Запитання-відповідь від експертів - Педіатрія

У розділі Дітвори Консультації – Запитання-відповідь від експертів тимчасово немає можливості задати питання та отримати консультації спеціалістів крім консультацій з питань грудного вигодовування. Ми працюємо над тим, щоб цей сервіс знову запрацював повноцінно. Слідкуйте за повідомленнями на сайті про відновлення сервісу. Матеріал попередніх консультацій залишається доступним, щоб знайти інформацію, скористайтеся пошуком на сайті.

Дякуємо за розуміння.

Команда Дітвори

треба збільшити кількість водички, яку даєте і підібрати сумі. Зазвичайй, батьки змінюють суміш на ідентичну, а треба порадитися з педіатром, і, в залежності від проблеми підібрати її.

Чому дитина почала сильно пітніти

Дитина 3,8 років.Перехворіла гнойною  ангіною.Після цього почала сильно пітніти, даже сидячі в спокійному стані.Піт виходить під носом,під очима.На додачу почали лікувати глисти.

Дитина мало їсть!

Доброго дня!Дитині 1рік і 2 місяці від 8місяців і до року і 1місяця перейшов на 4 разове харчування від 5 відмовлявся.А не давно відмовляється від 4годування,спить 2 рази вдень,вночі лягає в 22:00-23:00,а стає в 7:00-8:30.Лізуть зубки так.Це від зубів дитина перейшла на 3 разове харчування?Чи не вредно дитині 3 разове харчування?

термін дії клінічних аналізів

Доброго дня. Дитині восени йди в садочок, будемо проходити ліккарів та здавати аналізи крові, сечі, калу та зішкріб на ентеробіоз. Підкажіть, будь ласка, з посиланням на конкретні нормативні акти МОЗу (на жаль,  не знайшла нічого) строки дії цих аналізів. Різні лабораторії говорять різне. Це дуже важливе питання для батьків. Дякую.

Немовля захрипло та зявились рани в ротику

Дуже турбуює наступне, немовля 9 місяців почав кашляти, подумала що на зуби, бо не було інших симпотів та температури. Через 2 дні дитина захрипла, це було на вихідних, у понеділок, коли збиралась йти до лікаря, помітила у маленького ранки у губі в ротику. Лікар сказала, що хрип спричинений вірусом, а ранки стоматит. Плюс було трішки червоне горло. Приписала противірусні, та змащувати ротик розчином з соди та синькою. У немовля температури нема. Все це робила, на наступний день появились ранки і на нижній губі, хрип не проходить.  Також помітила, що дитя при крикрах почав закидувати голову назад. Я так розумію що це до невропатолога. Завтра хочу звернутись до ще одного лікаря стосовно хрипів та ранок за додатковою консультацією, але навіть не знаю до кого йти, мабуть до лора. Що можете сказати стосовно цього питання? Наперед дякую

дитина після прививки

Дитині 3 місяця зробили привику цілий день майже не спала, по 15 хвилин спала і просиналася зара на нічь дуже плаче троха заспоїця засне проходе хвилин 7 і знов встає і плаче .(прививка якась французька від коклішу,паралічу,і ше від якось трьох )незнаю чи така реакція на прививку

Низький гемоглобін у дитини

У мого 11 місячного сина виявили рівень гемоглобіну 81 г/ л. Він хворів протягом місяця 2 рази , мав сильну температуру, нічого не ів крім грудного молока і трошки чорниць. Рівень еритроцитів 2,710. Наскільки це небезпечно і погано? Чи потрібно негайне лікування? Справа в тому що ми маємо летіти в іншу країну і я переживаю чи він перенесе переліт з такими показниками.

чому дитина пнеться?

Доброго дня  ! скажіть що може бути таке коли дитина пнеться 2 години підрят без перериву і тисни себе високо в ножки і кричить сильним криком будто болить.?     дівчинка 2 роки неходить , стоїть тільки за підтримки,сидіти почала з запізненням, у неї глибока затримка психомоторного розвитку. часткова артрофія небачить. тут відео  https://vk.com/video?z=video132542601_456239019%2F25a5437e18b26d37a4%2Fp...

чому дитина пнеться?

Доброго дня  ! скажіть що може бути таке коли дитина пнеться 2 години підрят без перериву і тисни себе високо в ножки і кричить сильним криком будто болить.?     дівчинка 2 роки неходить , стоїть тільки за підтримки,сидіти почала з запізненням, у неї глибока затримка психомоторного розвитку. часткова артрофія небачить. тут відео  https://vk.com/video?z=video132542601_456239019%2F25a5437e18b26d37a4%2Fp...

Відповідає консультантка з грудного годування Оксана Лесько (Бабіля):

Дитині в 3 місяці незалежно від виду вигодовування воду давати не можна, ні кип'ячену, ні некип'ячену - ніяку. Додавання води зменшує кількість калорій та поживних речовин, отриманих дитиною, збільшує ризик гострих кишкових інфекцій, якщо дитина на грудному годуванні - зменшується об'єм молока, що отримує дитина, зменшується тривалість грудного вигодовування:

"

Після КПК почали прорізуватись зуби

Після КПК почали прорізуватись зуби і на 8 день після вакцинації у сина піднялась температура до 39.Лікар сказала що горло нормальне,хрипів нема,що все нормально,слідкуйте за температурою.Прийшовши від лікаря у нас піднялась температура знову до 39 і збивається до 38.Температуру збиваю Норофеном і свічками Лаферобіон,але свічки зовсім темп.не збивають.Що робити в такому випадку?

Добрий вечір дитині один місяць у нього червоне горличко і ми хочемо робити прививку бцж бо в родомі небуло вакцини а зараз є, і то дуже мало, чи мож робити коли червоне горло і носик забитий але насмарку немає

Добрий вечір дитині один місяць у нього червоне горличко і ми хочемо робити прививку бцж бо в родомі небуло вакцини а зараз є, і то дуже мало, чи мож робити коли червоне горло і носик забитий але насмарку немає

двостороння пневмония

як ликувати двостороню пневмонию

Антибіотиками та ін. І тільки в стаціонарі. 

добрий день.. нас 1 місяць. як правильно заварювати кмин? і скільки мл давати, скільки разів на день?

добрий день.. нас 1 місяць. як правильно заварювати кмин? і скільки мл давати, скільки разів на день?

 

 

 

Насіннякмину, набираєте ,скільки вміститься на кінчику ножа на 100 грам води. Варити 20 хв. Не водяний бані.  Давати по 1 ч.л. за 20 хв. до їжі. 

Дитині на грудному вигодовуванні не рекомендується давати іншу їжу чи напої без медичних показань, окрім грудного молока і вітаміну Д до 6-ти місячного віку

стоматит

здравствуйте...моему ребёнку 8 месяцев и у нас стоматит...язвочки во рте есть, но температуры ещё нет...что нам делать?

Дитина часто пісяє

Добрий день.моєму строчку 11 місяців і я відкусила від грудей.але після цього він почав часто посіяти.може посіяти і за 10 хвилин далі посіяти що це може бути?

 

Що робити щоб ангіна не повторювалась.

Хлопцям 5 і 4 роки.Осінню і весною мають дуже часто ангіни.Одну вилікуєм,а за 1-2тижня нова.завжди гнійна,що супроводжується високою температурою.Як її можна вилікувати,щоб ангіна не повторювалась?

Обов'язково зробити посів з горла і лікувати пов нен на тільки педіатр ,а і Лор

Захриплість і нежить, як лікувати?

Дитині 6 з половиною місяців. Тиждень тому почався нежить, темпаратури не було і немає. Педіатр при огляді сказала, що червоне горло. Виписала назоферон від нежиті, лаферобіон (свічки противірусні) та сінекод від кашлю. Ми нічого не давали, зволожували повітря і капали в носика хюмер. Десь за днів чотири в дитинки після ночі захрип голос. Ми стали капати назоферон. Дитина активна, їсть нормально, зубів нема, ясна не червоні. Що робити порадите?

доброго вечора. в мого сина з'явились темні круги під очима і поблідло личко, педіатр назначив аналізи на гемоглобін та загальний аналіз крові, все нормально, пояснила тим що в нього така шкіра і така природа, чи так це?

доброго вечора. в мого сина з'явились темні круги під очима і поблідло личко, педіатр назначив аналізи на гемоглобін та загальний аналіз крові, все нормально, пояснила тим що в нього така шкіра і така природа, чи так це?

чим підтримати мікрофлору

Добрий день. Я недавно вам писала що у мене 5-ти місячний хлопчик і часто какає з слизом і прожилками крові, я звернулася в лікарню, зробила аналіз калу, і нам сказали що в калі крові немає, глистів немає, короче все добре крім слизі, зранку сьогодні я звернулася в санстанцію, і ніякої інфекції немає, ніяких видів глистів нічого а кров, більше схожа на часточки непетравленої їжі, а не на кров, сказали що дисбактеріозу ще немає але дуже мало корисних бактерій, потрібно підтримувати мікрофлору кишечника, підкажіть будь ласка чим, лікар приписав ЛІНЕКС, даю 2 дня змін немає, і незнаю причину чому він так часто какає разів (10), може на зуби

Якщо кров і стулі є, потрібно далі проводити обстеження. Пробіотики ( Бактерії ) є обов'язковим компонентом лікування і вибір залежить від причин кровотечі.

Зверніть увагу на зригування у дитини, іноді вони можуть таке давати. Але і якійсь вроджений імунодефіцит прийдеться , напевно виключати.

З пов. О.Русановська

Можуть бути і зуби, але краще покажіться лікарю. А поки, можете дати сорбент - смекта по 1\2 пор. двічі на день між їжею та бактерії - напр. біоспорин по 1 фл. один раз на добу.

Важко відповісти, чи це реакція, чи новий вірус. В любому випадку дайте смекту, багато пити і бактерії (напр. ентерожерміну, чи лінекс-форте по 1 капс на день, і спостерігати. противірусне в даному випадку важко буде підібрати.

Якщо молоко є, то даєте груди, якщо немає, то суміш рекомендовано давати 1-2 стакали на день, але основним харчуванням є тверда їжа, оріентовно це:овочі з м'ясом чи рибою, каша з фруктами чи яйцем та кисломолочка з фруктами плюс два перекуси ( тут і може бути ця суміш з печиво чи банани чи ін.).

Що робити !

Доброго вечора в нас така ситуація в сімї хлопчику 8 місяців він коли плаче заходиться білі\ сині\ і вирубу\ться і я боюсь щоб він не відключився .....вже другий раз повторилось сьогодні а раніше небуло...поможіть будьласк

Це називається РАП (респіраторно- апноетичні приступи). Можливо все в порядку, а можлива і якась неврологічна патологія.Після консультації невропатолога, якщо він виключить її, більше бути на свіжому повітрі

З пов. О.Русановська

колики

Доброго вечора,пидскажить будь ласка моий донечци 1,7р в неи повишене газоутворення,колики,спазми яки трапляються тильки в ночи вид чого вона погано спить,ни еспумизан ни чайчики з кропику та кмину не помагають,порадьте будьласка так як наш педиатер нам порадив тильки лактиале.Дякую

Найчастіше вздуття може викликатися особливостями харчування, перенесеною кишковою інфекцією (наприклад ротавірусною), чи, навіть лямбліозом чи іншим причинами. Після лактіале, якщо не пройдуть, зверніться знову до педіатра.

годування

Добрий Вечір Мому синочкові 5 місяців. з народження до 3.5 був на змішаному вигодовування Нестожен і грудне). Потім до 4.5 на самому Нестожені Два  Дні підряд під час Годування почало сильно урчати в животику і він від мовлявся їсти я поступово почала переводити на гречаний малиш в роді все нормально було але після пяти днів годування почав сильно поносити до 10 раз був Зелений кал+ температура 38.1 і почав блювати ми попали в Лікарню. Там нам Зробили всі аналізи  покапали Реосорбілакт І Глюкозу+ кололи Антебіотик Цефтріаксон в роді все пройшло Дієтолог  нам Призначила Мілупу. Аналізи Внормі Дизбактеріоза нема Пили Дома Креон і ентерол. Два тижні все було добре тепер обратно урчить в животі. Що це може бути.Дякую

Годування

Добрий вечір мому синочкові 5 місяців під час годування дуже сильно урчить у животику. Здавали кал на дизбактеріоз нічого не виявлено

Само по собі гурчання в животику не є проблема. 

У 2 місячної дитини гостряки???

