У підлітка 16 р. занижена самооцінка (результ.тестувань шкільним психологом). Що можуть змінити батьки? Яким чином?

Відповідає: Вікторія Башкірєва, сімейний та дитячий психолог

Будемо пам"ятати, що самооцінка - це динамічне утворення, тобто може змінюватись. Можливо, це тільки певний аспект самооцінки відобразився в тестуванні. Важливо порівняти ще результати тестування з Вашими спостереженнями, думкою друзів Вашого підлітка і його самого.
Початок формування самооцінки - раннє дитинство. Бажано згадати ваші основні батьківські висловлювання щодо вправності, інтелектуальних можливостей, результатів ініціатив Вашої дитини. Краще їх записати, а потім поспостерігати, чи не є сьогоднішня самооцінка підлітка простим наслідком попередніх впливів на нього значимих дорослих: батьків, дідусів і бабусь, перших вихователів та вчителів. Інтуітивно мами здатні відчувати, що позначилось на формуванні дитини. В 16 цілком можна і з підлітком обсудити, як він сам вважає, що може посприяти укріпленню його самооцінки.
З теоретичних знань Вам може бути в пригоді формула САМООЦІНКА=Успіх:Рівень домагань, тобто якомога більше створювати реальних ситуацій успіху Вашого підлітка у сфері спілкування, ручних вмінь, вмінь самообслуговування,декламування віршів, спортивних досягнень і т.п. Важливо вміти надавати ПІДТРИМКУ йому за будь-якого результату перших спроб в новій діяльності. З огляду на вік можуть бути дуже в пригоді різнопланові комунікативні тренінги, групи особистісного росту. Періодично читаю відкриті лекції з вікової психології, де якраз висвітлюю і підняте Вами запитання. Повідомлення про черговий цикл лекцій зможете прочитати на цьому ж сайті.
Щодо участі в групі "Лідерство - як виховувати в собі і дітях" можна зателефонувати вже:             0506729382      
З повагою, Вікторія

Коментарі
Зображення користувача Гість.

13/01/2012

Спасибі Вам, Вікторіє!