Ви є тут

Як виховати сміливу дитину? Важливі фрази, які допоможуть батькам у цьому

23/06/2019

  • 0

Чи буде ваша дитина сміливою? Допоможіть дитині створити свій внутрішній голос.

Коли щось піде не так, який голос ви чуєте? "Якщо зразу не вдається, то нічого з цього вже не буде." Або "Ти можеш зробити це, тобі потрібна просто витримка", або "Ти нездара, облиш це". Це внутрішній голос, який говорить до нас з минулого. Те, що ми часто чули як діти, стає цим посланням. Таким чином, ваш голос також може стати внутрішнім голосом вашої дитини в майбутньому. Давайте тепер підтримаємо наших школярів у їх майбутніх дорослих роках!

Звичайно, ви пережили ситуації, коли ваш син, дочка повернулася з садочку і не хотіли говорити, що сталося. Або щось не вдалося, і вони були незадоволені. У такі моменти ми хочемо бігти до них, обіймати їх і захищати від цілого світу.

Але діти можуть швидко самі справитись з невдачами, просто треба дати їм час, а тим часом запропонувати слова підтримки, заохочення і любові. Цього достатньо, тому що ми відкрито заявляємо, як ми любимо їх, незважаючи на помилки і невдачі, як поважаємо їхню витривалість - і через ці звичайні слова діти свідомо будують цю наполегливість, стійкість і завзятість.

Діти потребують безпечного середовища любові та розуміння для виховання мужності. Адже найкраще стрибати з міцної основи, яка залежить від нас, батьків.

Великим плюсом є те, що діти таким чином стають більш позитивними, вчаться вірити і намагаються досягти успіху. Зосередьтеся більше на зусиллях, ніж на таланті та здібностях - дитина зрозуміє, що щось можна зробити і на третій, п'ятий раз. Добре бути конкретним, щоб ваші слова підтримки не мали негативного ефекту. Наприклад, замість - це гарний малюнок - сказати - мені подобається, як ти поєднуєш кольори на малюнку, мені подобаються крила метелика…

Пропонуємо вам речення, які можна спробувати в різних ситуаціях з дітьми.  Якщо вам буде зручно, надрукуйте фрази на папері і зберігайте їх на очах.

Висловлюйте свою любов словами

Щодня. Я люблю тебе. Я люблю час, проведений з тобою. Дякую, що ти зробив мій день  кращим. Я завжди буду любити тебе, що б не сталося. Ти зробив мій світ кращим.

Я люблю те, що ми робимо разом. Дякую за те, що ми можемо посміхатися щодня разом. Я сумую за тобою, коли ми не разом. Я вдячна за те, що ти є в моєму житті. Бути батьком\мамою - це найкраща робота в світі для мене. Я думаю про тебе весь час. Я щаслива, що ти моя дитина.

Покажіть своє прийняття

Я пишаюся тобою. Ти надихаєш мене. Я завжди буду твоїм найбільшим шанувальником. Дякую, що ти приніс стільки радості цій сім'ї. Я радий\рада спілкуватися з тобою. Мені подобається, як ти стаєш особистістю.

Беріть участь у побудові дитячої віри в себе

Твоя думка важлива для мене. Я хочу почути її. Ти гарний друг - коли я був у твоєму віці, я був би щасливий мати такого друга, як ти. Я пишаюся тим, як ти хороший і гарний. Ти чудова людина.

Цікаво, що ти думаш про це. Ти можеш бути ким тільки бажаєш. Ти можеш сказати "НІ". Це залежить від твоїх рішень. Ти більше, ніж твої емоції. Ти ростеш, розвиваєшся, стаєш більш досвідченим, і це важка робота. Ти гарний і розумний, навіть якщо робиш помилки. Завдяки тобі я дивлюся на це з іншого боку, спасибі. Я готовий слухати.

Мотивуйте

Ти можеш вирішити так багато проблем самостійно. Ти сміливий, коли випробовуєш нові речі. Помилки - це просто можливість вивчати нові речі. Ти важливий. Я вірю тобі. Це залежить від твоїх ідей. Ти зможеш змінити це.

Слова підтримки для різних ситуацій, які ви говорили раніше своїй дитині, допомагають їй, коли вона займається важкими проблемами або знаходиться в неприємній ситуації.

Коли діти працюють

Розкажи мені більше про те, що ти робиш. Я бачу, що ти працюєш над собою. Я люблю твій ентузіазм. Мені подобається твоє бажання вчитися.

Коли вони з чимось борються

Найкраще, що ти можеш зробити, продовжуй пробувати. І знову, якщо потрібно. Я вірю в тебе. Я радий, що ти просиш допомоги від мене, коли це дійсно потрібно. Ніхто не ідеальний, і це нормально.

Вчися на власних помилках. Твоя наполегливість допоможе досягти успіху. Повір, ти можеш це зробити. Зроби перерву, а потім повернись до справи. Помилки є доказом твоєї наполегливості.

Коли у них був невдалий день

Мені шкода, що у тебе був поганий день. Завтра буде краще. Ти не можеш догодити всім. Коли ти відпочинеш, відчуєш себе краще. Скажи мені те, що зробило тебе щасливими сьогодні. Коли у мене поганий день, я намагаюся зосередитися на позитивних речах. Я обійму тебе, і ти можеш сказати мені все.

Коментарі
Додати відповідь