Доброго вечора.підскажіть що робити,донечці 2 місяці,вага 5.600 побачила в калі гостяки.....чим лікувати?????у мене паніка де вони взялися не уявляю,ми дотримуїмся усіх правил гігієни...

Підвищена температура

Доброго дня.У доньки уже тривалий час (більше місяця) температура-36,6-37,4 і постійно скаче,як приходить зі школи 37,4-37,6 ввечері може бути 37,00 - 36.9,вранці -36,6-36,4.На початку жовтня була простуда,після неї залишилась такі скачки температури.При цьому ніяких інших симптомів не має,грається,вчиться,їсть,все як звичайно.Ні на яку біль не жаліється,інколи,якщо довго сидить за уроками можуть трохи пекти очі,з'являтись мішки під очима,буває блідою.Були на консультації в сімейного лікаря,інфекціоніста,проходили узі-печінки,нирок,робили аналіз на печінкові проби,ревмопроби,кров на цукор,розгорнутий крові і сечі.Все в нормі,лише при розгорнутому аналізу крові виявили-ер.-3,78;лімф.-58%,ШОЕ-3.,в сечі-питома вага-м/с.,кількість-30.Температура може бути в нормі-2-3 дні,потім знов підвищуватись,два тижні була від 36,4 до 36,8,тепер знов стала підвищуватись на день і спадати на ніч.Якщо лягає спати і температура підвищена,то через 30-40хв.потіє і температура спадає.Під кажіть будь-ласка,що з цим робити і до кого з лікарів звертатись,та можливо ще якісь аналізи здати.На скільки це може бути не безпечно?Наперед щиро вдячна.

Дитина погано спить

Доброго дня. Хлопчику 8 місяців у 5 місяців почав погано спати і вдень і вночі просинається без причини вдень через 10-15 хв якщо не засне знову то дуже вередує. Вночі просинається по 5-10 раз. Сон можливий тільки якщо після цих прокидань бути поруч і зразу заколисувати тоді можна протягнути денний сон до години. Дитина добре їсть і довго гуляє вдень. Також нам було поставлено гіперактивність приймали магній в6 і гліцесед але нічого не змінюється

У цьому віці діти часто погано сплять.Можуть різатися зубки, чи турбує животик. Але, найчастіше, причиною поганого сну дитини вночі може бути тривожність батьків. Ну і за режим дня не забувайте - достатній руховий режим (без перезбудження і перевтоми) та свіже повітря мають позитивний вплив на міцний сон.

Аскариди у сина 12 років

Добрий день,підкажіть будь-ласка як правильно пролікувати аскариди синові( витягнув сам з попи червяк довжиною 15 см).Чи потрібно робити профілактику від глистів дочці.,якщо темні сині круги під очима?

харчування!

доброго вечора! моєму синочку 9 місяців, так як вагу набираємо невелику 200 гр, наш педіат порадив годувати у такій послідовності: ранок- сир, кефір, день - овочеві пюре, вечір - каша і фрукти. кашу відмовляється їсти, зригує коли заставляємо, добавили в кашу вершкове масло нічого не змінилось, добавили козинне молоко, день усе з"їв і знову рвота. годуємо близько восьмої,кашу варимо на воді. що це може бути? гречку, рис і кукурудзу крупи використовуємо тм"жменька". можливо, ворто іншу марку спробувати, або годувати в першій половині дня? що нам робити??дякую

По- перше не можна заставляти дитину їсти насильно. По -друге - 200 грам за 9-й місяць - це норма. Все Ви добре даєте.Не бійтеся експериментувати у 
запропонованих межах. Педіатр добре порадив.Ще: я б радила інстантні каші, вони містять більш збалансований набір вітамінів та мікроелементів.

Чи виліковується вакциноасоційований поліомієліт!

Зробила щеплення дитині від поліомієліту оральне. Через 5 днів зявилась температура 37 градусів, почервоніння горла, легкий кашель, хрипота, а також на пару годин біля колін висипали прищі схожі на укус комара, крім того на трьох пальчиках біліє та лущиться шкіра, як при якомусь грибковом захворюванні. Апетит добрий, схоже на скарлатину, але немає висипу вже другий день, а ті висипання що біля колін не схожі на висипи при скарлатині. Весь інтернет пише про ВАП, але ніде не пише чи це проходить чи він смертельний чи може робить дитину інвалідом?

Нічого з ВАП описана картина не збігається. При ВАП параліч  завжди має зворотній зворотній розвиток. Так що Вам немає чого переживати.

Зміцнення імунітету

У мене дуже часто хворіють діти 5 і 2 роки. Старший уже 3 рік у садку, але 2 роки практично не відвідував, бо кожні 4-5 днів хворий після садка. Я вже потім його і не водила декілька місяців. А молодший завжди заражається від нього. Лікування проходить без ускладнень. В принципі, покращення загального стану є, але на садок імунітету досі нема. Я чула про деякі препарати, про які кажуть, що вони зміцнюють місцевий імунітет, такі як респіброн, ісміжен, бронховаксом, бронхомунал. Яка ваша думка щодо цих препаратів і чи можна спробувати котрийсь з них?

Звичайно, пробуйте, але порадьтеся з лікарем, коли почати курс.

Нежить, температура.

Доброго вечора!
Хлопчику 4.5 місяці, має закладений носик(нежить), постійна температура 37,5С. Були у лікаря, оглянули дитину,лікар сказав полоскати носик водичкою Хюмер,приписали свічки Лаферобіон і таблетки Лісобакт, тому що трошки червоне горло. Дитина пітніє, особливо найбільше голова. З чим це може бути повязано??? 

Це може декілька днів повязано з цією хворобою. Але,не зважаючи на літо, може не вистачати вітаміну Д. Зверніться до педіатра після хвороби і проконсультуйтеся,чи не треба скорегувати дозу віт.Д.

З повагою, О.Русановська

Так, це норма,трішки більше середньоі ваги ,але норма.

О. Русановська

дитині 1місяць

Добридень!Нам 1місяць,ми на ГВ. Моя дитинка багато зригує після їжі, їсть 10-15хв, може зризнути навіть через 2год після їжі.Це є норма?вагу вона не втрачає. Стіл норм,але інколи по трошку сиркає... Дякую за відгук

Це може бути повязано з неправильним прикладанням до грудей. Зверніться до консультанта по грудному вигодовуванню,якщо педіатр після огляду не знайде інших причин зригування.

О.Русановська

Світлий кал після отруєння.

Сьогодні п'ятий день після отруєння. Дитина (2 роки і 2 місяці) досі какає світлим. Апетит нормальний, температури не було і нема. Трохи млявий.

Може таке бути,допоки не розширите харчування. Світло-жовтий стілець (не білий) може бути повязаний з переважо молочним харчуванням.

О.Русановська

Чи можна давати дитині лише антирефлюксну суміш.

Лікар приписала дитині антирефлюксну суміш. Сказала,що можна годувати тільки нею. Чи правильно це? Суміш досить густа і в шлунку дитини загустає. Чи не завелика це нагрузка на травну систему. Поки що комбіную з звичайною сумішшю цієї ж фірми. Якщо без АР то зригує досить багато. До якого віку мають пройти зригування? Чи не пошкодить дитині тривале використання АР суміші ?

Іноді потрібно давати антирефлюксну суміш і до 6-ти міс.

О.Русановська

Дитина немає апетиту

Хлопчику 3,5 місяці. З кожним днем все менше їсть. Їв по 150 мл суміші,а зараз по 60. Вночі прокидається і їсть по 20-30 мл. При цьому є зригування. Даю антирефлюксну суміш. Здали аналіз калу на дисбактеріоз, чекаємо результат. Ще в нього трошки червоне горло( даємо Лізак і Септифрил).

Взагалі в 3,5міс в середньому повинна істи десь біля 130млх6 раз на добу. Під час хвороби (червоне горло) дитина дійсно ість менше,але потім апетит повинен відновитися. Поки давайте менші порціі і додатково додавайте пити.

О.Русановська

Малюк зригує.

Два тижні тому потрапили до лікарні з бронхітом. Нам 3 місяці. Лікували нас антибіотиками і як наслідок дисбактеріоз,діарея,блювота,зневоднення. Після виписки малюк почав часто зригувати і досить великими об'ємами їжі. Нам приписали сироп "Домрид",але ефекту від нього немає. Як боротись з зригуваннями в такій кількості? Що тільки не роблю: годую під кутом,ношу вертикально. Не допомагає. Дякую.

Давати іжу частіше і меншими порціями. Все робите правильно. До 10-14 днів повинно пройти. Має значення :годуєте грудьми чи сумішшю?

О.Русановська

Суха шкіра у дитини?

Добрий день!!! Моій донечці 2 місяці,а неі біля вушка постійно утворяеться плямка червоноі сухоі шкірочки, це дуже погано? І з народження у неі закисає очко. Окулісти сказали,що то нічого страшного але я переживае.

До 3-х місяців на очко робити масаж нососльозноі протоки (це треба показати,як робити - попитайте окулістів), якщо не пройде звуження від масажу в три міс . покажетеся окулісту.

А плямка за вушком - це треба думати, на що у дитини може бути алергія (швидше харчова).

Ольга Русановська

У дитини віком півтора місяці запор

Ще раз доброго дня. У дитини віком півтора місяці запор. Лікар призначив Дуфалак. Коли він п'є лікарсьво то какає, а коли ні то не какає. Назначили курс 21 день. Чи завжди така дія Дуфалаку? Чи не викликає він звикання.

Дуфалак п'ється без обмежень терміну. Якщо дитина на грудному вигодовуванні, то відсутність випорожнень протягом 3-4 днів, при спокійній поведінці дитини і нормальному наборі маси тіла - це норма. А при штучному вигодовуванні потрібно підібрати суміш. 
З пов. О.Русановська
дитина погано спить

дитина погано спить,йому 6 місяців,цілу ніч він крутиться,хниче,плаче,перевертається на живіт,від того будиться,даю йому груди щоб заспокоївся,поїсть трохи заспокоіться,і знову плаче,він дуже не споокійний,він не лежить спокійно постійно вивертається,так наче йому щось мішає чи болить.так вже триває 4 місяці,а останній тиждень це взагалі жах.В день він добре себе веде,спить два рази десь по 1,5 години

Зверніться до лікаря.Існує маса причин, чого дитина не спить вночі. В першу чергу виключаються хвороби, але пам'ятайте, що неспокій дитини вночі часто пов'язують з тривожністю батьків.

З пов. О.Русановська

Короткочасний біль в животі

Дитині 4 роки. Інколи скаржиться на короткочасний періодичний біль в животі. Інколи після їжі, але не завжди. Біль триває від кількох секунд до 2-3 хвилин. Жирну і смажену їжу даю рідко. Випорожнення регулярні, нормальної консистенції. Що це може бути і що робити? Чи потрібно пити якісь травяні чаї, наприклад?

Це, швидше за все пов'язано з кольками (здуттям кишечника). Бувають вони, частіше, в такому віці від перенесеноі кишковоі інфекціі чи зараження глистами чи лямбліями. Вам потрібно підібрати харчування, з вітрогонних чаїв будуть добрі фенхель, аніс, кріп, кмин (вживають як відвари). Але все ж потрібно вияснити причину здуття. Зверніться до гастроентеролога.
З пов. Ольга Русановська

Болі в животику у шестирічного сина

У мого шестирічного сина кожного вечора болить животик при цьому він відчуває позиви в туалет але як правило пісяє мало. Ми пройшли курс лікування від гостриків, робили жовчегінні процедури і все на якийсь час припинилось,а тепер болі в животику,що робити?

Має значення , де болить живіт, які болі, тобто замало інформації. Якщо мочиться часто і по- трошки- зверніться до уролога.
З пов. О.Русановська

Затяжний нежить+кашель

Доброго вечора!Моїй донечці 2 роки. Вже практично нежить 3 місяці- зникає тільки на кілька днів. Все це супроводжється кашлем. Пройшли 2 етапи лікування антибіотиками, останній закінчили 2 тижні тому -10 днів "Фромілід"+промивання носа, судинозвужуючі краплі, також антибактерійні при зелених виділеннях, також сиропи від кашлю та антигістамінні. Порадьте, як нам далі лікуватись?Декілька днів виділень не було,але 2 дні тому почались знову,кашель так і не пройшов на 100%. Дякую за допомогу!

