назначили курс масжів, дібазол. Які взагалі, прогнози при нестабільності шийног відділу С2. ДО цього часу масажі і плавання допомагали на декілька днів...але потім все поверталося. Дякую.

Нестабільність шийного відділу хребта у дітей відмічається досить часто, що звязано з особливостями анатомічної  будови хребта. Частіше нестабільність відмічається у у 2-3 шийних сегментах, визначається при УЗО, і носить функціональний характер. Але  вона може бути також звязана з пологами, коли на шийний відділ хребта діє значне навантаження.  

Профілактика сколіозу у першокласника

Які вправи для домашнього виконання ви б порадили дитині 7 років для профілактики викривлення хребта. Пішли у перший клас, і хвилюємося, щоб не пропустити сколіоз. Поки що спортом займатися немає змоги. Дякую!

Відповідає: Віктор Бачинський, дитячий лікар-реабілітолог

Дисплазия тазобедренного сустава и массаж.

Добрый день. Скажите пожалуйста при врожденной дисплазии тазобедренных суставов кроме фиксации положения с разведенными ножками чем еще я могу дома помочь ребенку (возраст 6 месяцев)? Помогает ли при дисплазии массаж и пассивная зарядочка? Или же наоборот нельзя делать никакие движения ножками в тазобедренном суставе? Спасибо.

Відповідає: Віктор Бачинський, дитячий лікар-реабілітолог
Дисплазия тазобедренных суставов является показанием к проведению общего классического массажа с акцентом на поясничную, ягодичную области и нижние конечности . Пассивная гимнастика в тазобедренныхсуставах с многократным повторением показана при наличии повышенного мышечного тонуса, особенно приводящих мышц бедра. При пониженном тонусе не показана.

Відповідає: Віктор Бачинський, дитячий лікар-реабілітолог

Назначаються у випадках рецидивуючих бронхітів та часто хворіючим дітям. Вони направляються у реабілітаційні відділення (масаж, водні процедури, камери штучного клімату, ЛФК) або кабінети ЛФК при дитячих поліклініках, де проходять комплекс реабілітаційних міроприємств.

Відповідає: Віктор Бачинський, дитячий лікар-реабілітолог

Не бачу проблем для заняття спортом. У наші часи потрібно вітати бажання дітей займатися спортом. Але потрібна консультація лікаря-спеціаліста при занятті асиметричними видами спорту: великим тенісом, фехтуванням, стрільбою із луку і т.д.