Ви є тут

Діти проводять багато часу перед телевізором, якщо так роблять їхні батьки – дослідження

Науковці спостерігали за дітьми п’яти- і шестирічного віку із тисячі сімей у Бристолі. Батькам поставили запитання, скільки часу вони та їхні діти проводять перед телевізором, комп’ютером, ігровими приставками та смартфонами.
 
Результати показали, що 12% хлопчиків, 8% дівчаток і 30% батьків проводять перед телевізором більше 2 годин кожного робочого дня.
 
В родинах, де батьки щобудня дивляться телевізор понад 2 години діти більш схильні перейняти цю звичку. Якщо такий приклад показує батько, то схильність до наслідування у дитини становить 3,4 рази, якщо мама – 3,7 разів.
 
Час, проведений перед екранами, значно більший у вихідні дні: більше 2 годин дивляться телевізор 45% хлопчиків, 43% дівчаток, 53% матерів і 57% батьків.
 
Вчені встановили, що у вихідні діти діти перевищуватимуть 2-годинний ліміт перегляду телевізора із вп'ятеро більшою ймовірністю, якщо так чинять їхні батьки.
 
Також науковці помітили, що доньки батьків, які провели перед екраном більше двох годин, удвічі схильніші до перевищення порогу, ніж сини.
 
Дослідники переконані, що необхідно проводити подальші дослідження, аби вивчати ці зв’язки. Вони також зазначають, що відкриття залежності між звичками дітей та батьків є дуже важливим у зв’язку із ризиками для здоров’я.
 
Вважається, що надмірно проведений перед телеекранами час загрожує серцево-судинними захворюваннями, діабетом, ожирінням.
 
За словами автора дослідження, професора Рассела Яго (Russell Jago), сім’ї мають зменшити кількість часу, проведеного за переглядом телевізійних програм.
 
MediaSapiens
Коментарі
Додати відповідь