Ви є тут

Соцільні мережі: як зробити користування ними безпечним для дитини

06/02/2017

  • 0

Зараз більшість підлітків не уявляють свого життя без соцмереж. Фотографії, тематичні обговорення і групи, "лайки" - це така ж частина їх повсякденного життя, як і прогулянка після школи. Про те, на скільки безпечним є таке захоплення, більшість з них не замислюється.
Ризик розповсюдження ообистої інформації, конфіденційних даних, що може призвести до негативних наслідків, досить високий. Тож поради, як убезпечити дитину від негативу і небезпек "зависання" у соцмережах - у нашій статті.

Які небезпеки приховують соцмережі?

Щоб зрозуміти, від чого потрібно захистити дитину, необхідно оцінити, з чим саме стикається вона в віртуальному світі.

За дитиною можуть стежити. Через те, що створити профіль у соцмережі може практично будь-хто з мінімальними знаннями компютера і доступом до інтернету, а викладена інформація ніяк не підтверджується, ніколи не можна знати точно, хто приховується за вибраними "ніком" та "аватаркою". Нема ніяких обмежень чи заборон на створення сторінки у соціальних мережах. Можна вказати вигадані імя, прізвище, використати чужі фотографії або взагалі - зображення з інтернету. Тож зрозуміло, що хтось може використати таку свободу дій з нехорошими намірами. Буває, що нездорові і не цілком адекватні особи заводять сторінки, щоб жити чужим життям, а також заводити знайомства з підлітками, випитувати їх персональні дані, вдаючи друзів. Бездумно розголошуючи особисту інформацію, дитина наражає на небезпеку не тільки власну приватність, але навіть і життя чи здоровя своє та близьких людей. 
 
Соціальна мережі нерідко стають причиною депресії. Відсутність віртуальних друзів, недопуск в "групу", а також брак уваги, "лайків", репостів підліткова психіка часто сприймає як несхвалення або неприйняття. Це може позначитися на самооцінці, спричинити невдоволення собою. Відомі випадки, коли такі інциденти доводили школярів навіть до психіатричної лікарні.

інтернетЯк убезпечити дитину в інтернеті?

  • Намагайтеся створити з дитиною максимально довірливі відносини, щоб вона не боялася звернутися до вас з будь-якими тривогами чи страхами. Станьте для неї авторитетом, поясніть, що Ви - теж не ідеальні і також потрапляли в суперечливі ситуації, що нема, чого соромитися, коли щось не виходить або друзі не розуміють. Тоді діти не відчуватимуть стіну між поколіннями, прислуховуватимуться до Вашої думки і рахуватимуться з нею. А Ви, в свою чергу, будете непомітно відслідковувати все, що так чи інакше турбує підлітка. Так Ви зможете пояснити, які небезпеки можуть приховуватися в мережі, а також, як правильно себе поводити.
  • Беріть участь у житті дитини. Не секрет, що велику кількість часу в соцмережах проводять ті діти, котрим нудно і нема, чим зайнятися в реальному житті. Вони не мають хобі, друзів, але найгірше те, що їм не вистачає батьківської уваги.
  • Як би важко це не було, не намагайтеся замінити час, проведений разом, купленими подарунками. Знаходьте можливість поговорити "по душам", вияснити, що цікавить Вашу дитину. Запропонуйте їй відвідувати якісь гуртки чи секції за її інтересами. В ідеалі - знайдіть ваше спільне хобі, як от щотижневі прогулянки лісом, походи в басейн тощо, яке дозволить вам проводити більше часу разом. Вечорами знаходьте хоча б годину, щоб розпитати дитину про успіхи в школі, про новини в житті її та друзів, або ж просто слухайте, дайте ї виговоритися. Коли підліток розуміє, що батьки не байдужі до його життя, цікавляться ними і готові прийти на допомогу у потрібний момент, потяг до віртуального життя і спілкування суттєво знижується. Майте на увазі, що іноді не треба повчати чи намагатися втрутитися, вирішити проблеми за дитину. Щобільшим буде контроль з Вашої сторони, тим імовірніше, що з'являтимуться таємниці, в яких Вас не допускатимуть.
  • Аргументуйте свою позицію, але не нав'язуте її дитині. Не варто забороняти дитини реєструватися в соцмережах або читати її особисті переписки. Це може змусити її спілкуватися під вигаданим профілем і тоді Ви остаточно втратите контроль. Не переживайте, що дитина ще мала і не зрозуміє Ваших пересторог: завжди можна доступно пояснити, як поводитися в мережі не варто і чим це загрожує. Пам'ятайте, що заборонений плід завжди манить!

У 21 першому столітті те, що у дитини є віртуальні друзі - це нормально. Те, що вона довіряє їм таке, що не завжди розповідає батькам, - це теж нормально. Виховуйте дитину в довірливій атмосфері, пояснюйте, що можна довіряти знайомим з мережі, а що не слід, і тоді Ви зможете легко відчути, якщо з'являться якісь загрози її безпеці.

Бажаємо Вашій сім'ї взаєморозуміння!

Коментарі
Додати відповідь