Ви є тут

Скрапбукінг. Що це таке?

22/07/2011

  • 2

Назва «скрапбукінг» - це похідне від двох англійських слів scrap - вирізка та book - книга. Технологія скрапбукінгу спочатку використовувалася для прикраси фотоальбомів, надання їм оригінальності, унікальності. За своєю ж суттю скрапбукінг це - втілення єдиної думки яскравими виразними візуальними засобами. 

У нашому житті час від часу відбуваються події, які є для нас знаковими, поворотними або просто приємними. Природно, що ми хочемо пам'ятати про них і намагаємося тим чи іншим чином матеріально увічнити. Тому людство винайшло фотографію. Наступним кроком стало винахід фотоальбомів. І вже на їх сприятливому грунті розрослася ідея скрапбукінгу. 

Історична довідка 

Ідея скрапбукінгу сягає корінням у давнину, адже записні книжки, журнали, що містять різнорідні записи, так чи інакше втілені на єдиному просторі, були присутні практично в будь-яких культурах. 

В Росії найбільш яскравим історичним згадкою про прототипи скрапбукінгу можна вважати дамські альбоми, оспівані Олександром Сергійовичем. 

А багато дівчаток в радянському минулому створювали так звані альбоми-піснярі, куди обов'язково вклеювалася портрети улюблених виконавців, газетні та журнальні вирізки, тексти пісень і ноти. 

Сучасний скрапбукінг, в тому вигляді, який існує зараз, зародився на Заході в 80-х роках минулого століття, і спочатку був захопленням домогосподарок. Однак з часом це захоплення стало приймати масових масштабів. І в підсумку скрапбукінг трансформувався в прикладна творчість, яким із задоволенням стали займатися представники різних соціальних груп. 

Одночасно з еволюцією скрапбукінгу активно розвивалася інфраструктура магазинів, що обслуговують це захоплення. 

У нашій країні скрапбукінг починає набирати обертів. Багато хто з нас вже використали технологію скрапбукінгу у своїй творчості, можливо навіть не віддаючи собі звіту про існування такого явища. Показовим є збільшення кількості Інтернет- і просто магазинів, що торгують товарами для скрапбукінгу. 

Області застосування скрапбукінгу 

Як вже говорилося, скрапбукінг спочатку використовувався як техніка прикраси фотоальбомів, але з часом відбулося розширення сфери застосування цієї технології. В даний момент скрапбукінг активно використовується в оформленні: 

  • Класичних паперових альбомів 
  • Цифрових фотоальбомів 
  • Рамок для картин і фотографій 
  • Листівок 
  • Панно 
  • Подарункової і звичайної упаковки 

Інструменти і матеріали традиційного скрапбукінгу 

Альбоми 

Існують спеціальні альбоми, призначені для скрапбукінгу. У Росії вони зустрічаються рідко, в основному в магазинах призначених для творчості. За своїм функціональним пристрою бувають альбоми: на спіралі, на гвинтах, на кільцях, альбоми-книжки, альбоми на скріпках. 

Папір та картон 

Особливих обмежень при виборі паперу немає, але бажано, щоб вона не містила кислот і лігніну. У такому випадку вона не пожовтіє і не зруйнується з часом. Цілком прийнятною є папір для акварелі і пастелі з художніх магазинів. 

Тканини 

Обмежень практично немає, як і при виборі паперу. Цікаві роботи виходять при використанні різних текстильних матеріалів: органзи, повсті, мережива, сітки. 

Прикраси 

У даній сфері обмеження встановлюються фантазією автора. Дозволено все, що не заборонено: намистини, шпильки, скрепки, стрази, пайєтки, шнури, тасьма, декоративні елементи, гербарії, гудзики, швейна фурнітура. Перераховувати можна до нескінченності. 

Клей 

Можливе використання різних видів клею: клейстером, ПВЛ, клеїть пістолета, моментального клею. Застосовуються ті чи інші види клею залежно від склеюваних поверхонь і особистих переваг. 

Образотворчі інструменти: олівці, ручки, фломастери, фарби, чорнила 

Ножі, інструменти для скріплення (дироколи, степлери), штампи і трафарети 

 

Створюємо свій перший скрап-альбом 

Перший кроком є ​​вибір події, для якого хочеться створити альбом. Це може бути як важливе свято, наприклад весілля, ювілей, народження дитини, так і більш прості, але приємні радості: поїздка у відпустку, похід в гості, а то й - хороший день, відображений у фотографіях. 

Наступним етапом стає «кастинг» фотографій. Скрап-альбом не повинен бути перевантажений великою кількістю фотографій, тому вибирається найкраще, найяскравіше, характерне і улюблене, те, що будить фантазію і спогади. 

Підбираємо стиль оформлення. Головна рекомендація на цьому етапі: відповідність теми альбому і оформлення. Якщо альбом присвячений дитині, то доречні світлі тони і милі дитячі малюнки, якщо панк-концерту улюбленої групи, то черепа, кістки та металеві прикраси. Втім, обмежень ніяких немає, головне - слідувати своєму почуттю гармонії.

Вибір засобів вираження. На цьому етапі визначаємо колірну гамму майбутнього альбому і підбираємо декоративні елементи для прикраси, відповідні події і обраному стилю оформлення. 

Якщо є бажання зробити свій альбом «говорить», придумуємо написи для кожної сторінки, а також спосіб нанесення напису - від руки, вирізки букв з газет і журналів, за допомогою штампів або трафаретів. 

Найцікавіший і хвилюючий етап - компоновка сторінки. Укладаємо на альбомну сторінку всі відібрані елементи оформлення та фотографії. Пробуємо різні варіанти, переміщаємо, поки не доб'ємося оптимального поєднання і кращого вигляду сторінки.

Акуратно, слідуючи логічній послідовності створеного образу, вклеюємо фон, фотографії, декоративні елементи і підписи, даючи кожному «шару» час ретельно просохнути. 

Остання сторінка завершена? Кличемо рідних і близьких і насолоджуємося переглядом!

Корисні посилання:

Блог про скрапбукінг, майстер-класи, ідеї: http://blog.scrapbooking.com.ua/.

Інтернет-магазини для придбання матеріалів: 

http://scrapcraft.com.ua,  http://www.scrapshop.com.ua/,  http://scrapbook.com.ua/.

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

10/11/2011

Клас

Зображення користувача Аннэт.
Аннэт

16/01/2017

Очень рада,что эта тема сейчас так обсуждается и что действительно такие работы делают,делала сама недавно своей крохе альбомчик,нежненький такой весь,прям для маленькой леди,хочу посоветовать зайти еще сюда http://ethnoboho.ru/svoimi-rukami/izgotovlenie-skrapbuking-knigi.html много информации не бывает

Додати відповідь