Зверніться до ЛОР лікаря. Лікування потребує огляду і динамічного спостереження.
З пов. О.Русановська
 

Лейкоцити в крові при отиті

Добрий день!Моїй доці 4 роки 10 міс., у нас гнійний отит, трохи червоне горло, насморк, покашлює.Здали аналізи крові і сечі, у аналізі крові лейкоцити - 17.5, ШОЕ - 20, решта показників у нормі, а у аналізі сечі теж лейкоцити 14-16, трохи білок - 0.003.Наш ЛОР сказав, що для отиту це дуже високі лейкоцити(що мали б бути 7-макс.10), і що можливо у дитини ще іде запалення нирок. А педіатр сказала, що при гнійному отиті у дитини це допустимий рівень лейкоцитів, а у сечі лейкоцити тому, що лейкоцити в крові і це "токсична нирка".От у мене питання чи можуть бути такі лейкоцити при отиті, чи все таки є ще якесь запалення?

Антибіотики і так потребує дитина. Підбираються такі, щоб лікували і нирку, і отит. І контролювати треба і сечу, і вухо. Стан такий, що обидва праві.

З пов. О.Русановська

Високий білок в сечі дитини

доброго дня моєму синочкові 1,3 в нас вже 6 місяців високий білок в сечі 0,33 робили урограму все в нормі нам призначили пити 3 місяці енап але нічого неміняється також в нас виявили аскариди чи може білок підвищуватися через аскариди також якщо можете порадьте чим їх можна вивезти бо ми вже пили пірантел тотім через 2 тижня пили вермокс і ніякого результату

Білок в сечі 0.033 г/ л допускається в нормі. Подивіться уважно, які Ваші показники. Якщо білок в сечі зберігається, треба провести подальше обстеження (насамперед правильно зібрати сечу, далі загальний аналіз крові, біохімію крові на ниркові проби). З аскаридами можуть бути і гстрики. вони також це можуть давати.
З пов. О.Русановська

Ребенок при ходьбе кладет одну ножку внутрь пальчиками

Добрый день) моему ребенку год, он очень активный, не сидит на месте ни секунды, месяцев с 9 самостоятельно стоит в манеже, с 10 месяцев попробовав ходьбу все время ходит около дивана или за ручку, и я заметила что правую ножку он как бы ставит пальчиками внутрь, на ставили диагноз дисплазия левого тазобедренного сустава, тогда почему он ставит правую ножку не правильно, помогите пожалуйста, что делать?

Треба звернутися ще раз до ортопеда і невропатолога. Таке може бути, і з часом пройти від спеціальних масажів. Але все ж зверніться до лікарів ще раз.
З пов. Ольга Русановська

На декілька секунд це нормально. Якщо іх тривало нема і вони не опускаються, зверніться до хірурга планово.
З пов. Ольга Русановська

Коли дитина хворіє мало мочиться

Доброго дня. Моїй доні 4 роки і в нас виявилась така закономірність,коли ми хворіємо ОРЗ, то дуже мало раз починає мочитись. В обід а то і ближче до вечора може помочитись перший раз і це після ночі. Робили аналіз сечі педіатр сказала що все нормально. Може нам потрібне якесь УЗД чи що, скажіть, будь-ласка. І в другої доні таж картина їй 9 міс.

Обовязково відпоювати дитину під час хвороби.  А в загальному можна Узо нирок і "ниркову біохімію" зробити. Все ж таки попробуйте з відпоювання під час хвороби. Це приблизно близько літра на добу, якщо тоді не їсть.
З пов. Ольга Русановська

Сину буде 11 лютого 4 місяці і він став неспокійним

моєму сину буде 4 місяці і він постояно плаче і завжди спить. А коли просинається то завжди він всажає пальчикі в ротик. і ще останім часом він не може сам покакати, скажіть будь-ласка що це може бути

покажіться педіатру.
це можуть бути просто зуби, але і ,на жаль, більш серйозні проблеми. 

З пов. О.Русановська

Після хвороби дитина 1,2 місяці уже другий день не їсть

Доброго дня!моїй донечці 1,2 місяці вона вже 2 день нічого не їсть,тільки п'єі смокче груди(але молока в мене практичнр немає груди в нас були тільки засинати)вже 6 день як ми хворіємо,температури немає 2 день,але навітт коли була температура вона їла хот Хоть і трошки.підскажіть як бути?а покашлює трошки і захриплий голос,ми дихаємо небулайзером,прмймаємо лімфоміозот.дякую

Потрібно показатися лікарю. Апетит вже потрохи повинен був почати відновлюватися. Небулайзером дихайте до огляду. Варта на ніч дати щось протиалергічне, що Вам вже призначали.

З пов. О.Русановська

У дитини стілець зеленуватого кольору (на штучному вигодовуванні, НАН кисломолочний)

Доброго дня. Дитині 1,5 місяці. На штучному вигодовуванні(NAN кисломолочний). Появився калл зеленуватого кольору. До цього три дні не міг покарати самостійно,тільки за допомогою гліцеринових свічок. Почав зриву ватри частіше,але кількість незначна( не фонтанами). Почуває себе добре, спить,від їжі не відмовляється. Давала йому грудне молоко,але молока вже немає і від того часу в нас проблеми . Дякую.

Зелений стілець на НАН це нормально.Якщо запори припинилися, то їжте його надалі.
З пов. О.Русановська

Малюк не може сам покакати.

Добро дня. Синочку 1,5місяці останні 5 днів какає раз на добу і то зі свічкою тільки. Був на змішаному вигодовуванні але через лактаційний криз к-ть молока зменшилася і він перестав качка ти. Чи може дитина звикнути до свічок? Як налагодити його харчування так щоб він какав самостійно?

Треба збільшити частку грудного молока : заспокоїтися мамі, відпочити їй, годувати частіше грудьми, відновити нічні годування грудьми. Також підібрати суміш, а взагалі зменшувати кількість суміші зі збільшенням частки грудного молока.

З пов. О.Русановська
Моїй дитині 2,3 м важко ходить в туалет

Добрий день моєму сину 2.3м весь період він важко ходить в туалет стул жовтого кольору дуже збитий в туалет ходить рідко з болями і криками приходиться давати послаблюючі поганий апетит багато пє молоко загалом даю козине розбавляю з водою педіатр призначав лінекс.панкреатин.Що робити я боюсь щоб у дитини небуло обсунення прямої кишки

Треба підібрати відповідне харчування. Це основа нормалізації випорожнень. Усунути психологічні причини закрепу. Можливо у дитини анемія. А тоді виключити вроджені аномалії розвитку кишечника.

З пов. О.Русановська
моїй дитині 2,3м важко ходить в туалет

Добрий день моєму сину 2.3м весь період він важко ходить в туалет стул жовтого кольору дуже збитий в туалет ходить рідко з болями і криками приходиться давати послаблюючі поганий апетит багато пє молоко загалом даю козине розбавляю з водою педіатр призначав лінекс.панкреатин.Що робити я боюсь щоб у дитини небуло обсунення прямої кишки

У дочки 4,5 місяці нежить вже 3 дні і почав хрипнути голос

Моїй дочці 4,5 місяці в неї нежить вже 3 дні і почав хрипнути голос і підвищилась пітливість,особливого голови, температури нема. Наш доктор сказав що це через насморк і чистити носик потрібно і все. Для носа використовуємо морську водичку

Носик чистіть. А от захриплість голосу - це гірше. Вночі, якщо щось буде гірше (наприклад, утрудниться дихання) дасте 2-3 мл іпубруфена (від температури) і обовязково покажетеся лікарю. В любому випадку дитина повинна отримати багато рідини (груди чи пиття при штучному вигодовуванні) і дихати свіжим повітрям (прибл 18-20°С). Якщо у дитини погіршиться вночі дихання (зявиться задишка), то треба викликати швидку.
З пов. Ольга Русановська

У дитини виявлені аскариди

Доброго дня! В моєї старшої дитини ( 2 роки 10 місяців ) виявлені аскариди. Чи треба робити профілактику молодшій (пів року) ? Дуже переживаю.

Ні. Заразитися аскаридами від людини неможливо. Але з аскаридами можуть бути гострики. Тому меншій поофілактичне лікування варто призначити. Це одноразово пірантел суспензія. Згідно ваги. І не тільки ій, а і всім членам родиниЗ пов. Ольга Русановська

Рвота у ребенка 1,4 года во сне! !

За ночь повторилась несколько раз, температура 36,5, поноса нет! Утром поднялась температура до 37,3, рвота повторилась! У ребенка булькает-урчит в животике, наблюдается вялость, сонливость! Поили водой, грудным молоком! Поили не по ложечке, а сразу сколько выпьет!
Что предпринять? нужно ли кормить и чем? куда лучше обратится в выходной день? спасибо!

Важливо відпоювати. Зверніться в приймальне відділенні інфекціі. Треба підібрати таку дозу,щоб рідина втримувалася в організмі. Будьте обережні- це може бути інфекція. Все ж таки зверніться за консультацією в лікарню.
З пов. Ольга Русановська

Чи потрібне хірургічне втручання???

Добрий день! Моїй дочці (16 років) в неї діагноз Пролапс мітрального клапану 1 ступеня з недостатністю СИо, ВСД за змішаним типом. Загрозливо по ревматизму. І вона весь час закачується в транспорті. Є болі в області серця. Ми весь час лікуємось але нічого не допомагає. Скажіть будь ласка чи потрібне хірургічне втручання???

Пролапс мітрального клапану хірургічним шляхом не лікується. Зверніться до дитячого кардііолога. Відбір хворих на оперативне втручання проходить завжди через нього. 

З пов. О.Русановська

Без огляду дитини важко щось сказати. зверніться до педіатра чи дитячого гастроентеролога. Це може бути і тимчасово на фоні прорізування зубів, а може бути проявом ферментативної недостатності.

З пов. О.Русановська

Доньці 5 місяців, пiд час кожного годування (ГВ) какає слизом

доброго дня ...моiй донечцi 5 мiсяцiв..грудне годування,уже два днi какаэ пiд час кожного годування слизом i неперетравленим молоком...дитина активна,iсть,спить добре

Попоіть іі смектою: по 1/2 пакетика розвести в 50 мл води двічі на день і зверніться до лікаря.
З пов. Ольга Русановська

Сину один рік, поносить другий день

Добрий вечер. мому синові один рік і він поносить другий день давала смекту, нуфуруксазин, навар рисовий нічого не помагає температури немає животик не болить підскажіть будь ласка що робити????

Має значення,скільки раз стілець на день. Даєте багаио пити і зверніться до лікаря.
З пов. Ольга Русановська

Коли можна давати прикорми

Синочку трохи більше 3 місяців, з 3 місяців почала давати соки (буряк, морква,яблуко) скажіть будь-ласка з коли можна давати прикорми рис гречку манку

Всі прикорми дають з 6-ти міс. Буряк  і його сік з 9-ти, а морква, яблуко і сік з 6-ти. Першими кашками можуть бути рис, гречка, кукурудза, а манка з 8-ми міс. Першим прикормом краще дати овочі, а в 6,5 міс мясо. А каші з 7-ми міс.

З пов. О.Русановська

як правильно приймати вітаміни вітрум кідз?

Раз у день чи через день? бо я зустрічала і таку і таку інструкцію для одних ітих самих вітамінів

Залежно від віку. Подивіться застосування згідно віку.
З пов. Ольга Русановська

На фоні  годування грудьми дитина отримує з маминим молоком і мамині гормони. Нічого страшного. Проконтролюйте це після припинення грудного вигодовування. Повинно все нормалізуватися.

З пов. О.Русановська

Препарат Зентел

Чи треба прймати сорбенти і жовчогінні під час лікування Зентелом?

Якщо лікуєтесь від гостриків чи аскарид - не обовязково. Але якщо дитина вже має висипку, чи інші прояви алергії плюс глисти, чи лікувати зентелом збираєтесь токсокароз чи лямблії - звичайно, треба

З пов. О.Русановська

У моєї дитини (2,7 роки) досить часто бувають стоматити.

у листопаді я змащувала ротову порожнину таким розчином:олія обліпихова 15 мг, борний спирт 5 мг, 5 ампул вітаміну В12, 0,5 мг флуконазолу. Після цього в нього почався дисбактеріоз (діагноз я сама поставила), а потім на сідничках зявилася висипка, і знову набрякла ротова порожнина, після цього на губах вискочив герпес. Порадьте, будь - ласка, що з цим усім тепер робити? У лікаря ми не були.

