Ви є тут

Дитячі відеоблоги - чому наші діти дивляться їх.

18/11/2017

  • 0

Хочемо ми цього чи ні, сучасні діти проводять багато часу в інтернеті: там вони спілкуються, обмінюються вподобаннями, слухають музику, розміщують фотографії і дивляться відео. І найчастіше ролики, які так подобаються нашим діткам, здаються нам, дорослим, абсолютно безглуздими. Що це за відео  і чому покоління, народжене в епоху бурхливого розвитку інтернет-технологій, так любить їх дивитися?

 

Розпаковування

Ролики про розпакування шоколадних яєць і іграшок кілька років тому почали з'являтися на каналі DisneyCollector, у якого зараз більш 9,5 млн підписників. У США, де кіндер-сюрпризи до недавнього часу були заборонені законодавчо, відео про розпаковування   яєць швидко стали мегапопулярними. Потім хвиля популярності відео про розпаковку  перекинулася і на інші континенти, і тепер все населення Землі від двох до 15 років радісно відкриває упаковки, знімаючи все це на відео.

 

 

Формат розпаковки зараз значно розширився: у хід йдуть не тільки шоколадні яйця, а й пакети з продуктами, які мама принесла з магазину.

Ігри

Той факт, що діти грають в іграшки, нікого не дивує. Однак сучасні діти ще й записують цей процес на відео. Часто їм в цьому допомагають батьки, якими, очевидно, рухає марнославство і бажання заробити: в залежності від популярності ролика і виду співпраці з місцем для розміщення відео, на YouTube за кожну тисячу переглядів відео можна отримати від 20 центів до 4 доларів. У таких роликах зазвичай «беруть участь» популярні іграшки, на зразок ляльки Monster High, конячки із серії My Little Pony або машинки Hot Wheels. Іноді в цих кліпах батьки теж грають з дітьми, якщо ті проводять час без компанії друзів.

 

 

Як кажуть деякі психологи, подібні відео можуть бути навіть корисні багатьом батькам, оскільки наочно показують ідеї для гри і вчать дорослих взаємодіяти з дітьми, якщо ті запрошують їх в свій вигаданий світ.

Комп'ютерні ігри

Є такий особливий вид розваг у світі сучасних дітей - дивитися відео про те, як інші діти грають в комп'ютерні ігри. Втім, давайте не будемо засуджувати підростаюче покоління за такий інтерес: в кінці кінців, хто з нас в 90-х роках не ходив в гості до друзів, щоб подивитися, як вони грають, наприклад, в Super Mario на приставці? Це приблизно те ж саме, тільки нікуди не треба  йти і, як і у випадку з іншими популярними роликами, приносить їх авторам дохід.

 

 

Ролики про те, як пройти Doom, Minecraft, GTA, Fallout і десятки інших популярних комп'ютерних ігор за день набирають по кілька тисяч переглядів, при цьому записані вони найчастіше непрофесійно: ми можемо чути, як гравець кашляє, збивається з думками або забуває слова. Але саме цим відео і цінні - вони створюють у дітей відчуття того, що з ними грає їх справжній приятель. Ось таке відео для прикладу - воно набрало майже вісім мільйонів переглядів.

Огляди

Цей жанр знайомий багатьом дорослим, які захоплені новинками техніки і гаджетами. У Мережі повно відеороликів, в яких можна подивитися огляд смартфона, ноутбука або планшета, перш ніж його купити. Дитячі огляди зроблені приблизно в тому ж ключі і поєднують в собі елементи розпакування і рецензії. У огляди потрапляють новинки лялькового світу, набори для творчості та хобі, конструктори. Найчастіше такі відео записують не тільки самі діти, а й дорослі, які пояснюють по ходу ролика, як грати тієї чи іншої іграшкою, що з нею можна робити і на що вона здатна.

 

 

Відеоблоги або влоги

При нинішньому рівні розвитку технологій кожен - сам собі режисер, оператор і заодно відеоблогер. Діти дивляться і записують терабайти роликів, які розповідають невідомим, анонімним глядачам про те, що вони їли на сніданок, як пройшов їх день в школі, з ким вони переписуються в соцмережах, які музичні групи слухають і так далі - звичайний особистий щоденник далеко не особистого масштабу.

Успішні блогери, такі, наприклад, як EeOneGuy, 21-річний Іван Рудський, збирають по 20 мільйонів переглядів на одному середньої безглуздості ролику. У 2013 році журнал Newsweek підрахував, що річний дохід іншого популярного відеоблогера, Евана - EvanTubeHD, становить близько 41 тисячі доларів, а за сумарною кількістю переглядів його канал йде далеко попереду кліпів Кеті Перрі разом узятих.

Ще більш вражає приклад звичайної одеської сім’ї, яка, хоча, вже з 2017 року мешкає в Лондоні. Це звичайно канал Miss Katy. Ролик, в якому маленька Катя грається на дитячому майданчику зібрав більше 40 мільйонів переглядів. Не кажучи вже про епохальну подію –день народження Каті, що зібрав більше 60 млн. переглядів! На пару з братом, який теж має дуже популярний канал Mister Max, вони мають біля 11 млн підписників.  

 

 

Коментар психолога

Катерина Онопрієнко,  дитячий психолог:

Всі ці відео - явище дивне, але очікуване. Взагалі-то, схоже на загальне і для дітей, і для дорослих бажання бути схваленим (при  відсутності реальної і якісної уваги оточуючих), плюс звичайні дитячі хвастощі і щире бажання ділитися і порівнювати - а як у інших?

Насторожує батьківське завзяття допомагати робити ролики з метою заробити на цьому. Дітям шкодить батьківські бажання і прагнення підтримувати це явище: все-таки мозок дітей влаштований як губка, тому він вбирає те, що батьки йому дають, так що замість роликів з розпаковуванням іграшок дітей слід розважати і вчити живому спілкуванню.

Що стосується думки про те, ніби перегляд роликів про ігри з дітьми може навчити дорослого якимось прийомам гри, то мені воно здається не зовсім вірним. Грубо кажучи, якщо ти суворий і брутальний, грати, дивлячись на інших, ти не навчишся. Це взагалі проблема багатьох дорослих - невміння грати. Але почерпнути ідеї, так, можна.

Також мене турбує, наскільки природний процес гри при зйомці. Це велике питання. Людина, особливо в дитинстві, потребує спостерігачів. Не обов'язково участь, потрібна просто присутність. Дитина грає поруч з мамою, поки вона зайнята своїми справами або просто мовчки доброзичливо спостерігає. Іноді проста присутність спостерігача при грі робить людину спокійніше і впевненіше (фантазування без осуду творить чудеса). Камера, хоч вона і просто робить запис, вже створює відчуття присутності аудиторії, схвалення, зацікавленості, таким чином відбувається підживлення нарцисичних переживань .

Коментарі
Додати відповідь