Ви є тут

Дитинство Ілона Маска – як ріс видатний винахідник.

11/02/2018

  • 0

Ілон Маск настільки часто згадується в новинах останнім часом, що ми вирішили нагадати вам, як ріс і яким було дитинство цієї, без сумніву, цікавої людини. Канадсько-американський інженер, винахідник і мільярдер,- ще й багатодітний батько: у Ілона п'ять синів.

 

Від діда-талант.

Ілон народився і виріс в ПАР, а своє ім'я отримав на честь прадіда по материнській лінії - Джона Ілона Халдемана. Його предки з цього роду були швейцарськими німцями і імігрували з Європи в США під час війни за незалежність.

Цікавий факт:  дід Ілона захоплювався авіацією і багато подорожував зі своєю сім'єю на одномоторному літаку. Кажуть, саме від нього Маску дісталися тяга до пригод, винахідливість і авантюризм.

Багатодітна сім’я

Батьки Ілона Маска - Еррол і Мей - були закохані одне в одного з самого дитинства. Ілон - їх первісток. Пізніше в сім'ї з'явилися хлопчик Кімбал і дівчинка Тоска.

Ілон, Кімбал і Тоска Маски
Ілон(зліва) та Кімбал (зправа) разом із молодшою сестрою Тоска (зараз кінорежисер) біля свого будинку в ПАР

Багато хто цікавиться, чи була сім'я Масків багатою, і чи допомогло це Ілону в розвитку бізнесу. Можливо, ви здивуєтеся, але ніяких особливих статків у сімї не було. Еррол Маск працював інженером-будівельником, а мама Мей була дієтологом. Хоча сім'я ніколи не бідувала, олігархами їх теж назвати не можна.

Ілон Маск із мамою перед школою
Ілон Маск(зправа) із мамою, братом та сестрою перед школою 

Жив із батьком після розлучення батьків

Коли Ілону виповнилося 10 років, його батьки розлучилися. Спочатку хлопчик залишився жити з мамою, але через якийсь час разом з братом Кімбалом переїхав до батька в ПАР.

У своїх інтерв'ю Маск розповідає, що це був непростий час. У його батька був складний характер, він часто психологічно тиснув на синів і міг годинами читати їм нотації, як треба себе вести.

Ілон Маск на фермі в 80-х
Ілон Маск на фермі кузини в 80-х

Маска травили в школі

Сьогодні у Ілона Маска натовп фанатів, послідовників і прихильників по всьому світу, проте так було не завжди.

У школі Ілон відрізнявся чудовою ерудицією та інтелектом, але при цьому був замкнутим і нетовариським. Він рано навчився читати і вважав за краще проводити час з книжкою, а не в компанії однолітків.

У середній школі Ілон постійно піддавався образам і побиттю зі сторони старшокласників. Після одного з особливо жорстокого побиття його навіть госпіталізували.

Ось що розповідає сам Маск:

У школі мене постійно переслідували місцеві банди. Я ховався і уникав їх, як міг, але одного разу вони змусили мого кращого друга заманити мене в безлюдне місце і сильно побили. Це було дуже прикро! На жаль, вдома психологічна атмосфера часто була не краща ... Зараз для мене особливо важливо, щоб мої діти ніколи не зіткнулися ні з чим подібним.

 

Програмування як втеча від реальності

Ілон знайшов конструктивний спосіб впоратися з пережитими стресами. Коли в 9 років він отримав свій перший комп'ютер Commodore VIC-20, то з головою поринув у вивчення мов програмування і створення різних програм. У 12 років він самостійно створив гру-шутер і зумів продати її за 500 доларів. На перший гонорар він купив акції компанії, які пізніше продав дорожче.

Comodore Vic-20

Втім, історія Ілона - це не історія маленького вундеркінда, який з дитинства заробляє мільйони. У 17 років, прагнучи уникнути служби в армії ПАР, він переїхав до родичів матері в Канаду. Там Маск близько року працював де доведеться і ледве зводив кінці з кінцями, поки не вступив до університету.

Вища освіта

Ми знаємо історії багатьох видатних особистостей, які досягли висот, так і не отримавши вищої освіти. Але це не Ілон Маск.

У 1990 році амбіційний юнак вступив до одного з найпрестижніших вузів світу - Університет Куїнс в Кінгстоні (Онтаріо), де, до речі, познайомився зі своєю майбутньою дружиною - Жюстін Вілсон. Через два роки Маск перевівся в американський університет штату Пенсільванія і закінчив його, отримавши дипломи відразу з двох дисциплін - фізики і економіки.

Пізніше Ілон стане аспірантом при Стенфордському університеті, проте залишить навчання заради підприємництва.

Багатодітний батько і творець школи майбутнього

У Ілона Маска і його першої дружини Жюстін спочатку народилися близнюки, а потім - трійнята. У них п'ятеро синів - Хав'єр, Кай, Саксон, Гріффін і Даміан.

Хоча в 2008 році пара розпалася, Ілон бере активну участь у вихованні дітей, проводить з ними багато часу і намагається брати з собою в поїздки.

Спочатку він віддав синів в Мірманскую школу для обдарованих дітей в Лос-Анджелесі. Свого часу її закінчив головний технічний директор компанії Microsoft Натан Мірволдом.

Однак вимогливого і педантичного Маска не задовольнили результати навчання в цій школі. Не знайшовши кращого варіанту, він створив власний навчальний заклад, якому дав ім'я Ad Astra, що з латини перекладається як «До зірок». Школа знаходиться в Каліфорнії прямо на території маєтку Маска.

Зараз там проходять навчання близько 30 осіб - п'ятеро синів Ілона і діти співробітників його компанії SpaceX. Чи можуть туди потрапити інші діти, поки невідомо. Навчальний заклад не має навіть власного сайту та номера телефону, а вчителі підписують договір про нерозголошення інформації.

Сам Маск розповідав про свою школу тільки один раз, причому навів досить цікаві факти. Наприклад, всі діти в ній навчаються разом, а не в окремих класах; їм не ставлять оцінок, у них немає заздалегідь прописаної програми, вчителі орієнтуються на поточні інтереси кожної дитини.

В одному з інтерв'ю Ілон Маск заявив:

Потрібно вчити дітей вирішувати проблеми, а не використовувати готові інструменти. Припустимо, перед вами зламаний двигун. У звичайній школі дітям розкажуть, що таке викрутка і гайковий ключ, і як полагодити ними двигун. А я вважаю, що потрібно дозволити дітям розібрати на деталі цей  двигун, тоді вони самі здогадаються, для чого потрібні ці інструменти.

Коментарі
Додати відповідь