На губі герпес можна помазати вратізоліном. Просто він дозволений з 7-ми років. Головне,щоб дитина його не злизувала. А з приводу рецидивуючих стоматитів варта звернутися до лікаря,в тому числі і до імунолога.
З пов. Ольга Русановська

Стілець світлого кольору

Добрий деь, моїй донечці 2.5 рочки, ходить у диятчий садочок. Тиждень тому у неї почався пронос жовтуватого кольору тривав - 1.5 дні, але не дуже частий. ОТ вже тиждень часу у неї стілець білого кольору, подібний до глини густої консистенції. А тепер дитина перестала практично пісяти, зранку, в обід і ввечері все, але при тому що пє нормально так як пили і погіршився апетит. Скажіть будь-ласка, щ це може бути, до яких лікарів звертатись.Дякую.

Чим швидше зверніться до інфекціоніста. Це може бути ентеровірусна інфекція,але треба б виключити гепатит.
З повагою - О.Русановська

Маленька,п"ять місяців, температура 37.6 і вона плаче і плаче я не знаю чому

Доброго вечора.дві неділі назад захворіла дочка 8 років,потім старша тепер набралася маленька їй п"ять місяців.зараз температура 37.6 і вона плаче і плаче я не знаю чого лікарка сказала що можуть зуби різатися ,але нічого нема такого щоб було видно що

Вам необходимо обратиться за осмотром и консультацией к педиатру. Или задайте свой вопрос нашему педиатру на сайте: http://ditvora.com.ua/faq_ask
це можуть бути і вушка і фарингит (болить горлечко) і животик. Іноді достатньо дати вібуркол, а іноді бувають і набагато серйозні ситуації. Якщо плач не проходить, зверніться до лікаря ще раз. Зубний біль все ж таки повинен знятися знеболювальними.  

З пов. О.Русановська

Лікар гомеопат в Мукачеві

Підскажіть будь ласка мені адресу хорошого лікаря гомеопата в Мукачеві. Буду дуже вдячна!

На жаль, в Мукачеві не знаю лікаря-гомеопата.
З пов. О.Русановська
Від адміністрації сайту Дітвора:
Для довідки: в Ужгороді є лікар-гомеопат, якого форумчани Дітвори хвалили: 
Ужгород, ул. Можайского, 22 кв.10. Понедельник, вторник, пятница с 17.00 до 19.00 Моб.тел. 050-193-9039 E-mail: skodarik@gmail.com
Сайт: http://www.homeopat-ua.org/shkoda.php

Дитина (2,5 міс.) не хоче їсти після прийняття антибіотика

у дитини піднімалась температура добу до 38,6 дала антибіотик амоксиклав 125г три рази по 2,5 мл температура минула але виник дизбактеріоз в животі буркає, поносить даю біфідумбактерин, дитина їла 90 г суміші зараз не хоче навіть 30 г починає в животі бурчати і вона випльовує соску, що робити чи це пройде?

Повинно пройти. Але я б радила звернутися до вашого педіатра для можливого призначення препарату для покращання засвоєння молочного цукру (лактази) чи бактерій,що покращують іі перетравлення. При неефективності навіть можлива зміна суміші. Але я б радила ,під контролем ваги дитини( нагляд лікаря) ,пару днів потрошки збільшувати обєм. Краще спочатку частоту,а потім обєм.
З повагою, Русановська О.В.

Дитина 2 р. 9 міс. приймає гемоферон, підвищені лейкоцити в аналізі

Дитині 2 рочки 9 місяців. Ми приймаємо гемоферон для підняття гемоглобіну. Скажіть будь-ласка чи добрі аналізи, що може бути причиною високих лейкоцитів? На вигляд дитина активна і здорова.
Сьогоднішні аналізи: гемоглобін - 116, лейкоцити -4,0*10(9), базофіли - 1, еозинофіли -5, Нейтрофіли: палочк. -1%, сегмент. -10%; лімфоцити - 78%, моноцити 4%, ШОЕ -3.

Тут лейкоцити навпаки, знижені. А лімфоцити збільшені. Картина крові нагадує стан при ГРВІ. Раджу через тижні два зробии контрольний аналіз.
З повагою, Русановська О.В.

Стілець світлого кольору у дитини 2 р. 7 міс.

Привіт. Мому синочку 2.7 він в мене п'є багато молока він став світленьким какати, а так практично істи нічого не хоче. Чи можливо це не в цьому причина. Підкажіть що мені робити. Сеча нормальна.

Світлий стілець може бути від вживання великоі кількості молока. Зверніться до педіатра чи гастроентеролога. Це можуть бути глисти, іноді,тривожність дитини, треба переглянути його харчування та, вияснити можливу недостатність заліза чи вітамінів тощо.
З повагою, О.Русановська

Сину 6 років, вночі часто ходить під себе по-маленькому

Моєму сину 6 років він в ночі часто ходить під себе по-маленькому. Що робити?

Вам потрібна консультація уролога ( нефролога) і невропатолога. Ця проблема вирішується комплексно.
З пов. Ольга Русановська

Як зменшити біль у грудях при їх рості?

Мені 10 років. У мене ростуть груди. При випадковому доторканні чи легкого биття чи навантажинь на них вони болять!!! З мамою не дуже хочеться про це говорити. Є на ці свої причини.

Все добре. В 10 років це нормально. Ти  дорослішаєш. Не переживай. З пов. Ольга Русановська

Алергія чи родові прищики?

Доброго вечора! Допоможіть розібратися. Дитині 4 тижні. Коли їй було 2 тижні, то на личку почали з"являтися білі прищики. Спочатку на щічках, потім на носику і лобі. А пізніше густо-густо по всьому личку. Через деякий час почали рідшати. Зараз їх не так багато, але все рівно продовжують з"являтися.Зараз трохи на щічках, підборідді на голові у волоссі, на плечиках, на верхній частині грудей та спині і на ручках до ліктів. Дитина повністю на грудному вигодовуванні.

Відповідає дитячий алерголог Алла Петрищак:  Дитину потрібно оглянути у лікаря. 

Краще його позбутися, адже щеплення - це навантаження на організм. З іншого боку, якщо немає симптомів, то після 3-х місяців стафілокок вже не так шкодить.
З пов. О.Русановська

Дитині 3,5 роки - підвищені лейкоцити

Дброго вечора!Дитині 3,5роки у неїповишені лейкоцити 11,5 лікар сказала не звиртати на це уваги,варто нам периживати,і чи потрібно шукати причину їх повишення?

 Пошук причини може потребувати проведення великого кола обстеження. Це може бути в наслідок хвороб, що не несуть загрози здоров'ю Вашої дитини, але, на жаль може бути початком важкої патології. Тому раджу Вам проходити регулярні медичні огляди і у випадках захворювань у дитини звертатися до лікаря.На жаль  Вам в такому режимі   не можу відповісти більш чітко на запитання, адже дуже мало інформації. 
 
Ольга Русановська

Дитина 3 роки впісялася біля горшка. А зранку говорила, що ніяк не може попісяти.

Доброго дня, моїй дитині майже 3 роки, сама ходить на горшочок з 1,5 року, а сьогодні на вулиці впісялася, вже після сну і йшла на горшок, не донесла і знову впісялася біля горшка. А зранку говорила, що ніяк не може попісяти. Що це таке може бути???

Часто такий стан повязаний з інфекцією сечовивідних шляхів, у дівчинки це може бути інвазія гостриками. Обовязково зверніться до лікаря, і для початку здайте аналіз сечі загальний.
Ольга Русановська

Що в першу чергу потрібно ставити в аптечку їдучи з дитиною в машині 25год поспіль?

Добрий день!пані Ольга,знаючи Тімура,порекомендуйте нам самі необхідні ліки,тому що їдемо в Грецію на машині(він виріс в машині,але так далеко ще не їхали) і приблизно собі склала список припаратів але хочу кваліфікованої поради! Дякую! до зустрічі!

Подивіться список рекомендованих ліків на сайті кабінету педіатра   http://pediatr.uz.ua/ в розділі " збираємось у відпустку.
Ольга Русановська

У моєї дитини храпи і мокрота в горлі (він не може викашляти ) вже 2 місяці

Добрий день.В моєї дитини храпи і мокрота в горлі (він не може викашляти ) вже 2 місяці і була алергія,незнаю на що саме,але часто,я звернулася до лікаря, вона посадила його на дієту, йому 9 місяців, незнаю чи це правильно,підкажіть.І

Варто звернутися до Вашого лікаря , можливо він направить дитину і до ЛОРа, а на рахунок дієти - яку саме дієту Вам призначили?

Моїй донечці 4,5рочки...у неї кашель уже другий місяць

Доброго дня.Моїй донечці 4,5рочки...у неї кашель уже другий місяць,аналізи в нормі,легені чисті,вже незнаєм що робити....А кашель такий ніби щось у горло попало....у ночі спить спокійно...поможіть будь ласка..

Для правильного встановлення діагнозу потрібно комплексне обстеження, можливо, консультації ЛОРа, алерголога, пульмонолога, деякі додаткові обстеження. Причин кашлю у дитини є маса і без очної консультації виявити їх надзвичайно важко.
Ольга Русановська

Відповідь вам може надати лише лікар-спеціаліст, враховуючи ваш спосіб життя та стан здоровя.

Дитина кашляє і насморк.ШОЕ 26. Зробили МСКТ органів грудної клітки: права та ліва легеня без видимих вогнищевих та запальних змін;всі показники аналізів сечі нормальні, аналіз крові всі показники нормальні окрім шое-26 діагнозу ніякого

Запитання експерту Дитина кашляє і насморк.ШОЕ 26. Зробили МСКТ органів грудної клітки: права та ліва легеня без видимих вогнищевих та запальних змін;всі показники аналізів сечі нормальні, аналіз крові всі показники нормальні окрім шое-26 діагнозу ніякого. Що це може бути, які обслідування ще потрібні

ШОЕ - показник сам по собі нічого не означає. Натомість сам показник може нормалізовуватися після перенесених хвороб, зокрема інфекцій досить тривало(до 2-3 х тижнів)  Потрібне подальше спостереження або обстеження.

У дитини хронічний тонзиліт

Добрий день підскажідь будь-ласка мойому сину (5 років) поставили діагноз хроніческий тонзилит і прицьому дитина кашляє коли вживає їжу. Чи може дитина кашляти при хронічному тонзиліті. Підскажіть чим можна його вилікувати.

Зверніться до Лор-лікаря. Кашель: може бути повязаний з іншими причинами.

Кашель

Доброго дня. Моєму хлопчикові 1 рік та 2 міс. Минулого тижня в четвер появилися сопельки, а на наступний день почав кашляти та була температура 37. Я давала Флавамед та Оспамокс,вже пройшов тиждень а кашель не проходить, температури вже немає. а ще є припухлості на яснах. Скажіть будь ласка що робити.

Раджу Вам звернутися до лікаря. Потрібен оляд.

Провітрюйте приміщення(у відсутності  там дитини) і дотримуйтеся температури 20-22градуси і вологості повітря в приміщенні біля 50%.

Причини поганого апетиту, вірніше його відсутності.

ДОброго дня. Дитині рік і 2 міс. -знаходиться на грудному годуванні, крім молока( включно зі склянки), деяких фруктів дитина практично не їсть. 2-5 ч. ложок це максимум, вага 9 кг. Аналіз крові в нормі, загальний стан задовільний, дитина активна. Яка може бути причина? що нам робити? які аналізи чи методи обстеження ви порадите?(якщо потрібно) В дитинстві тато дитини теж був значно менший за ровесників, і таким же апетитом. Зі старшим сином таких проблем нема. Дякую за увагу.

Така ситуація може змінитися після відлучення дитини ввд грудей. Але, звичайно потрібно додаткове обстеження, яке, краще призначити після огляду лікаря. Можу тільки нагадати про найчастіші причини: психологічні, глисти, анемія, а точніше латентний дефіцит заліза, нервово- артритична аномалія конституціі, яка не вважається діагнозом тощо.

Високе ШОЕ після курсу антибіотиків (лікували ниркове захворювання)

доброго вечора. Моїй дитині 7 років їй поклали діагноз ниркове захворювання . Пролікувавшись курс антибіотиками ми здали кров і в неї ШОЕ 45. Скажіть будь ласка що нам робити дальше? Чи таке можливо? Дякую

ШОЕ може ще бути якійсь час високим. Однак все одно Ви повинні  ще не один раз контролювати сечу.  Так що зверніться до нефролога або до вашого педіатра для подальшого спостереження.

