Ви є тут

Чи потрібно казати дитині, що Діда Мороза не існує?

05/11/2018

  • 0

Мами, що дотримуються різних точок зору, поділилися своїм поглядом на ситуацію і розповіли, чому їхні діти вірять чи не вірять в Діда Мороза. А психолог пояснить, в чому плюси і мінуси цієї віри і яким чином дитині краще дізнатися правду.

 

Думка 1: Потрібно сказати що не існує  (Вероніка, сину 7 років)

Мій син вже не вірить в Діда Мороза, і знає, що подарунки під ялинку кладуть батьки. Я не пам’ятаю конкретно, коли він перестав в нього вірити, це відбулося якось само-собою.

Ми ніколи особливо не підтримували цю казку, і спеціально не розповідали дитині, що Діда Мороза не існує. Мені здається, що віру в нього знецінює велика кількість промо-дідів, які перед святами заповняють всі вулиці і торгові центри. І роздаються замість подарунків рекламні листівки. Дитина, що бачить цілу купу Дідів Морозів одночасно, розуміє, що тут щось не так і задає питання. А тут вже кожні батьки собі вирішують, говорити дитині правду чи підтримувати цю казку. Я вважаю, що все таки обманювати нечесно. Можливо краще розповісти справжню історію свята, що його варто проводити із сімєю. Не думаю, що таким чином ми забираємо в дитини дитинство або віру в щось хороше. Хай краще вірить у власні сили а не в казкових персонажів.

Думка 2: Потрібно підтримувати віру в чудо.  (Марія, дочка 5 років)

Моя дочка ще вірить в Діда Мороза. Навіть намалювала йому листа  (бо писати ще не вміє), і чекає подарунків. ЇЇ не особливо бентежить, що з початку грудня вже разів 30 бачила Діда Мороза.

Прямого питання, чи існує він чи ні вона не задавала. Поки що не думала, що буду робити, коли спитає. Швидше всього скажу, що він існує для тих, хто в нього вірить. Він робить чудеса, але побачити його напевно  не вийде. А всі інші Діди Морози, яких досить багато перед  святами – це перевдягнуті люди.  Все таки хочеться щоб дитина довше вірила в щось казкове, щоб продовжити дитинство. Ми всі колись були маленькими і вірили. І нічого – зараз дорослі і в чудеса якось не дуже віримо.

Коментар психолога

Важливо в першу чергу визначитися, про який вік ми говоримо. Діткам приблизно до шести років корисно вірити не тільки в Діда Мороза, але і в другі казки і чудеса.  В першу чергу тому, що це розвиває фантазію та творче мислення, вчить добру. Не варто маніпулювати цією вірою, навіть якщо дуже хочеться пригрозити за погану поведінку тим, що Дід Мороз не прийде.  Та ще і подарунок не принесе. Пам’ятайте,  що дитина в якийсь момент може отримати можливість маніпулювати Вами. Зрозумівши, що Діда Мороза не існує, дитина продовжує робити вигляд що вірить, наприклад для того, щоб отримати додаткові подарунки.

Зазвичай до школи діти самі розуміють що до чого. Але якщо дитина почне задавати собі питання існування Діда Мороза раніше, то батькам доведеться щось говорити. Тут все дуже неоднозначно і залежить від можливої реакції на правду кожної конкретної дитини. Це добре, якщо ви знаєте, який круг спілкування у дитини і які думки в її друзів та подруг. Якщо більшість із оточення вірить в Діда Мороза, то краще не розрушати віру своєї дитини, тому що вона буде почувати себе поза командою. Зворотній варіант теж можливий. В будь-якому випадку не обмежуйтеся однією фразою, а потратьте достатньо часу і дізнайтеся, що відчуває ваша дитина.

Коментарі
Додати відповідь