Ви є тут

Діти та дорослі в Ужгороді зможуть займатися айкідо у новому сучасному залі

Вихованці Закарпатської обласної федерації айкідо “Сінаджо” займатимуться тепер у новому і світлому доджо, аналогів якому нема на території всієї Західної України. Про це повідомив президент Федерації Юрій Кедик на урочистому відкритті клубу «ТЕНКАН».

Простими словами «доджо» можна назвати «залом». Однак доджо – це не тільки приміщення, тобто стіни. Це, у першу чергу, місце, де кожен охочий може пройти шлях самопізнання, дисциплінуватися і осягнути айкідо.

«Що таке айкідо – на словах пояснити важко. Я б сказав, що це треба відчути. Якщо все ж спробувати пояснити, то можна сказати, що це шлях вдосконалення і можливість навчитися захищатися», – зазначив президент Закарпатської обласної федерації айкідо «Сінаджо», 4-ий дан айкідо айкікай, Юрій  Кедик.

За словами Юрія Кедика, Федерація зареєстрована і працює з 2000 року і на сьогодні є однією з тих, що найкраще розвиваються в Україні. Заняття проводять більше 10 тренерів, а кількість членів на сьогодні становить понад 300. Крім Ужгорода тренування проводяться у різних населених пунктах області, зокрема у Мукачеві, Чопі, Перечині, Сваляві. До того ж вік вихованців не має обмежень. «На заняття можуть прийти люди будь-якого віку: від дітей до пенсіонерів. От письменник Юрій Маслієв уже 10 років займається, а йому – 62. Найменшим нашим вихованцям – по 4 роки», – каже Юрій.

Приділяють увагу в Федерації і фізичному стану дітей та дорослих.  «Як таких протипоказів айкідо не має. Хіба що – захворювання опорно-рухового апарату. І то йдеться не про заборону, а певні обмеження і особливий підхід до занять. Звісно, що дітям простіше почати займатися спортом. Людям старшого віку варто з’ясувати: чи здорове серце, чи були травми. Тобто зважати на здоров’я та самопочуття. А от вік для занять айкідо ролі не грає. Ми працюємо разом з тренерами і до кожного обираємо індивідуальний підхід. Якщо комусь потрібні додаткові маніпуляції, скажімо, масажі, то проводимо і їх», – наголосив Петро Ренжин.

Під час урочистої частини Юрій Кедик наголосив, що відтепер у залі на Швабській (фізкультурно-спортивне товариство «Динамо», 3 поверх) функціонуватиме новий клуб, що матиме назву «ТЕНКАН». В перекладі це слово означає «поворот», що для клубу і його учасників є дійсно знаковим. «Для нас це важливо, адже зараз Федерація переживає зміни, які стали дійсно поворотними. Відбулися зміни і в керівництві, і навіть в приміщенні. Тож, сподіватимемося, що ці зміни будуть тільки на краще», – зазначив Юрій Кедик.

Джерела: Агентство комунікацій «ПАЗЛ», http://www.trubyna.org.ua/

Коментарі
Додати відповідь