Ви є тут

Цінні поради батькам у вихованні особистості у дитині

12/03/2016

  • 1

✔ Порада найголовніша - хвалимо при людях, сваримо наодинці! 

✔ Важливо пам'ятати - сваримо не дитину, а неправильні вчинки! Помилятися - це нормально. Головне - щоб малюк усвідомлював, що провина не змінить ставлення батьків до нього.

✔ Не «атакуємо» дитину усією сім'єю! Таким чином у дитини не формуватиметься страх, що вона одна проти всього світу.

✔ Не жаліємо відразу, якщо насварив батько, зберігаємо нейтралітет, хоча б певний проміжок часу. Порушуючи це правило, ми ніколи не створимо авторитет кожного з батьків перед дитиною.

✔ Питайте думки дитини стосовно питань, що торкаються всієї вашої сім'ї: що приготувати на вечерю, як цікавіше провести вихідний день, які меблі обрати в квартиру тощо. Дозволяйте їй відчувати, що її думка важлива!

✔ Створіть та підтримуйте в родині традицію успішних переговорів. Запитуйте дитину, що саме вона відчуває, коли приймає участь в прийнятті рішень поряд з дорослими, прислухайтеся до її аргументів, тим самим привчаючи її пояснювати, аналізувати та переконувати.

✔ Не забувайте нагадувати нашим діткам про те, як сильно любите їх!

✔ Розділяйте ставлення до своєї дитини і окремо ставлення до її вчинків. Не можна закривати очі на провину дитини тільки тому, що вона - ваша, як і не можна розлюбити її тільки тому, що вона допустила помилку.

✔ Обговорюйте з дитиною її реальні здобутки та досягнення, а також почуття і емоції, які викликав у неї процес отримання результатів, запитуйте, що було найважчим і чи схотіла б вона пройти випробування ще раз.

✔ Якомога частіше хваліть дитину за дрібниці, заохочуйте продовжувати в такому ж дусі, при цьому пояс нюючи, що саме вона зробила добре. Використовуйте в розмові приємні означення, що означають гарну поведінку: "розумний хлопчик", "акуратна дівчинка", "мамина помічниця", "сміливий воїн", тощо. 

✔ Якщо дитина образилася на вас, не соромтеся просити в неї пробачення і нагадайте, як сильно ви її любите. Батьки, котрі здатні вибачитися перед дитиною, виховують у неї повагу, а стосунки в сімї стають щирими і довірливими.

✔ Важливо, щоб дитина вміла обходитися з грошима: витрачати їх, накопичувати, економити, отримувати радість від покупок, відноситися відповідально до бюджету сімї, розуміти, що гроші треба заробити і т.д. Таким чином, коли дитина виросте, вона вмітиме заробляти гроші, бережно до них відноситися та забезпечувати власну сім'ю.

 

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

08/10/2017

Прикольно, все просто і зрозуміло, є чиму повчитися і взяти на замітку. Дякуємо.

Додати відповідь