Ви є тут

Батьківська опіка в Інтернеті - зовсім не зайва

22/10/2011

  • 0

Компанія BitDefender опублікувала результати опитування 1740 батьків з п'яти країн на тему безпеки дітей і підлітків в Інтернеті.

Батьків питали про те, як їхні діти поводяться в Інтернеті, особливу увагу було приділено віртуальним знайомствам дітей та підлітків.

Як підкреслюють дослідники, серед основних загроз, що являє Інтернет для підлітків, - шкідливі програми, виманювання індивідуальної інформації, порнографія, а також матеріали, що пропагують насильство та споживання наркотиків.

Найпоширенішою загрозою в Мережі є кібер-знущання, переслідування, приниження з боку інших дітей або підлітків, з використанням таких цифрових технологій як SMS, електронна пошта або миттєві повідомлення, розповіли організатори опитування.

Згідно з даними опитування, молодіжна аудиторія Інтернету поділяється на такі вікові групи: діти 7-10 років - 13%, 11-15 років - 47% і 15-18 років - 40%. Діти у віці від 7 до 10 років на користування Інтернетом витрачають у середньому одну годину на день, 15-18-річні підлітки - від 1 до 3 годин. Найактивніше користуються всесвітньою Мережею підлітки у віці від 11 до 15 років.

Дослідники також поставили питання про те, чи знають батьки друзів (у тому числі віртуальних) своїх дітей. 87% батьків заявили, що вони зустрічалися з 65% онлайн-друзів своїх дітей. Решта 35% - це "віртуали": респонденти ніколи не бачили їх і не спілкувалися з ними безпосередньо. При цьому в числі друзів - в основному однокласники або учні з однієї школи, хоча деяких приятелів діти дійсно знають тільки заочно.

Що стосується активності в Мережі, то 16-18-річні підлітки в основному займаються пошуком необхідної інформації для виконання домашніх завдань (43%) або ж відвідують соціальні мережі (31%), у той час як 11-15-річні левову частку часу проводять в системах миттєвого обміну інформацією (87%).  При цьому 89% батьків визнали, що їхнім дітям погрожували, третирували або принижували через Мережу. Більше того, 54% батьків зазначили, що діти були надзвичайно стривожені та налякані такими інцидентами. Внаслідок цього майже кожній п'ятій дитині знадобилася допомога фахівців.

19% опитаних батьків заявили, що вони звернулися до фахівців, які допомогли підростаючому поколінню впоратися з проблемами.

Джерело: http://osvita.ua

Коментарі
Додати відповідь