Запитання-відповідь від експертів - Логопедія

У розділі Дітвори Консультації – Запитання-відповідь від експертів тимчасово немає можливості задати питання та отримати консультації спеціалістів крім консультацій з питань грудного вигодовування. Ми працюємо над тим, щоб цей сервіс знову запрацював повноцінно. Слідкуйте за повідомленнями на сайті про відновлення сервісу. Матеріал попередніх консультацій залишається доступним, щоб знайти інформацію, скористайтеся пошуком на сайті.

Дякуємо за розуміння.

Команда Дітвори

посоветуйте хорошего логопеда в мукачево для постановки звука Р

Мальчик 6,5 лет,проблема со звуком Р, уже умеет говорить его с помощью пальца(вибрирует язык)

На жаль, логопед більше не консультує на нашому сайті. Але, наприклад, у ДНЗ №34 в Мукачеві працює логопед Гутій Ірина Володимирівна. За відгуками батьків непоганий спеціаліст. Ось тут є її поради: http://mukachevo-dnz34.edukit.uz.ua/korisni_posilannya/storinka_logopeda/.

Дитина в 2 роки не розмовляє.

Доброго дня! Моїй дитині 2 роки, а вона говорить лише пару слів: як каже кіт, собака, баранчик, свинка; бабуся, Оля, кицька, бах, кубіки, во-воі ще пару слів; а інше все на своїй не зрозумілій нікому мові, все це супроводжується жестами і мімікою. Все розуміє, все робить що попросить, показує всі чатини тіла, знає тварин, лише не хоче повторяти слова коли її просять, а коли щось хоче- то тикає пальцем або бере за руку і веде куди їй потрібно. У нас були важкі роди, довгі, стимулювали мене. Можливо це вплинуло, але вона родилась здоровою лише був трошки гіпертонус мязів.В 10 місяців у нас був переїзд з одного місця проживання на інше, машиною їхали 8 годин.Я чула, що таке також може викликати стрес у дитини. А ще у сімї брат мого чоловіка також пізніше почав говорити, до того лише тикав пальцем.З дітьми ми не дуже спілкуємось, тому що немає однолітків поряд. до чужих людей вона не завжди йде охотно. Чоловічу стать більше любить чим жіночу, я маю наувазі якщо чужі люди)))). Я не знаю що робити, чи варто зараз звернутись до спеціалістів, чи можна ще почекати? І чи могли вплинути важкі пологи на мовленнєвий розвиток? Дякую за відповідь!

Порада від психолога Вікторії Башкірєвої:
Доброго дня! Слушно, що Ви намагаєтесь аналізувати комплекс причин, які можуть впливати на мовленевий розвиток дитини.

Дитина погано розмовляє

Моєму хлопчику 3 роки 6 місяців. Дуже пізног почас розмовляти - у два з половиною роки. До того вимовляв тільки окремі слова, і то не дуже чітко. Зараз вже розговорився, але дуже не чітко, в основному його розумію тільки я. Загальний розвиток у нього нормальний, ходить у садлочок. Скажіть, будь ласка, куди можна звернутись у нашому місті, щоб якось йому допомогти.

На жаль, логопед більше не консультує на нашому сайті. Але ви можете звернутися у міську дитячу поліклініку, де логопед приймає щодня з 15 до 18. Телефон реєстратури поліклініки: 3-31-82.

У нормі звук "р" дитина повинна вимовляти у 4-5 років. До цього часу хвилюватись не потрібно. Якщо звук самостійно не з'явився, то слід звернутися до логопеда. До того часу можете потренуватись з дитиною проговорювати слова з цим звуком у формі гри. 

Шукаю логопеда для консультування.

шукаю логопеда, який допоможе займатись з дитиною 5 років, не розмовляє, хоча все розуміє. Самостійно з нею займаюсь логопедичною гімнастикою (з літератури, з інтрнету), за логопедичними таблицями видавництва "Ранок". Багато звуків дитина окремо вимовляє, вдається поєднувати голосні звуки. Знає всі букви, зорова пам"ять хороша. Буду вдячна за будь-які поради.

Вам потрібен логопед, який сеціалізується на роботі з дітьми дошкільного віку. Наприклад, логопед у дитячому садочку. В приватній пошті напишемо вам детальніше.

Потрібно визначити причини заїкання дитини, які можуть бути різними.  І лікування обов'язково має бути комплексним.  Вже в 3 роки багато дітей можуть займатися з логопедом. Якщо заїкання стало звичним, відзначається декілька місяців, пора починати заняття. Тому порада одна - зверніться до логопеда. Логопед приймає у міській дитячій поліклініці щодня 3 15 до 18. Телефон реєстратури поліклініки: 3-31-82.

моя дочка не всіх словах вимовляє звук Р

добрий день. моїй дочці 3 роки. вона пізно почала говорити.хотіла розмовляти швидко и тому ковтала и путала послідовнисть складів. але після того, як почала ходити в дитячий садок її вимова змінилась у кращу сторону. і всеж в деяких словах(невсіх) вона не може вимовити звук р. потрібно звертатись до спеціаліста, чи вона переросте?

Добого дня! Якщо мова йде про звук "р", то він у нормі повинен вимовлятися у 5-6 років. Хвилюватися вам не потрібно, адже у деяких словах дитина вже вимоляє цей звук. Але, якщо є бажання, можете потренуватися з дитиною вимовляти цей звук. 

Відповідає: Мельниченко Катерина, логопед
Ви можете запитати, чи є логопед у вашому дитячому садочку і попросити його позайматися з дитиною. Якщо немає логопеда у садочку, то можете звернутися до логопеда у поліклініку по вул. Боженко, 2.
Постановку звуків бажано проводити після консультації зі спеціалістом, який порадить індивідуальні спеціальні вправи для вашої дитини, які ви можете виконувати вдома.
 

К сожалению, Ваш вопрос не полностью отразился в поле заголовка формы. Задайте вопрос еще раз и при этом воспользуйтесь полем "Розширений текст запитання", чтобы мы могли дать Вам ответ.