Попрілості

В дитини сильні попрілості на попці,появилися прищики і ранки.вже тривають кілька тижнів. Наш педіатер виписала крем,але як потім виявилось це звичайний крем під підгузник!нічого не допомагає, підмиваємо слабким розчином марганцівки, два рази в день повітряні вани,переодягати кожні три год, пробували мастити соняшниковою перекипяченою олією! Скажіть будь-ласка,як ще можна вилікувати такі попрілості,може є якісь ефективні народні методи?

Пробуйте змінити памперси. В загальному Ви все правильно робите, просто все ж таки зверніться ще раз до педіатра, щоб він змінив вам крем. Дійсно в більшості  випадків  крем з цинком (під підгузник) часто допомагає.

Коли починати давати дитині воду

Дитині один місяць,перебуває лише на грудному вигодовувані,з якого часу можна починати давати дитині воду,коли та в яких порціях?дякую!

Без медичних показань дитина на грудному вигодовуванні не потребує додаткового пиття, якщо дотримуються вимоги по температурному режиму та вологості приміщення, де перебуває дитина.

Дитя довго спить вночі

Доброго дня! Моїй дитині 1 місяць, ми кладемо іі спати стабільно в 10-10.30год,а просинається вона аж в 6-7год,вдень їсть через дві три години,зранку майже не спить!чи може такий сон вплинути на прибавку в масі?і чи потрібно іі будити вночі?

Все залежить від ваги на сьогоднішній день. Як правило діти з вагою менше 3-х кілограм "просипають" достатню надбавку ваги, але далі вони прокидаються і вимагають їжі. Тому те, що зранку Ваша дитина вимагає їжі  - це те, що вона не доїла вночі. Якщо теперішній графік Вам прийнятний - можете оріентуватись на бажання дитини, просто не давайте надмірно переповнюватись грудям молоком, а то пізніше останнього може стати менше. 

скажіть будь ласка у доньки виявили лямблії

скажіть будь ласка у доньки виявили лямблії ,дитині 1.5 р.виписали каплі "настоянка номер 7"від коралового клубу,її потрібно давати 25 днів,дитина на фоні тих лямблій відмовляється взагалі від будь якої їди крім суміші нутрілон зранку і вночі,що можна дати таке щоб прибув апетит і немучити її тими каплями місяць часу

Лямбліоз – штука не проста. Нагадаю Вам деякі відомі факти про лямблії:А) Жовч, що виділяє наш організм згубно діє на лямблії, тобто при достатньому відтоці жовчі лямблії не виживають в активній формі в кишечнику, а тим більше в жовчовивідних шляхахБ) За даними вітчизняних авторів 100% дітей, що відвідують дитячий  садочок в Україні заражені лямбліями.Тому раджу знову звернутися до того лікаря, що Вам призначив лікування і, з урахуванням виявлених фактів відкоригувати його.

Як навчити двомісячну дитину самостійно какати?

Дитина зараз на змішаному кормлінні, догодовую сумішю Хумана біфідус пили симбітер 2 курси, не допомогло, дуфалак, нормазе, постійні коліки, дитина не спокійна.

На жаль без огляду вам важко допомогти. Це може проявом і алергії і дизбактеріозу і маса інших причин.

лікування гельмінтів

Лікар порадив провести профілактику гельмінтозу 3-й дитині.В аптеці порадили гельмінтокс,ентеросгель і галстену.В якій послідовності все приймати.Які препарати порадите ви.

Для профілактики я зазвичай обираю листопад місяць, коли будуть перші морози, що трошки промерз грунт і тоді найбільш універсальним може бути препарат альбендазолу, але заочно я б Вам не  призначала, оскільки потрібно все-ж таики знати Вашу дитину, щоб пройшло все без ускладнень.

Без призначення лікаря дитині до року можливо капати різного роду краплі, що містять фізіологічний розчин(по типу саліну або но-солю) або морську (океанічну ) воду, без якихось  домішок.  Гострий нежить повинен пройти за тиждень чи з лікуванням чи без.

Пієлонефрит????

Порадьте будь-ласка! Дівчинка 2р. раптово піднялась темп.до 38.6,сеча норма,наступний день-блювала і поносила,лікували як кишкову інф.На 8-й день алергічна висипка по всьому тілу,температура 36.8,аналіз сечі:руакція-лужна,білок-0,165,епітелій-3-4,лейкоц.-все п/з густо,є бактерії,ур.оксселати,мутна!У березні побороли двобічний рефлюкс!Чи може він рецидивувати?

Звичайно, потрібне обовязкове лікування. Рефлюкс – це може бути і рецидивуючим. А зараз потрібним є лікування в першу чергу інфекції.

На жаль тільки за аналізом крові винести якесь заключення  важко, потрібен огляд лікаря, але, для Вашої втіхи , можу зауважити тільки одне: такі показники 6-місячної дитини можуть бути і в нормі. Зверніться все ж-таки до лікаря для огляду.

Мою дитину вибрали для здачі аналізу із вени на коклюш

Доброго дня!Моїй дитині 4 роки!Вона дуже рідко хворіє,але вчора до нас приїхала участкова медсистра і сказала що мою дитину вибрали для здачі аналізу із вени на коклюш!Я не розумію чому,Можливо їм потрібно здати план?

Порозмовляйте з лікарем, адже на будь-які  планові медичні втручання повинна бути згода батьків. Причому ВИ повинні отримати інформацію про них. Так виглядає, що вам запропонували здати аналізи для визначення напруженості імунітету від кашлюку у вашої дитини. Не думаю, що вам варта сприймати це як експеримент, адже такі дослідження періодично проводяться і дають інформацію не тільки про захист конкретно Вашої дитини, а про стан колективного імунітету. Якщо Ваша дитина дуже важко переносить такі маніпуляції Ви можете відмовитися. Приймати рішення Вам.

кашель, нежить

Доброго дня!!Мому сину 6 міс.В 2 міс він перехворів на бронхіт,до 5 міс покашлював,і була нежить. ми пройшли 3 сеанси дренажного масажу та інгаляції і все нормалізувалось.Зараз має знову кашель та прохідні хрипи, нежить вже 10 днів, темп нема, апетит хороший, дитина активна.Давала ереспал, потім пектолван ц, називін, риназолін.Кожен препарат по 7 днів.Вночі кашель не турбує, носиком дихає, а от вдень-вологий кашель, нежить.Робили масажі, та хрипи не проходять-легені та бронхи чисті.Дякую.

Не дуже зрозуміла ситуація - хрипи не проходять, а легені і бронхі чисті. Причин кашлю є маса, потрібний огляд лікаря. Дуже виглядає на те, що проблема в носі, тобто потрібно не тільки огляд педіатра, а і ЛОР лікаря, а можливо і додаткові обстеження.

Всі каші, овочеві пюре, риба, мясо, курячий жовток, сир, кефір, йогурт, масло, олія, фрукти у вигляді соків і пюре, молоко коровяче ( наприклад в кашах). Все у вареному або приготовлене на пару, фрукти у сирому вигляді.

Харчування за групою крові дитини

чи правильно застосовувати в дитячому харчуванні дієту за групою крові.

Дуже складно відповісти декількома словами. Але, якщо коротко, то дитина в першу чергу повинна отримувати раціональне, органічне і збалансоване харчування, а зосереджуючись тільки на харчуванні по групах крові, можна звузити асортимент корисних для вашої дитини продуктів.
З пов. - О.Русановська

поганий сон

Здрастуйте!Синульці рік сім місяців(10 кг, 81 см). Їсть те, що й дорослі та мамине молочко вдень перед сном та ввечері(протягом дня не просить)Погано їсть молочні продукти(буває, вдається за день випити 100 гр. кефіру чи печиво з молоком)Останнім часом почав вночі часто просинатися, плаче, спочатку навіть їсти не хоче, коли пропоную. Раніше за ніч прокидався раз чи два аби під їсти, тепер-5-10, досі(ще з народження,тільки то більше, то менше) пітніє голівка при годуванні, став лякливим, не таким жвавим, останні 5 днів помічаю, що періодично піднімається температура(не висока, близько 37, 37,5)Наш педіатр знову каже, що це все нервове, а просинається і температура, бо зубки прорізуються(по кілька за раз, зараз ніби призупинили ріст) Ви писали про профілактичне вживання аквадетриму, я вже придбала, будемо капати по одній каплі на день(наш педіатр чомусь не розуміє доцільність!)Чи можуть бути такі симптоми проявом чогось іншого?

Складно Вам відповісти без огляду. Може бути, що підвищення пітливості пов'язане з недостатністю вітаміну Д. Однак слід пам'ятати, що почався сезон більшої інсоляції, а також важливо не передозувати віт. Д3, тому питання давати чи не давати і яку саме дозу давати варта все ж таки вирішувати, порадившись зі своїм педіатром.
З повагою - О.Русановська

прорізування зубків

добрий день! дитина 4.5 місяців,вона в мене засовує кулачки в ротик,приходить вечір вона аж пищить і великою силою засовує кулачки іграшки в ротик,чи можуть бути прорізування зубків ?

Дуже подібно на прорізування зубів. І вік підходить.

в роддомі не робили прививку на бцж,що тепер робити?

дитині вже 4.5 місяця,кажуть що будкть контролювати але ніяк неконтролюють,що робити в цьому випадку

Постачання БЦЖ вакциною забезпечується державою. Правда останнім часом з нею постійні перебої. Як правило дільничі педіатри тримають на контролі дітей без БЦЖ, і коли вакцина з'являється (вона 20-тидозна), батькам повідомляють про можливість вакцинувати дитину. Якщо дитині більше 2 місяців, перед вакцинацією БЦЖ потрібно провести Реакцію Манту.

Це може бути пов'язано з будь-якою інтоксикацією (глисти, різного роду інфекції, поганий сон, стреси тощо). Потрібно звернутися до педіатра для обстеження.

Стул у дітей віком 8-9 років з темними рисочками.

Стул у дітей віком 8-9 років з темними рисочками. По хорчуванню відслідкувати не вдається. Чи можуть це бути гельмінти.

Гельмінти, частіше гострики - світлі. Потрібно здати кал на скриту кров. Це можуть також бути і волокна бананів.

Аналіз крові у сина (10 років) показав підвищену кількість моноцитів

Доброго дня!аналіз крові у сина (10 років)показав підвищену кількість моноцитів (на 100 лейкоцитів)- 13,8, моноцити (абс)-1,03, еритроцити-4,75, гемоглобін в еритоц.-27,8.Перед цим не хворів. Що це може бути і що робити?Заздалегідь вдячна.

Найчастіше підвищення моноцитів свідчить про перенесену вірусну інфекцію, відхилення не значні і за іншими параметрами. Зверніться до лікаря, адже діагноз ставиться не тільки за показниками крові, а і при огляді дитини.

Доброго дня. В мене є запитання щодо прорізування зубів.

Моїй донечці 7 міс і 20 днів. В неї по сьогоднішній день немає ще ні одного зуба, це нормально? Підскажіть будь-ласка коли має прорізатись перший зуб? Заздалегідь вдячна.

За підручником - перші зуби прорізуються в 3-4-6 міс.Але у вашому віці не варто дуже сумувати. Лікар- педіатр оглянувши дитину, може побачити контури зачатків зубів. Однак, дещо запізнюються в прорізуванні зуби, наприклад, при недостатності вітаміну Д, або в деяких родинах по спадковості.

В дитини ( 2 роки) моча рожево-червоного кольору

Добрий вечір. В дитини ( 2 роки) моча рожево-червоного кольору. Здали аналізи, лейкоцити 8-12, солі 1+, епітелій 1,3, і сліди білка. Лікарі не можуть пояснити що це. Температури нема, апетит хороший, активна.

Якщо в аналізі сечі все спокійно, то варто переробити його в іншій лабораторії, але не варта забувати, що сеча може забарвлюватися природними барвниками (коли дитина, наприклад, їсть буряк) або лікарськими препаратами.

Другий місяць запалене горло і білі плями. Дитині 2,6 року

Доброго дня. У мого синочка (2,6 р.) вже другий місяць запалене горло і були білі плями... лікувались ми різними способами: гомеопатією, полосканнями, хлорофіліптом, люголем...і навіть біопароксом - до кінця не доліковується. Поч.антибіотик?Т-ри нема, робили мазок горла і антибіотикограму (стрептокок, чутливість до пеніцилінових...), хотіла взяти йому стрептококовий фагоцит, але на переобліку у всіх аптеках вже давно...

