Занижена самооцінка у дочки

їй 10 років.Вона завжди скаржиться на однокласників,що вони її ображаю.Я їй пояснюю,що вони їй завидують.А вона каже,що немає чому...

Склалось враження, що при спілкуванні з дочкою кожен з вас залишається при своїй думці. Спробуйте погоджуватись з нею :"Так, ображають. Якими словами? Що відчуваєш? Що хочеш зробити у відповідь - скажи, намалюй, уяви, зроби це з якоюсь річчю, уявляючи тих, хто ображає!"
Бажано бути поруч, не дивуватись потужності негативних проявів чи сліз дитини. Можливо, вона більш охоче прийме Вашу активну допомогу - з ким саме вона хотіла би, щоб переговорили Ви чи тато, чи старші брати, сестри, класний керівник тощо. 
Можна звертатись до шкільного психолога чи в спеціалізовані центри для роботи по укріпленню самооцінки і напрацюванню стратегій спілкування з різними людьми.  В цьому віці закладаються світоглядні установки, які визначатимуть розвиток і в подальшому, а зазначені дві стратегіі - бути ображеною чи вважати, що все пояснюється лише заздрістю - дещо звужують можливості особистісного розвитку Вашої дівчинки.
Можете запропонувати їй самостійно сформулювати свої скарги на цьому ж сайті, обов"язково надам відповідь.
З повагою, Вікторія Башкірєва