Ви є тут

Скільки коштує дитячий садок у різних країнах

У багатьох зарубіжних країнах плата за дитячий садок диференційована і залежить від заробітку родини. Було проведено дослідження, яке показало, яку частину зарплати віддають за дитячий садок батьки різних країн.

Наприклад, у Німеччині розмір плати за відвідування дитячого саду знаходиться у віданні місцевої влади. Кожне місто розробляє свою таблицю сумарного середнього доходу сім'ї, на підставі якої проводиться розрахунок.

Як правило, якщо дохід родини не перевищив за попередній календарний рік 13 тисяч євро, то дитина відвідує дитячий садок безкоштовно. Якщо дохід склав від 13 до 25 тисяч євро, то оплата встановлюється в залежності від віку дитини (ясла дорожче) і часу його перебування в садочку. Якщо дитина перебуває в дитячому садку менше 45 годин на тиждень, то для дітей до 2-х років і старше 2-х років оплата складе приблизно 70 і 45 євро відповідно.

Якщо родині важко платити за дитячий садок, батьки можуть подати заяву у відділ освіти з проханням про зниження або скасування плати. Правда, потрібно документально обгрунтувати причину такого прохання. Якщо брати і сестри ходять в один і той же дитячий садок, то плата береться тільки за старшу дитину. Всі молодші діти (неважливо, скільки їх) відвідують садок безкоштовно.

У Фінляндії плата за державні дитячі сади залежить від різних факторів, включаючи зарплату батьків. Якщо сім'я захоче віддати дитину в приватний садок, то держава частково бере на себе частину витрат. Вартість місяця в дитячому садку коливається від 24 до 264 євро за дитину (від 8 до 88% від середньої заробітної плати). Максимум (264 євро) сплачують батьки з доходом вище 4000 євро в місяць.

У Норвегії дитячі садки діти відвідують з 8-місячного віку. Це пов'язано з тим, що оплачувану декретну відпустку в Норвегії 1 рік. Сума, яку сплачують батьки, залежить від садочку. У державних садках вона нижча (від 500 доларів), у приватних - вища. Як правило, якщо брати-сестри ходять в один садок, то батьки отримують знижку.

Залежність вартості дитячого садка від середньої зарплати по країні (за даними, наданими батьками з різних країн):

Росія - 3,7%

Норвегія - 7-10%

Естонія - 8-15%

США - 16%

Фінляндія - від 8% до 88%

Юлія Озерова

Коментарі
Зображення користувача Ромашка.
Ромашка

09/03/2013

По поводу Германии это неправда. Я была там и жила в семье, где было 2 детей, которых я водила в садик. Так вот платили за обоих детей примерно 400 евро в месяц. Причём это за полдня и без питания. За целый день с питанием стоимость садика была около 800 евро в месяц за двух детей.

Додати відповідь