Я думаю, по -перше уточніть, будь-ласка, чи виділений стрептокок - який саме, чи стафілокок. Для лікування стафілокока застосовують стафілококовий фаг або секстафаг, або піофаг, перші два  останнім часом є в аптеках, а на стрептокок -  має значення - який, наприклад - віріданс (зеленящий) - у нескомпроментованої по імунітету дитини проблем не викличе, гемолітичний групи А краще лікувати при гострому процесі 10 днів антибіотиком.
З повагою - О.Русановська

В першу чергу це може бути пов'язане з нестачею віт.Д, адже зараз сезон нестачі сонячного тепла.  В Україні вважається , що 1 -2 краплі Аквадетриму дитина повинна отримувати до 3- річного віку. А решта причин, варта звернутися на огляд до педіатра.
З повагою - О.Русановська

Де можна у вас проконсультуватися приватно , у вихідні дні

Де можна у вас проконсультуватися приватно , у вихідні дні. У дитини вроді бронхіт нам дуже потрібна ваша консультація

На жаль, я не мала можливостей відповісти на ваше запитання раніше. Я маю прийом в кабінеті педіатра , в тому числі і у вихідні дні.Напишіть мені на orusan@pediatr.uz.ua
З повагою - О.Русановська

у дитини поганий запах з рота і світлий кал

дитині 2,5 рочки.їсть усе.зранку апетит хороший, а починаючи з 16.00 апетит погіршується.також в дитини поганий запах з рота, хоча зубки чистимо двічі на день, і спастерігається кал світло-жовтого кольору( більше до білого), не рідкий. підскажіть будь-ласка що це?

Надзвичайно мало інформації. Найчастіше, це так звана диспепсія, може бути дискінезія жовчовивідних шляхів, але і , також маса інших, більш серйознх хвороб. Вам краще звернутися до дитячого гастроентеролога на консультацію.
З повагою - О.Русановська

З якого віку можна садити дівчинку?

Доброго дня! Я з місяців дво х-трьох саджу дівчинку до себе на коліна, підтримуючи її під пахви або за животик. Їй дуже подобається таке положення, та й лежати їй швидко набридає. Масажист, побачивши,що я її так тримаю, наказав більше так не робити,так як за її словами, це дуже шкодить дитині. Я дуже злякалася. Скажіть, таке сидіння справді не дозволене до 6 місяців? Я могла нашкодити дитині? Дякую.

Відповідає лікар-реабілітолог Віктор Бачинський.

Чи може бути гайморит в 6-ти річної дитини без симптомів ?

Чи може бути гайморит в 6-ти річної дитини без симптомів ? Тобто без будь-яких болів і температури ? Був тільки симптом - насморк з сильними гнійними виділеннями ? І чи потрібно лікувати такий насморк (триває понад 2 тижні) антибіотиками, дитина має ще збільшені аденоїди. І чи аденоїди можуть викликати кашель 7

Взагалі, то діагноз гаймориту виставляється ЛОР- спеціалістом на основі обстеження (огляду, аналізу крові та рентгенологічного чи іншого обстеження). Звичайно, крім того добре б було робити посів виділень з носа, тощо. Гнійні, іноді це не обовязково бактерійні (відповідно антибіотиками не обійдеться). І щодо останнього запитання :так, аденоїди з виділеннями з носа можуть викликати кашель ( т.з. dreep-синдром - синдром затікання).
З повагою - О.Русановська

Прорізування зубів

Доброго дня! Дитині вже майже 8 місяців, вже 3 день дитина капризна, неспить, Можливо що це зуби? Питання скільки часу відбуваєся саме прорізування?

Частіше болісний період - біля 3-4 днів, але це дуже індивідуально, наприклад, є діти, у яких при прорізуванні верхніх різців нежить був і до 3 тижнів. Нижні різці, як правило, прорізаються набагато спокійніше, ніж інші. Так що покажіться педіатру, щоб не пропустити якесь захворювання. Якщо ж це зуби, то Вам порекомендують засоби для облегшення прорізування зубів.
З повагою - О.Русановська

Запитання щодо вакцинації.

1.Підскажіть будь-ласка,чому вакцинація від одного і того ж захворювання проводиться в різних країнах різною кількістю вакцин?
2.Чому в нашій країні третя вакцина поліємієлітом робилься орально? Це обумовлено законом, чи на вибір батьків всі вакцини цього захворювання можна робити іньєкцією інактивною вакциною?
3. Підскажіть будь-ласка в яких аптеках в Ужгороді можна купити викцини?

1. В основному залежить якою кількістю вакцин щеплять не від країни , а від віку.

Для правильного призначення препарату від кашлю дитині 3-х місяців, потрібно знати причину кашлю: з найчастіших причини -  це нежить і фарингит, і тоді препарати від кашлю посилять кашель, при бронхіті я б не наважилася без огляду щось рекомендувати, а при запаленні легень - взагалі препарати від кашлю не є першими, які потрібно призначити. Раджу всеж-таки дати оглянути дитину лікарю.
З пов. - О.Русановська

До двохрічного віку більшість дитячих хірургів взагалі, крім звичайного підмивання (  хлопчиків можна і спереду-назад і ззаду- наперед підмивати) не " відкривати голівку "і не чистити там всередині нічого. Мама може дещо надмірно "відкрити" фізіологічно закриту шкіркою голівку статевого членика у хлопчика, що може призвести до появи тріщин слизової, і , як наслідок, розвиток спайок і до фімозу. Тому , раджу без потреби до 2-х річного віку не оголювати голівку. Якщо ж раніше з'являються накопичення під шкіркою, зверніться краще до дитячого хірурга.
З пов. - О.Русановська

Пройшло півтора місяці після прививки БЦЖ, але на ручці дитини нема сліду!

Доброго дня! 5 листопада моїй донечці (тоді їй був 1 місяць) зробили прививку БЦЖ, проте до цього часу (дитині вже 2,5 місяці) на ручці не з"явилося жодного сліду. Я задала це запитання свому педіатру, та вона тільки знизила плечима і сказала тільки, що таке деколи буває! Мене це насторожує, а звернутися до кого не знаю. Чому досі нема сліду, що це може значити і чи треба переробити прививку? Дякую.

Буває і таке. Переробляти БЦЖ не потрібно. Вважається, що, якщо є сліди - ц добре, але якщо нема, то не проблема.
Вам потрібно буде просто кожен рік робити Р.Манту.
З повагою - О.Русановська

хрипи у дитини

Здравствуйте. у меня к вам вопрос, пожалуйста если Вам не сложно ответьте. У меня маленький сынуля (19 декабря будет пол года) и с рождения он как то хрипит. у меня в селе в амбулатории каждый месяц слушают и говорят"Я ни чего не слышу" аналогичная картина и в районе.но тем не менее хрип не проходит. такое впечатление будто он сопли тягает взад вперед.и что с этим делать ума не приложу. а еще каждое утро достаю из носа казявок. пробовала и капать и промывать но без результатно.он еще иногда ночью храпит но это все при закрытом ротике. что делать? и что это такое? заранее огромное спасибо

Дуже подібно на стридор. Цей стан потребує спостереження.З віком це хрюкання повинно зменшуватися і зникнути до 6-12 міс. Для нього хорактерно є те, що він змінюється або зникає при вертикальному положенні, на вулиці. Друге- можливо це висихає слизова носа, особливо , якщо цей храп вночі.
З пов. О.Русановська

Дитині 9_місяців,незнаю як здати аналізи

Доброго дня!Проблема в тому що нам потрібно здати аналіз калу!!!Тільки дитина зранку нехоче какати а зберігати з вечора неможна.Що робити?

Для початку здайте вечірній кал, а далі знайдіть лабораторію, яка б ввечері зробила б вам аналіз. В кінці кінців дайте дитині 1 -2 ч.ложки теплої водички натще зранку в два прийоми за 30 хв. до їжі.
З повагою - О.Русановська

Кашель, висипка, висока ШОЕ

Доброго дня!
В нас дуже незрозуміла хвороба. Дитина почала кашляти, появилась температура і висипка (внутрішньошкірні червоні цяточки, якщо провести по висипці - залишається білий слід). Нам призначили ліки від кашлю і від алергії. Після курсу лікування кашель незначний (декілька разів на день, зранку особливо) залишився, висипка пройшла майже. Ми здали аналіз сечі і крові і тут несподіванка - ШОЕ 26 мм/год, а решта всі показники в нормі!!! Лікар нам сказала тепер ще подавати 3 дні антибіотик ще 3 дні почекати і ще раз перездати. Мене це дуже насторожує, бо антибіотик за 3 дні хіба щось дадуть??? І не хочеться затягувати, щоб не було чогось серйозного. Порадьте, що це може бути, з чим пов"язані такі показники аналізів і до кого звертатись???
Наперед вдячна!!!

По перше - Шое 26 швидше відповідає стану хворої дитини (все-таки було підвищення температури). По- друге :дійсно, антибіотик дається не на три дні, я , думаю, швидше, лікар призначив Вам  його на три дні для того, щоб подивитися його ефективність і, потім відкорегувати свої призначення. Я, думаю,  можете, якщо буде потрібно перездати кров.
З повагою - О.Русановська

аналіз крові

моїй дочці 6 років, зробили аналіз крові, гемоглобін 138, нейтрофілисегментоядерні 57%, що це значить

Показники в нормі.

Температура після лікування пневмонії

Добрий день! Моя донечка перехворіла пневмонією тиждень назад. Кололи "ЛОРАКСОН", приймала "Флюдитек", робила інгаляції, пила трав"яні чаї. Температура під час пневмонії була в межах 37,0-37,5, але так і не спала після лікування. Всі аналізи в нормі, проте температура не спадає, тримається у тих самих межах. Дуже хвилююсь. Скажіть, будь ласка, чи це норма чи потрібно ще приймати якісь ліки (аналізи)? ДЯКУЮ!

Таке можливе.  Протягом до 2-3 тижнів таке підвищення температури може  пройти самостійно. Але, щоб вияснити причину підвищеної температури потрібно  хоча б звернутися до педіатра, який після огляду призначить необхідні обстеження.
З пов. - О.Русановська

Добрий день! чому маля плаче вночі?

Маленькому 9 місяців,він дуже погано спить в ночі.Постійно п"є воду якщо не давати води то не спить і плаче,десь о шостій він починає спокійно спати і прокидається десь о десятій!Що нам робити?

Така проблема досить часто зустрічається.  Я думаю, що не буду мати змогу коротко і кваліфіковано дати відповідь на Ваше запитання - адже кожна дитина індивідуальна, тож і причин може бути бути багато. Це можуть бути як психологічні , так і медичні проблеми. Тому зверніться до  педіатра. Потрібно розбиратися у режимі дня Вашої дитини, харчуванні, захворюваннях, психологічній ситуації у Вашій сім'ї та в багатьох інших обставинах. Можливо, потрібно звернутися після медичного обстеження і до психолога.
З пов. - О.Русановська

Дизбактеріоз

В моэї дитини дизбактеріоз не проходить вже 7 місяців,ми лікувались в 2-х лікарнях,але безрезультатно.Підкажіть будь ласка що мені робити?

По-перше, дизбактеріоз - це завжди супутній діагноз. Тобто, завжди потрібно шукати причину дизбактеріозу, відповідно її лікувати. По-друге, чи є симптоми, що заставляють Вас лікувати дизбактеріоз?
З пов. О.Русановська

Дрожжевой грибок, Йодофильные бактерии

Доборого дня всім! Дуже мучаюсь з алергією сина з самого народження! Зараз йому виповнилось 11 місяців і вперше наш сімейний лікар направила до дерматолога! До цьго часу сім.лікар нарікала на моє харчування і казала,що від цього його і висипає то на тілі то на личку... Пвсля візиту до дерматолога нас відправили здати кал. Де виявили ...Реакция-кислая,Крахмальные зерна внутриклеточные-в небольшом количестве,Йодофильные бактерии-в небольшом количестве,Дрожжевой грибок-обнаружен внебольшом количестве. Нам назначили лікування : фуцис,нифуроксазид, лактомун.
Скажить будласка чи правильне лікування нам підібрали? Після прочитаної інструкції до нифуроксазиду я боюсь його давати дитині! Порадьте,що робити!

