Ви є тут

30% новонароджених дітей мають проблеми зі шкірою - міський дитячий алерголог Алла Петрищак, консультант Дітвори

Часто люди не усвідомлюють, що вони або їхні діти страждають на алергію, тому часто відносять її прояви на рахунок інших захворювань. На жаль, недостатня інформованість про симптоми алергічних захворювань та самолікування можуть привести до серйозних ускладнень. Особлива роль у своєчасній діагностиці цієї патології відводиться сімейним лікарям та педіатрам. Спостерігаючи за пацієнтом та його родиною протягом тривалого часу саме «сімейник» може виявити і своєчасно скерувати свого пацієнта на консультацію до вузькопрофільного фахівця – алерголога.  

Алергічний риніт один із найпоширеніших алергічних патологій. Причина сезонного алергічного риніту - алергія до пилку рослин. Цілорічний риніт найбільш часто викликають алергени житла: домашній пил, кліщі домашнього пилу, таргани, алергени тварин. Варто враховувати, що у більшої частини пацієнтів є чутливість як до сезонних (пилкових), так і «домашніх» алергенів. 

Лікар з 20-річним стажем Алла Петрищак, консультант нашого сайту, відзначає зростання та помолодшання алергологічної патології у дітей. Причому, найчастіше мають алергічні захворювання органів дихання хлопчики (дві третини від всіх пацієнтів). Багато хто з дітей до досягнення ними п'ятирічного віку можуть «перерости» цю непросту хворобу.   Однак у тих пацієнтів, у яких вона залишилася, може  проявлятися хронічний нежить і бронхіальна астма.

Також Алла Петріщак зазначає, що 30% новонароджених дітей мають проблеми зі шкірою. Оскільки однією з причин атопічного дерматиту є спадкова схильність:  «Якщо в сім'ї хворіє мама дитини, то ймовірність того, що так хвороба матиме і дитина, становить 60-80%, якщо тато ─ близько 30%, а якщо вони обидва ─ 80-100%», - каже фахівець. 

Що стосується харчової алергії, то найбільшими алергенами, яких слід уникати, є білки коров'ячого молока, яйця, злакові та соя. Тому дуже добре, якщо мама годує грудьми дитину  до 6 місяців. Коли дитині виповниться рік, харчова алергія відходить вже на другий план.

Щодо лікування алергії, то сучасна медицина пропонує один з найефективніших і найдієвіших способів: в якості патогенетичної терапії застосовуються препарати алергенів, які вводяться за спеціальною схемою – т.зв. алергенспецифічна терапія. Фактично пацієнт отримує в мікродозах алерген і «тренує» та «загартовує » свій організм не реагувати на цей подразник. Таким чином людина взагалі може позбутися алергії. 

Фахівці наголошують, що як діагностику, так і лікування потрібно проводити виключно за рекомендації та під наглядом лікаря-алерголога.

У Закарпатській області можна пройти обстеження на різноманітні алергени за найсучаснішими методиками. «Золотим стандартом» діагностики алергій в усьому світі вважається так званий шкірний тест, коли мікродоза алергену наноситься на шкіру і вже через 20 хвилин можна отримати результат. Також, одним з інформативних аналізів, є визначення імуноглобулінів крові. Для дітей провести нашкірний тест можна в обласній дитячій лікарні в Мукачево або в дитячій поліклініці м. Ужгород. 

Поради ж, які зведуть до мінімуму ризики та неприємні симптоми алергії традиційні: дотримання рекомендацій лікаря-алерголога, здорове раціональне харчування та мінімальне стресове навантаження. Недаремно побутує думка, що всі хвороби від нервів. Дотримання цих простих правил допоможе не тільки забути про некомфортну симптоматику алергій, але й позбутися її назавжди.

Якщо у читачів нашого сайту є запитання до дитячого алерголога, отримайте он-лайн косультацію Алли Петрищак, міського дитячого алерголога на сторінці "Консультанти".

 

Джерела: http://www.rionews.com.ua/, http://7dniv.info/  

Коментарі
Додати відповідь