Альтернативна освіта / хоумскулінг / екстернатура / дистанційна освіта

Альтернативна освіта / хоумскулінг / екстернатура / дистанційна освіта

Щільність знань нині не вимірюється кількістю уроків і годин. Діти сприймають набагато більше і швидше. Уся суть в тому, які саме знання і в якому обсязі давати дітям, щоб вони засвоїли матеріал.

Щоб стати гравцем глобального ринку, діти мають освоїти компетентності, що відкривають двері у світ “advanced” відносин. І засвоїти їх не за назвами, а насправді – у вигляді вмінь або «skills».

Здатність спілкуватися, виходячи з емпатії - тобто слухати і співпереживати, креативність, вміння писати тексти, що привертають увагу і викликають емоції, досвід роботи у команді (знов-таки заснований на емпатії), базові комп’ютерні знання та здатність знаходити нові підходи до виконання звичайних завдань. 

  

Зовсім не очікувано у ТОПі професійних скілів опинились ораторські та комунікативні здібності. При цьому, слід розуміти, що це не про навички «птаха – говоруна» або «ерудованого таксиста». Це про знову про вміння ефективно спілкуватися – у команді, для маркетингу і т.п. Тобто, спілкуватися2знайти спільне найкраще рішення, говорити2продати. Сюди ж додамо і вміння написання якісних текстів, тобто «продаючих». Так, на жаль, ринок звів письменництво до рівня продажів. Гарною новиною є те, що чим більше ви самі читаєте протягом життя, тим краще працює ваш мозок. А якщо мозок працює гарно, ви завжди зможете зварганити  якісний текст. То ж – читайте! Читайте і іще раз читайте!!!))) 

Креативність уже не першу п’ятирічку очолює списки бажаних якостей на ринку робочої сили. Креативності потребують усі сфери діяльності – від перукарі я кухаря до програміста нейромереж. Але креативність не можна піти і купити на ринку. Вона – результат гарно розвиненого мозку, освіти, навичок імплементації. Де її взяти? І як продати? Твої геніальні ідеї або нікому не потрібні або їх швиденько «зтирять», якщо ти не вмієш їх правильно упакувати і презентувати. І, знову-таки, одна креативна ідея – не вихід. Ти маєш їх продукувати. А це, знову-таки,)) прекрасно розвинений мозок.  Поряд із бажаною креативністю іде «ре-інжинірингу» – здатність  робити звичайне по-новому.

Далі слідують, звичайно, комп’ютерні знання та володіння офісними програмами, створення презентацій і менеджмент проектів. Це «must have» успішності. Якраз цьому, на відміну від креативності та ре-інжирингу, можна навчитися на спеціальних курсах. Але чим раніше ви або ваша дитина почнете, тим краще.

До особистісних характеристик додамо мультифункціональність, високий рівень самоорганізації. На перший погляд, вимога мультифункціональності іноді виглядає як узаконене рабство. На сучасному ринку праці список обов’язків постійно поповнюється, а зарплатня знижується. Але не спішіть з висновками. Не тренований мозок і відсутність скілів ввергають вас у панічну атаку, коли ви будете переглядати вакансії і вимоги роботодавців.  Якщо ж ви почали готуватись до життя змалечку, то швидко зрадієте тому, скільки конкурентних переваг уже маєте, тому що здобули їх під час навчання. Тому що вам поталанило мати батьків, які правильно організували ваше навчання – перетворивши дитинство у легкий старт для життя. І це тільки за умови, що їм і вам це вдалося разом))).

Хоумскулінг - домашня освіта  потребує від батьків зусиль,  відмінних від звичного набору для школяра - "вирядити, нагодувати, перевіряти уроки, ходити на збори, здавати на штори....". Тут потрібне усвідомлення, для чого, власне, освіта потрібна. Питань більше ніж відповідей. От якраз відповіді будемо шукати разом.

Альтернативні форми освіти дають додаткові можливості для дитини е тільки зараз і сьогодні. Правильно побудована система навчання - найкраща інвестиція у майбутнє.

Розуміючи і беручи до уваги всі сучасні проблеми батьків і дітей, все ж змушена констатувати, що проблема ефективної освіти – не «для галочки» і не «для табелю» - залишається основною і невирішеною. Вона почне вирішуватися, коли батьки зрозуміють цінність кожної навчальної години у перерахунку на КПД освіти у майбутньому.

На тему переваг і недоліків сучасної освіти ми регулярно дискутуємо у програмі «Громадська приймальня»

https://www.youtube.com/watch?v=05tH3ne9KVY&list=PLaE8mrEVi1otKKZiwTByszu94ZJuaTh40&index=8

https://www.youtube.com/watch?v=vbWWouk5c40&list=PLaE8mrEVi1otKKZiwTByszu94ZJuaTh40&index=26

Звичайно, правильно обраний тренд навчання – запорука успішності. Тільки от наважитись взяти на себе відповідальність, стати « не як усі», організувати навчання, контролювати, мотивувати і підтримувати дитину не так і легко.

Шкіл багато, іще більше красивих фраз, за якими нічого немає. Насправді ринок освітніх послуг не відрізняється від звичайного. Тут є якісне і сучасне і є решта.

Про вибір школи, занять, репетиторів у моїй наступній статті.

Людмила Веспер, аналітик, директор ІДЦ "Український інтелект", експерт ринку освітніх послуг,

засновниця Школа прикладного інтелекту SkillSchool-ua

Автор і розробниця інноваційних навчальних програм з 1998 року. Зацікавилась цими питаннями в аспірантурі, де працювала над проблемою людино - машинного інтерфейсу для дистанційної освіти. Розробила навчальну методику, яка довела свою ефективність понад 18-річним досвідом викладання у провідних навчальних закладах Києва.

Нині дуже важливим є обрати правильний освітній тренд. Як це зробити? Запрошую до діалогу у моєму блозі

 

Коментарі
Додати відповідь