Я б порадила звертатися з алергічними ураженнями шкіри спочатку до алерголога. До 2-х річного віку алергія буває частіше харчова, а потім вся інша. Тому дійсно потрібно відкорегувати харчування. По- друге важливим у випадках алергічного ураження шкіри є застосування засобів за атопічною та чутливою шкірою. Дитина повинна проконсультуватися і у алерголога і у дерматолога, і спостерігатися у педіатра.-З пов. О.Русановська

Как наладить сон (Дормикинд)

Добрый день! Даю ребёнку уже 4-ю неделю Дормикинд. Сон начал налаживаться, то ещё не до конца. Как максимально долго можно давать Дормикинд. Очень переживаю, что отменив его, все проблемы со сном вернутся.

Проблеми зі сном, часто виникають на фоні інших проблем, зокрема прорізуванні зубів, чи недавно перенесена хвороба, чи можуть бути проявами якихось страхів у дитини. В останньому випадку, варта звернутися до психолога, а в перших, чи інших розбиратися з педіатром, неврологом. Дормікінд - за свій рекомендований курс - 2-4 тижні, повинний був вирішити проблему зі сном. Якщо його причина не усунута, то, наперно варта звертатися далі до означених спеціалістів.
З пов. - О.Русановська

Дитина плаче уві сні вночі без причини

Доброї ночі...Останніх 2 дні моя донечка Поліна плаче вночі без причинно..Коли вона засинає, проходить година-дві і вона починає плакати уві сні, я їй даю грудь і вона дальше засинає, через годину знову те саме і так цілу ніч..А вчора взагалі,ні грудь, ні колискова не допомагала, я пів ночі проносила її на руках і так вона спала...І навіть вдень вона останнім часом дуже неспокійна, завжди ниє, тянеться на руки, нехоче ні гратися, ні в ходунцях ходити...Скажіть будь ласка, з чим це пов'язано, чи варто мені переживати??Їй 9 місяців, має два нижніх зубчика, а верхні тільки лізуть, бо бачила що вже набрякли ясна...чи можливо,що це в неї через зуби???

Можливо це і зубки. Зверніться за оглядом до педіатра.
З пов. - О.Русановська

Дитина (8 місяців) не хоче їсти нічого, крім грудного молока

Доброго дня.Моїй донечці 8 місяців, а вона крім грудного молока щось нічого нехоче їсти, тільки декілька раз супчик пробувала і картопельку пюре, і ще яблучне пюре також..Я б хотіла знати чи це нормально і що в такому віці вже можна давати??

Добрий вечір! На 8-м місяців дитина повинна отримувати три прикорма: овочі з мясним фаршем, каша крупяна чи злакова з фруктами, та фрукти з печивом та (або) з творогом. Така ситуація не рідко зустрічається. Ваша функція в цьому випадку, пропонувати продукти для поступового введення до запропонованого асортименту, але важливо, це робити без насилля, заохочуючи дитину. Якщо пустити все напризволяще, ризикуєте втратити апетит ще більше. З пов. О.Русановська

Збільшений рівень еритроцитів у дитини 4,5 років

Моєму синочку 4.5 рочків загальний аналіз крові показав збільшену кількість еритроцитів (7.9) при гемогл. 110. Що це означає?

Добрий вечір!
Обовязково переробити загальний аналіз крові , бажано в іншій лабораторії і, бажано,сучасній,  з геманалізатором. Дуже важливі данні огляду дитини. Звичайно, може бути помилка, але за одним показником еритроцитів важко щось судити.
З пов. О.Русановська 

Субфебрильная температура у ребенка 5 месяцев

На мой вопрос по субфибрильной температуре у малыша 5 месяцев,вы ответили про то,что надо обследоваться.Уважаемый доктор!Скажите,какие это дожны быть обследования,торч инфекциии-норма,узи,рентген,узи гол.мозга-в пределах нормы,анализы крови тоже,мочи-тоже.Были на конс.у обласного невропатолога,обл.иммунолога.Возможность попасть на прием к вам есть?Или же подробнее расскажите,пожалуйста,в каком направлении двигаться.и двигаться ли вообще.так как от многих уважаемых докторов слышу _лишиться ви цієї температури-пройде сама.

Причин субфебрильної температури може бути багато. Добре, що Ви вже маєте деякі обстеження. І з огляду на результати, які ви вказали в своєму запитанні виключають основні небезпечні стани. Я думаю, що подальше спостереження за вашою дитиною педіатром дасть змогу встановити кінцеву причину субфебрилітету. Говорити про подальше обстеження варта після огляду, тому що це можуть вартісні обстеження.Досить вірогдо, що це повязано з пологами та збільшеним тимусом, що дійсно "пройде само". Звяжіться зі мною за адресою orusan@pediatr.uz.ua

Септефрил - це місцевий антисептик, він випускається в незручній для грудних дітей (та до 5-ти річного віку) формі. Тому офіційна інструкція не рекомендує вживати його до 5-років. Але педіатри в більшості мають досвід використання в дозі 1\2 табл. три рази на день протягом трьох днів ще років 20 тому, тим більше, що токсичних впливів не спостерігалося, адже він не всмоктується. Тому часто можна зустріти рекомендації "розтовкти зазначену дозу і вмокнути туди пустушку".
З повагою - О.Русановська

Дoбрий вечір!Для проведення діагностики потрібно зробити певні обстеження, в тому числі і огляд лікаря. Такий стан може бути викликаний і конституційними особливостями і багатьма інфекційними та неінфекційними причинами.
 
З повагою - О.Русановська
 

ребенок перестал проситься ночью в туалет

Добрый день! У меня мальчику 3 года 2 месяца. Уже полгода, как мы ночью полностью отказались от памперсов, либо не писял в кровать, либо просыпался и просился в туалет. А вот сейчас уже несколько недель, как каждую ночь писяет в кровать. Утром спрашиваю: ты писял? говорит - да. я говорю- нильзя писять в кровать, он отвечает - надо в туалет писять.и весь разговор. Ругать его не могу - я же вижу, что он это не специально делает. На ночь ничего пить не даю, хотя бывает, что просит. Ничего особого у нас не случилось. Не могу понять, чего это он так и что с этим делать, но совсем не хочется возвращаться к памперсам. Пробовала носить его ночью в уалет так он хнычет, хочет спать, на ноги твердо не становится, может даже улечься калачиком возле унитаза и спать. Скажите пожалуйста, это проблема или само пройдет? Можно чем то ему помочь?

Добрий вечір!
В даному випадку потрібна консультація дитячого нефролога (уролога) з проведенням обстеження та дитячого психолога. 
З повагою - О.Русановська
  
Сімейний та дитячий психолог Башкірєва Вікторія:

У сина поганий апетит (8 років)

У сина поганий апетит(8 років). Аналізи в нормі, тільки діастаза сечі 6. Два три рази в році хворіє на гнійну ангіну......

Діастаза 6 в яких одиницях? Зниження апетиту удітей в літній період може бути після перенесеної кишкової інфекції, за наявності глистів, реактивний панкреатит і багато-багато чого іншого.
З повагою - О.Русановська

Добрий день!У мене зустрічне запитання - якого розміру "шишка"?, скільки часу минуло після щеплення ?Частіше всього нічого не робити - все само пройде, якщо дуже турбує (біль, неспокій до 3-5 діб) можна дати нурофен або парацетамол.
З повагою - О.Русановська

Ребенок перестал есть "взрослую" еду

Добрый день! Моему ребенку год и два месяца. Кормлю грудью и пока не планирую отлучать. До сих пор все шло нормально: нормально ел,ввели все положенные прикормы, съедал грамм по 150-200, хорошо рос и набирал вес, даже можно сказать перебирал - на наш возраст у нас 83см и 14 кг. Но последние несколько недель ребенок практически потерял интерес к еде - ни кашки, ни супчики, ни творожки, с трудом фрукты (бананы, черешня, земляника), овощи - нет. Зато грудь - всегда да!! Пробовала ограничивать в кормлении грудью - ребенок капризничает, просит, ручкой так и лазит, очень трудно отвлечь. А дашь грудь, так он так ластится, так радуется!И перед всеми снами и дома, и на улице. Здоров, зубок не видно. Что вы можете сказать по данному поводу? Стоит ли ограничивать его в кормлении грудью, настаивать на взрослой пище?

Причин відмови дитини від дорослої їжі може бути багато. Найчастіше це прорізування зубів, глисти, недостатність заліза, стрес, але можуть бути і інші проблеми. Якщо після огляду лікаря не виявиться ніяких проблем зі здоров'ям, то потрібно просто терпеливо перечекати декілька днів.
З повагою - О.Русановська

Сыпь у грудничка

Здравствуйте! Малышке 1мес 2нед. Через три недели после рождения на лице,головке и за ушками
стала появляться сыпь в виде мелких белесых прыщиков.При плаче они краснеют,а во время сна менее выражены.Питание грудное,свое меню не меняла.Педиатр предположила гормональную причину и со временем должно пройти.Или возможна пищевая аллергия? Спасибо!

Дуже складно сказати без огляду. Можлива і харчова алергія. Можливо варто змінити засоби по догляду за дитиною.

Яка повинна бути нормальна температура в кімнаті грудної дитини?

Добрий день. Батьки моєї дружини стверджують, що "немовля потрібно вигрівати як курча в інкубаторі", вони всіляко вкутують малюка, від чого він часто плаче і хникає, дуже хоче пити, і густо какає. Коли я їм пояснюю, що з дитиною так неможна поводитись, вони кажуть, що я нічого не розумію у виховуванні дитини. Поясніть мені будь-ласка, яка повинна бути температура в кімнаті дитини (грудної), і який одяг повинен бути на ній. При якій температурі потрібно дитину купати. В нашій кімнаті температура 26-29 градусів за Цельсієм. І вони ще вкривають його одіяльцем (яке малюк постійно з себе скидає). Зарання дуже вдячний на вичерпну відповідь. Сподіваюсь, що вашим словам вони повірять. Дякую.

Доброго вечору!За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я температура в приміщенні більше 24 градусів підвищує ризик раптової смерті немовлят. Рекомендована температура в приміщенні , де знаходиться дитина від 1 місяця повинна бути 18-20, при купанні 20-22. Звичайно,  переходьте до більш низької температури поступово, але при 27 дитина може знаходитися в памперсі і бодіку, а при 20 - в сліпі ("человечек"). Можете прикрити дитину і легенькою ковдрою, коли спить (спати краще при температурі 18).

здраствуйте, у меня такой вопрос : как можно отучить ребенка сосать палец

Ребенку 11 месяцев, он сосет палец где-то с 3-4 месяцев. Когда хочет спать,кушать или успокаивает себя так. И именно большой палец на правой руке, другие не подходят. Когда малыш играет то на палец не обращает внимания.

Це питання відноситься до компетенції дитячого психолога, тому передаємо на відповідь йому. Про отриману  відповідь вас буде повідомлено.
Модератор

Діарея з температурою 37,5 у дитини 3,5 роки

Доброго дня, лікарю!
Доці - 3,5 роки. Три дні тому з"явилась діарея (дуже рідкий "стул") - один раз увечері і другий раз вночі, саме вночі добавилась темп 37,5. Подзвонили у швидку за консультацією, що вночі ще можна дати до приходу лікаря: порадили Ніфуроксазид і пити давати. Вранці подзвонили до лікаря, почули у відповідь, що немає смислу їй приходити, тому що треба їхати в лікарню - лягати у стаціонар, "капатись". На цьому етапі у мене спрацював "стоп", оскільки дитина: не була вяла, пила багато, ліки приймала, признаків обезвовдення не було.
Власне лікування: продовження прийому Ніфуроксазиду, Регідрон, Лінекс, часте пиття, з їжі - згодом рисова каша декілька ложок, а так дитина і не просила. Температура до кінця першого дня пропала, стала, як зазвичай, активною.
На даний момент, це після 2,5 діб: "стул" ще не закріпився, але кращий, дотримуємось суворої дієти, темп немає, дитина активна і весела.
Запитання:
1. Якщо правильно розумію, це схоже на кишкову інфекцію (є підозра на харчове отруєння - йогурт після садочка)?
2. Що робити з дит.садком: коли можна йти по довідку, тобто чи потрібно нам певну конкретну кількість днів побути вдома, чи до повного видужання (тут якраз нюанс, що проігновували лікаря і не поїхали у лікарню)?
3. Чи "заразна" дитина зараз і якщо так, то приблизно скільки часу (розумію, що конкретно залежить від збудника)?
4. Чи є очевидні помилки з мого боку, якщо так, то як порадите діяти далі?
Буду дуже вдячна за відповідь. Оля.

