Ви є тут

Закарпатський обласний театр ляльок «Бавка»

Театри, бібліотеки, музеї
5
Рейтинг закладу: Жодного Рейтинг: 5 (1 голос)
 • 7988
 • 0
 • Телефони: 
  +38(0312) 23-30-49, Каса: +38(0312) 61-58-01, Прохідна: +38(0312) 23-35-93
 • Керівник: 
  Мирослав Петій
 • Розташування
  Закарпатська обл
  м.Ужгород
  пл. Театральна, 8
  Графік роботи: 

  Каса працює щоденно з 10.00 до 18.00; вихідний – субота, понеділок (перерва на обід з 14.00 до 15.00).

  Вистави: 11.00, 13.00.

Додаткова інформація: 

Закарпатський обласний театр ляльок від свого 25-ого  театрального сезону має назву Бавка. Слово „бавка” сягає в глибину віків і містить в собі як театральний, так і ляльковий зміст. Адже „бавкою” в верховинських селах називали будь-яке театральне видовище, представлене заїжджими ліцедіями або ж власними силами. Крім того, до складу традиційного для краю старовинного лялькового театру „вертеп”, помимо музикантів і співаків, входив „бавіля”, той, хто працював з ляльками - бавками. Тому назва театру „Бавка” дещо символічна. Вона підкреслює давню традицію театрального лялькового мистецтва, притаманного Закарпаттю, а також те, що театр протягом років творчої праці намагався створити своє, неповторне обличчя шляхом поєднання сучасного театрального лялькового мистецтва з культурною спадщиною краю.

І сьогодні можна констатувати, що в кращих виставах це намагання справді здійснюється. Вистави „Бавки” не проходять непоміченими як глядачем, так і професіоналами, про що свідчить висока оцінка його творчих здобутків на престижних на міжнародних театральних фестивалях.

Дві події в житті Закарпатського театру ляльок слід вважати визначальними – це 1988 рік, коли театр одержав стаціонарне приміщення в центрі міста Ужгорода, в якому у двадцятих роках минулого століття діяв перший у краї “Руський театр “Просвіта” під керівництвом геніального Миколи Садовського, про що свідчить меморіальна дошка на будівлі. З того часу колектив міг вирішувати складні мистецькі завдання, робити вистави відповідно до вимог театрального мистецтва.

І подія 1990 року, коли за ініціативою Олександра Туряниці – наступного директора театру ляльок, заслуженого працівника культури України - був започаткований перший Міжнародний фестиваль театрів для дітей „Інтерлялька”. Таких фестивалів на сьогодні відбулося вже одинадцять. Проведення даних престижних форумів сприяє підвищенню майстерності, адже митці постійно знайомляться з найкращими українськими та європейськими зразками театрального лялькового мистецтва, налагоджують дружні творчі зв′язки з театрами різних країн, що заохочує закарпатських акторів до участі у Міжнародних  фестивалях театрів ляльок за кордоном, збагачує їх досвід, розширює мистецький світогляд, дозволяє досягти справжнього європейського рівня сучасного мистецтва.

Сайт театру: http://bavka.com

Афіша лялькового театру - за посиланням

Коментарі
Додати відповідь