Дитині краще - добре.  Лікування продовжуйте. Так, дійсно, вона може бути заразна для інших дітей. Для спокою інших дітей в садочку після прийому ніфуроксазиду (мін 5 днів прийому, через 3 дні після закінчення курсу) добре б було зробити посів калу на пат. флору.А взагалі, Вам потрібно б було звернутися в інфекцію, якщо дитина не важка, вас би там оглянули, призначили б лікування і відпустили б для подальшого амбулаторного лікування.

Ні це не норма. Такий аналіз може бути, наприклад, після перенесеної ГРВІ. Але ми лікуємо не аналіз, а дитину, тому без огляду дитини важко щось сказати.
З повагою, Ольга Русановська

Прививки.

Ситуация такая. Дочери год и нет ни одной прививки. По началу говорили, что нет вакцин. Потом мы испугались, начитавшись всяческих страшилок в инете и вообще решили прививки не делать. Потом я поразмышляла и еще почитала и решила, что все же прививкам быть, но доча простыла, еще и у меня были проблемы со здоровьем и было не до походов в поликлинику. Потом нас послали по специалистам и анализам, а это номерки-очереди... Плюс надо было к ортопеду, у нас дисплазия ТБС - тоже растягивали удовольствие, долго собирались делать ренген, потом долго его забирали, потом еще что-то. А еще и вечно пока соберемся, пока дойдем до терапевта, то придем не в часы приема, то мы уже опоздали (такие вот мы какие-то безалаберные и несобранные с мужем, не ругайте). В общем и целом дотянули вот до года без прививок. И теперь я в растерянности, как же и по каким схемам, и вообще какие прививки ребенку нужно делать. Наша участковая терапевт сегодня полчаса нам чего-то говорила, но ничего толком не сказала, кроме как что опять вакцин нет. Есть только манту, но манту - это же не прививка, а проба, я так понимаю. И что нам от нее толку?
Она направила нас к более узкому специалисту по прививкам, но хотелось бы и ваших рекомендаций. Спасибо.

У Вашій ситуації, залежить від того, чи можете Ви собі дозволити купити вакцину. Якщо не можете, то чекайте, доки з'являться державні (так виглядає, що до травня не буде, а, швидше і до осені, як в минулому році.) Радила б починати з АКДП+ ІПВ + ХІБ (це пентаксим - той, який державний) або АКДП+ІПВ (це інфанрикс-ІПВ- коштує біля 240 грн.) і зробити хоча б дві дози з інтервалом в 1 міс., а далі третю , наприклад інфанрикс + ОПВ (державна), або та ж інфанрикс- ІПВ ще через 1 міс.

Рекомендують робити вправи: коли чистите зубки, тильною поверхнею зубної щітки помасуйте корінь язика, спочатку масуйте не глибоко, а потім, з кожним разом все глибше, і давайте мусолити в роті хлібчик, чи кусочки мяска вареного.
Русановська О. В.

Можно уже прививать (прошел месяц после выздоровления и перенесенный коклюш не есть противопоказанием против прививок). Две первые АКДС +полиомиелит+ХИБ+гепатит (инфанрикс ИПВ плюс гепатит и ХИБ или пентаксим плюс гепатит или инфанрикс гекса) с интервалом 1 мес, и дальше через 1 мес. еще раз АКДС+ОПВ(оральная плиомиелитная вакцина), а через 6 мес. - еще гепатит В. Кроме этого могут быть и другие варианты.  Вообще-то решать вопрос о прививках лучше со своим педиатром, учитывая наличие вакцин, состояние ребёнка и т.д.
Русановская О.В.

Коклюш

Добрый день.
При каких симптомах педиатр должен дать направление на бак. посев. И какие еще анализы могут выявить это заболевание.

Якщо Ви маєта на увазі кашлюк (не чітко поставлене запитання), то імовірність хоча б щось виявити у посіві є у випадках до призначення антибіотиків та на початку (приблизно перший тиждень) хвороби. Пізніше проводиться дослідження крові (РПГА) і, за рівнем антитіл ( або його наростанню) робиться висновок про хворобу.

 Якщо Ви маєте на увазі чутливість організму дитини, то у дітей ці тести проводяться дуже рідко, адже у дітей , менше імовірності мати алергію , ніж у дорослого. Крім того, біля дитини повинна бути мама чи інші особи, яка може повідомити лікарю про попередні реакції та на які саме антибіотики були в минулому  (тобто чутливість встановлюється в першу чергу анамнестично) .

Думаю, що всеж-таки вітаміну Д недостатньо. В умовах клімату України рекомендована профілактична доза  500-1000 МО на добу. Але, з віт.Д потрібно бути обережним, адже передозування його шкідливіше за його нестачу. Потрібно знати, на якому вигодовуванні знаходиться дитина. Краще зверніться до педіатра для огляду. Тоді можна буде вирішити, скільки саме і на який час додати віт. Д .

Для початку просто до педіатра. А далі залежить, чи гостро це виникло, як давно - від гастроентеролога і до .... Педіатр вирішить, куди звертатися.

Мучимось з частими поносами вже цілий рік і пробіотики недуже нам допомагають.при обстеженні знайшли ДЖШ

Добрий день.У мене дівчинка 1рік 9 місяців.проблеми з кишково шлунковим трактом почалися 1 рік тому після отруення.Здавали аналізи на дисбактеріоз показано збільшена кількість стафилококу.Бактеріі з хати не виходять і не дуже помагають хиба на короткий період.Дитина часто хворіе.Порадьте що нам робити з чого починати знову шукати причину при цьому часті проноси.

 Доброго дня!Іноді проноси свідчать про імунодефіцит. Це може бути і непереносимість якихось продуктів, т. з. ферментопатія, і багато-багато іншого. Потрібно розібратися, який у Вашої дитини пронос. Питань багато, і, здається, у такому он-лайн спілкуванні вирішити Вашу проблему буде достатньо складно.
Ольга Русановська

Прикорм

Ребенку 7 месяцев, уже ввели овощи, заменив одно кормление грудью. С кашами пока не спешим, так как вес немного перебираем. Родился 3.800, сейчас 9.800. Хотела бы ввести кисломолочное с последующим добавлением творога.Скажите, пожалуйста, что лучше давать ребенку - кефир (обычный магазинный,"Тема"?)или йогурт домашнего приготовления ( из кипяченого молока и закваски Йогурт Vivo)? Спасибо.

Я б не попішала з молочнокислим прикормом, натомість краще ввести кашу, але з овочами чи фруктами, крім того, Ви би вже за віком повинні були ввести мясо.А "Тьому" чи йогурт домашнього виготовлення  - це , як Вам зручно. Попробуйте домашні, а потім додасте, або переведете на "Тьому". Якщо більша сімя - і є час - зручніше домашній йогурт, якщо у Вас одна дитина і не має часу - "Тьома" виручає.
Ольга Русановська

про глисти

Доброго вечора. Я годую сина грудьми, йому 3 місяці. Я виявила в себе гострики. Як мені перевірити чи він не заражений і як мені вилікуватися? Наперед дякую

Якщо дозволите , даю Вам посилання - подібна інформація
http://salutna23.kiev.ua/forum/viewtopic.php?f=3&t=186
Єдине, що хочу додати - мамі можна зробити мікроклізму з часником - 1 зуб. часнику на 30 мл молока. на ніч - 2-3 дні..
.

Симуляція хвороби

Я помітила, що моя донечка (5 років) любить похворіти. То починає кашляти, то голова болить, то каже животик. Тепер ось знову кашель. Я помічала, вже не раз за нею симуляцію, бо коли хоче йти гуляти чи ми кажемо що повеземо завтра її в лікарню, то одразу все перестає боліти, і кашель теж проходить. Тим більше, що всі ліки для дітей, в сиропах солодкі, та й таблетки теж. Вона п'є їх із задоволенням, як цукерки. В Інтернеті є багато способів лікування кашлю, та я якось остерігаюся їх. Чи є щось таке, що я б могла давати своїй донечці, що допомогло якщо вона й справді починає хворіти (наприклад, від кашлю) і не пошкодило якщо це симуляція, але щось дуже неприємне на смак? Rjk

Ви найкраще знаєте свою дитину, але, звичайно, коли вона хворіє ( по-справжньому) ви звертаєтесь за допомогою до лікаря. Завжди попереджайте останнього про можливу симуляцію. Лікар швидко розгадає її, адже доросла людина, не лікар, не може грамотно просимулювати зворобу, а дитина тим більше. Коли її турбує кашель, Ви можете , наприклад давати відври трав (звіробій або липу або календулу або ромашку) без цукру, по 1 ч. л. біля 3-х-4-х разів на день. Для Вашої дитини це не зашкодить, а ці відвари достатньо гіркуваті, щоб не сподобатися їй.

Як зараз робити грудничку прививки?

Вітаю! Моїй доньці зараз 2 місяці. Треба робити якісь прививки (які я не знаю). В поліклініці кажуть, що немає вакцин, а коли будуть - невідомо. Що робити? Чекати, коли з'являться вакцини, чи шукати їх самому? Якщо самому, то де? І скажіть, будь ласка, які мають бути прививки на першому році в дитини. Дякую.

На два місяці Ваша дитина повинна мати щеплення, які роблять в пологовому будинку. Це проти гепатиту В, особливо важливо це діткам, мами яких є НВSAg-позитивними, та БЦЖ. В 1 міс. за календарем щеплень потрібно б було зробити другу вакцинацію гепатиту В, але її можна зробити в три місяці, разом з усіма іншими, в складі комплексної вакцини. Купляти вакцину можна в аптечній мережі, її можуть Вам продати тільки з умовою дотримання т.з. "холодового ланцюга", тобто в сумку-холодильник з холодовим елементом.

Офіційний прийом дитячого сурдолога Андришина М.В. в міській дитячий поліклініці по вул. Боженка,2. Тел. реєстратури 3-71-51 та 3-31-82 , подзвоність і узнайте години прийому і номер кабінету.

Іноді діти не люблять мясо тому, що не люблять жувати. А якщо дати блендероване мясо разом з овочевим пюре? Багато заліза в сушених яблуках, куразі, шпінаті, гречці, суниці, квасолі, яєчному жовтку. Крім того, якщщо у мами запаси заліза вичерпалися, то варта мамі попити препарати заліза. А взагалі, потрібно розбиратися, чого у дитини анемія, ретельно проаналізувати харчування мами і дитини, тому треба очну консультацію педіатра.
 

часте зригування

добрий день. дитині 4,5 місяці, хлопчик. з народження набрав 4,1 кг(вага при народженні 3 кг 50 гр.)останні кілька днів (майже тиждень) помічаю часте зригування і не обов’язково після їди, навіть через годину після.ці маси не велекі, але чомусь викликали в мене занепокоєння. десь читала, що це може бути пов’язано банально із прорізуванням зубів, або ж серйозніше-з неврологією.поводить себе адекватно, ніяких інших відхилень не помічаю

Відповідає: Ольга Русановська, педіатр
Ви праві., що причинами зригування можуть бути і прорізування зубів, і багато інших станів. Для того, щоб бути спокійною і сверджувати, що нічого страшного немає, потрібно все ж таки показати дитину педіатру. Зі зригування , наприклад,, можуть починатичя вірусні інфекції.

Відповідає: Ольга Русановська, педіатр

Звичайно можна. Це косметологічна процедура. На Закарпатті вона дуже розповсюджена.  Важливо все зробити грамотно і за всіма правилами асептики і антисептики.  

Відповідає: Ольга Русановська, педіатр

Во-первых, в первые дни введения прикорма может быть такие изменения, т. е. надо пару дней подождать. Во-вторых можно попозже добавить кабачок, иногда от него стул мягче, в-третьих можно утром , натощак дать 1 сь. л. теплой кипяченой воды. но самое правильное , обратитесь к педиатру, ребенка нужно осмотреть.

Кал

Здравствуйте! Ребенку 6,5 месяцев. Скажите пожалуйста, какой и как часто должен быть кал у ребенка с введением прикорма. У нас через 3-5 дней. Животик не болит, не твердый.

Відповідає: Ольга Русановська, педіатр

В нормі у дитини до року повинно бути 1-2 випорожнення на добу.
Звичайно, 1 раз на 3-5 днів - це закрепи. Можна попробувати скорегувати введенням овочів, які діють послаблююче. Для Вашої дитини - це, наприклад, кабачки. Але все ж таки вирішіть цю проблему з Вашим педіатром.